Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
14. jún 2010

@barbyes ak mozem poradit ,neviem ci to funguje ,ale jeden lekar od nas povedal svagrinej ,ked mala uz rodit a nic ,nech ide domov ( bola uz v nemocke ) a nech sa s mm pomiluju ....stalo sa a maly drobce bol o par hodin na svete 😀

janee_
14. jún 2010

@barbyes joj to sa musis citit vycerpana. Velke brusko a to kazdodenne cakanie...

slniecko174
14. jún 2010

@janee_ aha a co ti povedala doktorka na to ze je mensia ako podla tabuliek? to ju aj na sone bolo neskoor vidiet? mojej doktorke sa tiez na sone nieco nezdalo a preto mi brala v tyzdni dva krat krv na to hcg (tehotensky hormon), ze ci je to v poriadku a ci sa zvysuje, ale mala som ho v poriadku











jjana17
14. jún 2010

@barbyes no parada, tak to uz hej, to ja milujem takyto pristup, vies co kamaratka mala cisarsky v stredu a v piatok pred tym jej boli nasadene antibiotika co bola tak strasne nachladnuta, a ty aj mas nejake naznaky ze mas tu nadchu,,,??,

janee_
14. jún 2010

@slniecko174 no na zaciatku 12 tyzdna babatko meria iba 40.3 mm a malo by mat aspon 45 mm. Takze je malinke. Uvidime ako to bude postupovat. Ale ziadna tragedia sa nekona, no tak bude mensie. Mozno to neskor dozenie.

barbyes
14. jún 2010

@vefi89 u nás tiež, každú chvíľku začne liať a ja potrebujem ísť preč 😒

vefi89
14. jún 2010

@barbyes hiiiiii a ideš už rodiť!!!!dnes je správny dátum 😀 😀 😀

slniecko174
14. jún 2010

@janee_ urcite 🙂 podla doktorov si tiez v tomto tyzdni ako ti to tu pise? lebo nerozumiem podla coho sa rataju tyzdne, niektore tehotenske kalkulacky mi ukazuju v 7 a niektore v 8 tyzdni, tak som z toho mimo, ze vlastne v ktorom tyzdni som

janee_
14. jún 2010

@slniecko174 no ja som mala ratany tyzden presne podla toho kedy som mala prvy den poslednej mestruacie. Cyklus mam pravidelny ako hodinky, takze nebolo pochyb kedy sme pocali. Nehovoriac o tom, ze zhodou okolnosti som to presne vedela. Tato kalkulacka co je na tomto portali je celkom presna. Otazka znie ako sa na to pozeras. Ci si v 8 tt alebo v 7 + 3 dni.

barbyes
14. jún 2010

@maminakatka na sex sa chystám 😀 , ale nie každému to pomôže a dnes nemôžem lebo zajtra idem ešte na preplach toho uška tak aby som tam mohla ísť

barbyes
14. jún 2010

@jjana17 práveže nie, veď to... a ona ma presviedčala že musím mať alebo som mala. na tom sa bavím, to si človek všimne, že má nádchu, no nie??? 😅 😅 preto to zatiaľ neberiem, ešte sa chcem poradiť

barbyes
14. jún 2010

@vefi89 ja by som šla hneď, ale uvidíme čo povie Vikinka 😀 keby išla zajtra tak si zoberie môj de) narodenia a mužov mesiac, to by tiež nebolo zlé

janee_
14. jún 2010

Ok, idem off. Je cas varit obed. Majte sa zatial. Papa

barbyes
14. jún 2010

no tu už prší, taký úžasný vzduch 😵 hneď by som išla spať ak by som už niečo nemala 😔

lussykralova
14. jún 2010

Aj ja sa pridávam :o))) už som v 34 týždni a každým dňom sa to blíži 😉

slniecko174
14. jún 2010

@janee_ aha no ja som mala poslednu menstruaciu 22. 4.

barbyes
14. jún 2010

@lussykralova vitaj medzi nami, už sa nudíš doma na MD tak si sa k nám rozhodla pridať?? 🙂 🙂

lenocka84
14. jún 2010

ahojky maminky aj cakatelky
ako sa tu mavate?
co nove?

barbyes
14. jún 2010

@lenocka84 ahoj leni, ako sa máte? už je Vám konečne lepšie keď sa nám ochladilo 🙂

mimi21mimi
14. jún 2010

zdravim... tak som tu zasa po par dnoch.... 🙂

barbyes, ty si este tu ? 😀

lenocka84
14. jún 2010

@barbyes mojko to nie len teplom ale aj celkovo, sme nejaky podrazdeny poslednu dobu, vecer zaspavame s velkym placom

barbyes
14. jún 2010

@lenocka84 juj, to ma mrzí...možno sa to teraz trošku zlepší keď sa ochladilo.
leni, ku ktorému dňu Ti chodí materská? dnes je 14 a mne ešte nič neprišlo, neviem či je to OK alebo to mám riešiť. rozhodnutie o priznamí mi prišlo, ale..

lenocka84
14. jún 2010

@barbyes ja matersku nemam, mam len rodicovsky, a cakam tento tyzden aj s prispevkom ku narodeniu dietata
pridu mi 4 sumy 😀 😀 😀

barbyes
14. jún 2010

@lenocka84 ooo, niekto bude bohatý 😀 😀

lubka89
14. jún 2010

ahojte baby ..... v stvrtok som bola u gynekologicky na kontrolu a dala som si hned predpisat aj antikoncepsiu .... povedala my ze akoze dneska mam prist na krv .... tak som tam prisla zobrala my krv za 3 ampulky a pytala odomna poplatok 6,64 ..... to sa uz plati ?

barbyes
14. jún 2010

musím už utekať, večer sa možno ešte pripojím
pa-pa

barbyes
14. jún 2010

@lubka89 podľa mňa by sa nemalo 😒 ľubka , ty poberáš materskú? ku ktorému dňu Ti chodí?

tadotami
14. jún 2010

@lenocka84 tak na toto sa aj ja veeeeeeelmi tesim.po 9 mesiacoch na suchu a o jednom plate.potom si aj sampanske otvorim.

lenocka84
14. jún 2010

@tadotami tak my sme nastastie mali prijem obidvaja, ja ho mam aj teraz, len nie na seba, tak sa vytesujem,
a k tomu pribudne aj rodicovsky

@barbyes vacsia cast ide malemu na sporenie
nech ma

lubka89
14. jún 2010

@barbyes ano poberam a chodi my 14 kazdy mesiac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre