Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
26. jún 2010

@lulu4 kym sme isli na kontrolu tak som tie bradavky preliecila. Canesten zabral 😉 Malinka uz nemala nic v puse, lekar sa na to pozeral, ale naozaj ju ma cistucku teraz. Tak sa z toho vytesujem 🙂
Ja este nie som rozhodnuta pre ten odklad, uvidim koncom augusta sa rozhodnem. Ja este jednu seminarku dopisujem, ale tento vikend to uz dorazim, odoslem a spoluziacka ma moj vykaz a dava mi vsetko pozapisovat 😉 aj toto by som uz davno mala, som pisala profke ale pred troma mesiacmi, ze ak budeme musiet seminarku, ze by mi velmi pomohlo keby mi dala skor temu, aby som to napisala kym bola malicka v brusku. Ale bola zaneprazdnena 😠 Tak temy zadala v ten tyzden co sa mi narodila mala. Cize som musela ist na SVK zohnat literaturu a tak sa to trosku natiahlo...No ale uz bude pokoj od skoly, ked to dokoncim.
Dakujem za hodnotenie fotecky 😵
To mas dobre, ze si si ten zapis odkrutila uz teraz, potom by to bolo dost komplikovane 😅

happy8051
26. jún 2010

babulky v akom prasku periete detske veci a plienky?

lutsine
26. jún 2010

@happy8051 ja som vyprala v persile sensitive bez avivaze.

janefonda
26. jún 2010

@happy8051 Bud lavella ci ako sa to vola, ale ja mam teraz persil tekuty sensitiv a pohodka. Maju ho prave v akcii v bipe, tak som kupila. A davam aj avivaz silan pre babätka 😉

dugyna
26. jún 2010

@drzkosa tak drzim palceky aby si uz nemala nevolnosti 😉

dugyna
26. jún 2010

@vefi89 jasne strasne sa uz tesime ked budem tu malciku babiku pri sebe... 😉

dugyna
26. jún 2010

@elko69 fuha to fakt sa pri melcikom vobec nevyspis? a nemozes si lahnut cez den ked spinka?

dugyna
26. jún 2010

caute kocky takze malinka ma 3050g a v stredu bude sekcia

riag
26. jún 2010

@dugyna drzime palce 🙂

elko69
26. jún 2010

@dugyna no obcas s ami to podari a pospim si s nim,jak dnes asi hodku a pol a mozno aj viac 🙂 a uz skme boli aj vonku a maly zatial haji uz 2,5 hodky tak cakam kedy sa zobudi,som ho nechala v kocari spat 🙂

elko69
26. jún 2010

@janefonda aj ja si to pamatam ako s ami spavalo zle,ale teraz len lutujem ze som sa nesnazila viac haji aj cez den pocas tehu..si to moc toho spanku teraz uz neuzijem 😠 mamina mi dobre hovorila " spi kym mozes " ale ja som ju nepocuvala 😖 🙂
@lulu4 sa snaz pekne spinkavat aspon cez den ked v noci to nejde 😉

elko69
26. jún 2010

@dugyna takze v utorok sa ides uz ubytovat do nemocnice???tak nech to vsetko dobre dopadne a mas malicku uz pri sebe... 😉 budem drzat palceky..a to ides do celkovej alebo len do ciastocnej anestezy??

tadotami
26. jún 2010

je tu niekto?asi nie.vsetci si uzivaju vikend bez dazda.

lutsine
26. jún 2010

@tadotami a ty si este 2v1?

riag
26. jún 2010

@elko69 Ahoj Elko 🙂 A preco Vam Jakubko v noci nespinka? Placka alebo je len aktivny?

dugyna
26. jún 2010

@riag dakujem 😉

dugyna
26. jún 2010

@elko69 elko treba sapt ked sa ti da..spanok je dolezity aj ked domacnost nebude tip top..ale to sa casom vylkespi hlavne si pospi...
nie ja idem do nemocky az v STR piramo na sekciu

tadotami
27. jún 2010

dievcata je tu niekto?alebo este spite,upratujete alebo kukuk na telku?

mimi21mimi
27. jún 2010

@tadotami Dobre ranko... mne sa nechcelo doteraz zapat PC. 🙂 ako sa mame?

tadotami
27. jún 2010

@mimi21mimi uz je to v celku super.ale vcera som myslela ze ked prezijem chirurgiu tak uz vsetko.bez umrtvenia mi vyrezavali krvne zrazeniny.no hotova smrt.vrieskala som na cele oddelenie.a vsetky nechty na rukach mam dolamane.

mimi21mimi
27. jún 2010

@tadotami uuuu tami, ty okrem tehotenstva musis prekonat zaroven dost horsich veci, ako to tu citam 🙄
a ako sa ma tvoja buduca skolacka?

tadotami
27. jún 2010

@mimi21mimi prave papa pismenkovu polievocku.rozkazala si taku ako mavaju v skolke.vyhanala somju s ocinom na futbal ale nechcele ist lebo mame novych susedov a blaznivo sa zamilovala.trafena pubartacka.

mimi21mimi
27. jún 2010

@tadotami ejha.... nejako skoro zacina 😀

tadotami
27. jún 2010

@mimi21mimi no ja skor cakam kedy uz s tym skonci.na toto som zvyknuta.

mimi21mimi
27. jún 2010

@tadotami aaa tak teraz uz bude mat snad ine starosti, ked z nej bude velka sestra aj skolacka v jednom 😉

tadotami
27. jún 2010

@mimi21mimi ale co.nech si uziva detstvo.babo ma rodicov od toho aby sa starali.a od septembra bude mat svoje povinnosti.nechcem ju druhym velmi zamestnavat.som rada ze mi aspon pomoze prach utriet a upratat trochu.

tadotami
27. jún 2010

musim sa offffffffnut.obed nam prihara.tak zatim.

elko69
27. jún 2010

@riag hladny je...vydrzi len 2 hodky cez den a v noci teda vecer tiez a teda potom ked mu dam okolo tej 1 rano tak potom vydrzi max 4 hodky...

elko69
27. jún 2010

@dugyna aha a na ktoru hod ju mas naplanovanu??lebo j aked som lezala na rizikovom som tam bola s jednu pani co sla na planovanu sekciu rano a teda ju si tam ubytovali uz den predtym...ja viem ze treba spat ale ked mne s apotom horsie stava ked si k nemu lahnem,ja aj vecer radsej pockam na tu jeho davku okolo 12 hod co mava a potom idem haji az..

riag
27. jún 2010

@elko69 no,my spinkame cez den pekne.Ked sa napapa o 21ej tak spinka do polnoci to mu dam dalsiu davku a show sa zacne....nie a nie spat.Je strasne aktivny......potom zaspi az okolo 3tej ked sa zase napapa.Ale porodna asistentka my hovorila,ze ak bol v tomto case aktivny aj v brusku tak to este chvilu potrva ☹ A nechce spavat v postielke ☹ tuto noc tam spal cca 3 hodky ale potom zas s nami....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre