Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
23. apr 2010

tadotami aj ja som o tom nepocula ale hovorila mi o tom a ze ani citrus sa nema pri konci tehu, ze sposobuje predcasny porod ale to ani po porode sa nemozu citrusiky papat....

jjana17
23. apr 2010

mne povedala segra na rovinu aky bol porod, ja to beriem tak kazdy preziva tehu inak, citi bolest inak , a aj porod ma kazda iny, viem ze to nebude prechadzka ruzovou zahradou a tiez mam strach, dufam ze to zmakneme

lusa889
23. apr 2010

jjana ja zasa hrozno aj 3 kila denne som bola schopna 🙂

jjana17
23. apr 2010

ano si taka hroznova.ako mne velmi ovocie zelenina smakuju teraz,,,,,,,,,,sladkosti nie a masko ano.ixixiix

tadotami
23. apr 2010

lusa skutocne.tak som isla rodit s tym ze to bude take nijake.ale smiech ma hned presiel 😀 cicuska mala 3,5kg a 51cm.taky mensi slonik 🙂 v polovicke porodu som povdala muzovi ktory bol pri mne ze na dnes mam dost,zauzlujem nohy a podme domov.ale ked je uz po vsetkom tak skutocne neboli nic.teda ak rodite normalne.potom je to taka ulava.

vejula
23. apr 2010

jjana presne ako píšeš každý ma iný pôrod, niektoré prvorodičkz porodia za dve hodiny a takmer to necitia, iné sa trápia celý den aj noc v strašných bolestiach... Je to individuálne, asi ako pevne su tie šlachy čo držia tie lonové kosti alebo neviem čím to je... Viem že mamina mala dosť ťažké pôrody takže som si ani nerobila nádeje že ja budem mať lahký, a presne... Strašne pomaly som sa otvárala a bolesti príšerné... KEby mi nakoniec nemuseli spraviť sekciu tak rodím aj 15 hodín hádam, takže fakt individuálne. Ale napr jedna aprílovka ešte 20.30 písala na kona že začala krvácať že ide do nemocky a o 23 už mala po pôrode takže fakt ťažko povedať 😒

mirka12011
23. apr 2010

no veji presne mne tak kamka porodila prvorodicka o 18.00 isla do porodky a 19.30 sup mala na svete...

tadotami
23. apr 2010

mne dali o 8;00vyvolavacku a 14;32 bola na svete.

jjana17
23. apr 2010

no veji ked si tak zoberiem moja sestra porodila prvu dcerku za 4 hodky a to bola prvorodicka a krpata isla ritkou,,,,,,,a druheho porodila za 6 hodin tak fakt je to individualne

jjana17
23. apr 2010

baby ja poznam jednu babu ktoru mm doviezol s kontrakciami do porodky o 5 rano a 5,17 bola mala na svete!!!!!!!!!!!

tadotami
23. apr 2010

ja sa len utesujem tym ze to musim tak do troch hodin stihnut.a najlepsie doobeda lebo vecer o siestej mi ide dr.house 😀
vlastne ani doobeda mi to nejako nevyhovuje lebo nestihnem obe uvarit 😀
tak to nechame na noc 😀

lusa889
23. apr 2010

mirka lonova dnes ani nie, ale to je take nepravidelne, niekedy cely den, niekedy nic, raz ked chodim, raz ked sedim, uz si tie bolesti, pichnutia, svrrbenia tvrdnnutie bruska a ine ani radsej nevsimam, uz to hadam nebude dlho trvaat

tadotami
23. apr 2010

jjana daj mi n tu 17minutovu kontakt.ako to urobila?

lusa889
23. apr 2010

tadotami dobry plan 😀

mirka12011
23. apr 2010

tadotami tak normalne ty si to planujes hih no dr hausa nestihnut ach tak to vies co najlepsie porodit poobede aby si stihla navarit porodit oddychnut aj housa kukat no teda to si teraz dobre napisala az som sa smiala a malu som zobudila 😅

tadotami
23. apr 2010

a dufam ze v nemocnii bude plno a do troch dni nas pustia domov lebo nebudu mat doma co jest.

jjana17
23. apr 2010

ja neviem ako to urobila ale bolo to jej 3 dieta za 3 roky asi uz bola tak rozbehana

mirka12011
23. apr 2010

tadotami ty si teda pripad hih ale starostliva mamina a manzelka....

jjana17
23. apr 2010

boze toto su plany normalne sa rehocem jak besna

mirka12011
23. apr 2010

no nie? ty brdo tak ja dufam, ze ordinaciu stihnem 😀

jjana17
23. apr 2010

no baby na tieto plany si potom spomente ked budete rodit,,,,a povedzte aj dr ze nech si pohne ze ide serial

tadotami
23. apr 2010

🙂 jjana ja si myslim ze aj ja som trochu rozbehana 🙂
inak ja opucham len v oblasti brucha.

mirka12011
23. apr 2010

vies co by bolo zaujimave jjana? keby tam prisla nejaka telenovelovska maniacka a povedala o takej nemozme ide toto a takej nie bo ide toto a vtedy urcite nie bo ide hento 😀 to by bola sranda....

lenocka84
23. apr 2010

ahojte
tak sme to skusali, prisal sa, 2x potiahol a dost
takze sme sa dokrmili flaskou
o 2hej mame kupanie, tak sa tesim,
dnes som ho voooobec prvykrat mala na rukach, uzasny pocit

tadotami
23. apr 2010

lenka aj to je uspech.a mal a fuziky od mliecka? 😀 to prve kupanie je taky zvlastny pocit 🙂 mozno sa mu bude pacit.

lusa889
23. apr 2010

lenocka, to pojde postupne, ale je super ze sa pridal nie?
a ten pocit mat ho na rukach ti tak trosku aj zavidim 😉

lenocka84
23. apr 2010

tadotami este ho nekupem ja, lebo ja injekciu zavedenu, az v nedelu

lusa je to uzasny pocit, hlavne to dnes bolo prvykrat, kedze doteraz len lezkal, a nenarabala som s nim

jjana17
23. apr 2010

jej leni to musi byt fantasticke,,,,,,,,,,,no len nech sa rozbehne drobec v papkani a bude dobre

mirka si predstav ze pri prijmani do porodky budes vyplnovat dotaznik co rada pozeras aby si cez to nahodou nezacala rodit a neunikla ti nejaka cast 🙂 🙂 🙂 🙂

lenocka84
23. apr 2010

jani presne ako pises, uz len zacat papat, trosku pribrat a ide sa domooooov

jjana17
23. apr 2010

neboj lenka ved sa rozbehne a nebudes mu stihat vacsie vecicky kupovat 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre