Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
17. aug 2009

ja chcem objednat tu spanielsku deku.. hrozne sa mi paci, a vraj sa nevyzmolkuje ani nevyperie.. je sice drahsia, ale zasa kvalitna.. zajtar sa potulam v Ba, ale ako sa poznam, urcite s niecim odidem z Avionu.. su tam krasne vecicky.. takze aspon nieco kupim.. prvu vec..

zazalienka
17. aug 2009

andrejusa, moj mi teraz vari halusky voniiiii to az do obyvky.. a ja konecne sedim na zadku.. nemam cas ani kamoske do USA zavolat cez Skype, lebo som vzdy odpadnuta..

garicka
17. aug 2009

ja som sa chystala do BA ešte začiatkom roka, ale dopadlo to takto že sa tam tento rok nedostanem, tak na druhý rok aj s drobcom určite.

skype je dobrá vec, že? my si tiež zvykneme volať so švagrinkou, až mám pocit že keď sa takto vidíme tak že nie sú až tak ďaleko 😉

aké budú halušky? bryndzové? mňamkyyyyy

garicka
17. aug 2009

u nás halušky robím ja, mnž varieva mäsko, lebo ho vie perfektne ochutiť a aj tak neviem pomiešať tie koreniny, ale zasa nedeľná polievočka je moja parketa 😅

andrejusa
17. aug 2009

aj ten môj mi vyvára a upratuje, je to moje zlatíčko. Juuuuj, ale halušky by som si dala! 😝
garicka a čo si urobila keď si zistila, že čakáte chlapčeka?

zazalienka
17. aug 2009

noo bryndzove, ved furt neni doma moj muz, stale stojim pri hrncoch, tak nech sa realizuje.. pozajtra vari ostrokyslu polievku.. uz mam objednanu..

cicimon
17. aug 2009

caute baby, mozem sa pripojit?

zacinam 5tt, ale kedze som nebola este u lekarky, tak to mam len z testu

zatial jedine negativum je vypadavanie vlasov...neviete nieco na to?

a toto cele -taky pocit, ze to fakt chcem, len ked to ten test potvrdil, zrazu neviem, co s tym 🙂

cicimon
17. aug 2009

mate nejake rady co a ako? 🙂

garicka
17. aug 2009

vieš čo, normálne som myslela že sa rozplačem. niežeby som bola rada že je zdravučký a všetko čo má mať je v poriadku. ale nie, ja som sa rozsmútila že prečo chlapček a nie dievčatko. a aj keď sme oznamovali že bude pipík tak som sa tak ksichtila, že by som si dala teraz 25 na holý zadok 😠 . nemôžem sa takto správať lebo možno to vníma aj drobec.... no proste čistá macocha.... 😅 ale už si zvykám aj keď už plánujem druhé dievčatko. 😀

andrejusa
17. aug 2009

zazalienka napíš adresu, na tú ostrokyslú prídem 😀 😀 😀
cicimon... gratulujem, mne vlasy nevypadávajú, ale asi zinok je an to fajn, no ako tehulka by si asi mala začať brať nejaké tehu vitamíny a tam je veľa doplnkov čo ti môžu upraviť takéto "problémiky"

garicka
17. aug 2009

ahojky cicimon
tak blahoželám k tehu 😉 . mne vlasy nevypadávajú, akurát sme tu dnes písali že som čítala že ony zvyknú vypadávať až tak 1/2 roka po pôrode. skús zájsť do lekárne a kúpiť nejaké prípravky, spýtaj sa či ti nepomôže capilan Q, aj keď neviem či sa to ešte vyrába. my sme to niekedy používali. 😉 alebo či nepomôžu prípravky s obsahom žihľavy. kedy sa chystáš k dokimu?

andrejusa
17. aug 2009

garicka... tak v tomto máme my asi výhodu, lebo nám je jedno čo to bude, aj keď niekedy mám pocit, že ten môj by radšej kluka 🙂 ale keď som mu povedala, že aj s babou môže hrať futbal, tak sa potešil 😀
Podľa mňa si sa zachovala tak ako každá druhá žena, to je v poho 😉

zazalienka
17. aug 2009

garicka.. ja zasa revem, ked pestujem svagrovej malinkeho synceka.. on je taky nadherny ze rozmyslam, ze ten chlapcek bude uplne super.. on je fakt jak z katalogu.. nadherne babulo, ani nevieme, ze je.. dobrucky, kludny, neplace, ma tri mesiace a uz si brbloce, robi ksichtiky, no na zozratie..

garicka
17. aug 2009

môjmu to bolo tiež jedno čo to bude... ale už teraz sa teší že malý bude behať za ním a pomáhať mu vonku na dvore 😀 a ja dnu zasa sama.... ale už sa na drobca teším, keď nekope tak mu dohováram nech zakope nech viem že je OK

zazalienka
17. aug 2009

xixi andrejusa ostrokyslu robi lepsiu jak sikmooki.. 5 litrovy hrniec pre nas dvoch a za dva dni nemame co jest..

andrejusa
17. aug 2009

cicimon... ja by som povedala, že tie vitamíny a hlavne si niekde naštudovať, čo by si už nemala papať. Nedvíhaj už ťažké a nestresuj sa!!! 😉

garicka
17. aug 2009

zazi
ja sa už neviem dočkať. inak rozpozerala som sa na tej stránke a ti poviem, dobra ma provokujú tie veci ... 😀 asi dám tipy mojim príbuzným ak nebudú vedieť čo kúpiť 😅

andrejusa
17. aug 2009

simooki??? to je čo?
ináč ja som začala byť nejaká moc precitlivelá... už revem pomaly aj pri reklame 😀

zazalienka
17. aug 2009

presne.. rozmyslam nad zirafkami silno.. ale pockam, ked mi povie ze to bude extra velke babo, tak mu to bude male hned.. radsej kupim vycsie v obchode.. ja som si dnes kupila v DM olej na strie, idem mazat brucho, lebo sa bojim,ze sa potom nedam dohromady..

andrejusa
17. aug 2009

ja som si kúpila detský olejček a mazala som sa tým ako besná. Vraj je tiež dobrý na strie, ale tak som sa z neho vyhádzala že až. Aspoň si myslím, že z neho. A teraz som si kúpila len normálka hydratačný. Vraj keď to máme vrodené, nepomôže aj tak nič a celkom ževraj stačí aj obyčko krémik. Tak ja mám taký lepšejší, ale nie na strie.

garicka
17. aug 2009

ja ešte nemám žiadne strie.... ale mi vravela aj kamoška že by som mala preventívne mastičkovať.... ale bruško máme 😎 .

baby aj vy stále beháte na vecko? ja už od začiatku a to som myslela že ma to chytí len ku koncu tehu ☹

zazalienka
17. aug 2009

ja som cely vikend hovorila ze mi krpec lezi na mechuri.. kazdu chvilu beham.. noi ja mam brucho cca 95 cm kolom dokola, takze fain.. uz mi aj trosku zavadzia v robote za stolom..

andrejusa
17. aug 2009

no wecko mi ani nespomínaj... ja sa bojím aj piť, lebo potom je to už fakt na nevydržanie. A čo am najviac štve, tak aj cez noc ma to budí. Aj tri krát. Strie tiež ešte nemám, ale to mám menšie bruško od teba, uvidíme čo ďalej. Krém mám pri posteli, tak povinne každý deň mastičkujem.

garicka
17. aug 2009

ja som si kúpila v lekárni elastin-Q

andrejusa
17. aug 2009

babenky odcházím, idem kukať tv a asi urobiť nejakú véču. pekný večer 🙂

zazalienka
17. aug 2009

presne.. zacala som sa mastit pravidelne.. inak dnes som si isla dat do roboty koselu, ale akosi mi nejakych 15 cm chybalo aby som zapla gombiky.. ja uz fakt nemam co na seba☹ hadam nieco zajtra zozeniem.. vsetky gate dostanem po stehna a dalej nie.. mam dve sukne a jedny rifle na traky.. to je vsetko🙂

cicimon
17. aug 2009

uz asi 3 mes jem listovku a min tyzden som si kupila calibrum
k lekarke pojdem buduci tyzden, kedze uz 2 tyzdne ma dovolenku (ale ked som volala zastupujucej lek, tak ta ze buduci tyzden bude stacit)

a stresy - min tyzden som bola v robote taka vystresovana, ze by som hadam aj potratila....ale teraz je nastastie je sefka na dovolenke, tak mam klud

garicka
17. aug 2009

ja cez noc moc nie až sa tomu čudujem.... ale keď niekam idem, tak nemôžem piť lebo potom nič nerobím len hľadám vecko 😀

a smejem keď malý začnem kopkať do mechúra, potom už utekám cikať lebo viem že je väčší (ten mechúr) 😵

garicka
17. aug 2009

ahojky andrejusa 🙂

cicimon
17. aug 2009

baby a viete odporucit nejaku dobru tehotensku stranku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre