Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

riag
6. sep 2010

@kwa_kwa Ahojky 🙂 Baby sa tu uz poznaju dlho,prezivali tu spolu takmer cele tehu 😉 No,a po porode chces opisat vsetky svoje emocie...Urcite nechcu nikoho vystrasit.Nebojkaj sa.Kazdy porod je individualny.Ja som mala napr porod super...uz dve hod po by som sla znovu 😀 Takze naozaj mozes byt kludna a uzivaj si tehulkovanie 😉 Drzim palceky.

mimi21mimi
7. sep 2010

@maminakatka ozvem ozvem, ale tento rok uz asi kvoli malej nepojdeme... to su totiz tie stare domy, kde je zima este aj v lete a kym to rozkurime, tak sme vsetci polozamrznuti na jesen a v zime.... 😀 takze zrejme az na jar.

kwa_kwa
7. sep 2010

riang.. uzivam, uzivam.. :D uz sa neviem dockat kedy ju uvidim.. :D vidim, ze skoro vsetky tu mate malilinke babtka. :D to ste teda vymysleli super temu..

maminakatka
7. sep 2010

@mimi21mimi o.k chapem 🙂 ale ja si pockam na to ked dojdete 🙂 xi xi a uz budu drobci vacsi kusok 🙂

mimi21mimi
7. sep 2010

@maminakatka no jasne... Jasminka nemoze ist na rande, kym nema aspon tych 6 mesiacov 😀

maminakatka
7. sep 2010

@mimi21mimi tak tak 🙂 heh suhlasim 🙂

lulu4
7. sep 2010

@riag dakujem moja veru je to hlavne aj o ludoch.niektori si zmylili povolanie.prezila som si akoby dva porody,ale hlavne ze je to uz za mnou.no zaciatky su tazke hlavne tu v nemocke,ked ti ledva niekto nieco ukaze a po sekcii ledva chodis a to nas tu bohvíe dokedy budu drzat.tak uz som si zazila prve pohromy,prebalovani pokakal perinku,potom si ocikal kosielku,som ho na novorod.utekala prezliect,potom bol hladny tak som tam utekala pre mliecko,strasne nas tu trapia.musite kojit musite,mam naĺiate prsniky bolave bradavky-natieram kremom avent,vela pijem,aj vineu,aj homeopatika a z oboch odsajem ledva 15ml toJe preNeho nic.ved ho dnes vazili a schudol z 3710na 3340 co je uz viac ako 10% a to sa uz dr.nepacilo-ale neprikrmia svine.takto nepojdem domov ani do aleluja.uz som od zajt.10den,mam toho plne zuby.

riag
7. sep 2010

@lulu4 zlatino,po sekci mliecko nabehne cca za 3-4 dni a ml sa budu stupnovat....ja som zacala odsavat az 3 den a tiez len 15 ml (oni tu asi vedeli preco ma netrapili skor)....no a stupnovalo sa to na 30ml a ked som odchadzala z nemocky uz som bola na 50ml a to z oboch prsnikov. Adrian bol v nemocnici dokrmovany. Schudol 170g.Odchadzali sme domov s vahou 2250g...cca.Takze neboj sa je normalne,ze schudol.Mne tu Dr povedal,ze babo nabere spat porodnu vahu az 10 den po narodeni...tak klud 😉 Pi hlavne vela vodicky,teple napoje a spinkaj vzdy ked sa ti da a samozrejme nezabudni papat.Viem si unavena ale po dvoch tyzdnoch uz budes profi mamina a aj unava ustupi.Adrian bezne nieco ocika....niekedy pri prebalovani neviem co skor drzat ale najcastejsie jeho pusinku aby si tam nenacikal 😀 Drzkajte sa.....a Lucka,uz vydrz domov,kasli tam na nich.Vladinko Ta potrebuje usmiatu 🙂

riag
7. sep 2010

@lulu4 na bradavky mi velmi pomahal krem multi-mam.Neviem ci ho maju aj na SK.Nech sa ti mm pozrie v lekarni. Zo zaciatku som pouzivala silikonovy klobucik na bradavku ked ma to uz velmi bolelo.Maly nemal potom problem prisat sa aj bez neho.Ale naozaj som ho pouzivala len ked som uz nevladala 😉

dugyna
7. sep 2010

@lulu4 lulu ahojky nech ti muz donese z DMky babylove mast na bradavka je to lanolin je jedly pre deticky je to najlesia mast na svete. a bolia ta preoze ze bradavky si proste teraz zvykaju na to ze budu opotrebovane dotera neboli zvyknute na taku namahau ako je kojenie..takze teraz si zvykaju behom 2tt to prejde ale maz si ich tym kremikom. ak mas naliate prsia chod si ich pre kojenim uvolnit pod teplou sprchou aj pred odsavanim...
ked odsajes lulu na 3 den 15ml je to parada tez sa, po cisarskom mat na treti den 15ml tak je to super, ci uz je to po kojeni alebo celkoho je to super lucka hore hlavu zajtra bude uz viac len to chce klud ..
a vydrz koli drobcekovi
co najviac maleho prikladaj a nech cuca ale hovorim max ho nechaj 15min na jednom prsniku...
neboj maly zacne priberat len ty sa nepoddavaj depke Lucka hore hlavu vsetky tu na teba z domu myslime a hlavne maly Vladko na teba spolieha vo vsetkom..bez teba je bezbranny tak hore hlavu pre Vladka..pekne mu dohovor ze uz budete len priberat a uvidis ze pojdete uz do konca tyzdna domkov.
keby nieco v klude napis.

janefonda
8. sep 2010

@lulu4 zlatíčko si silná mamina, ktorá robí pre svojho malého to najlepšie čo môže. Netráp sa s tým pochudnutím, my sme preto tiež boli dlhšie v nemocke, ale malá začala pekne priberať. Ja som prvýkrát tiež odsávala tuším na tretí deň a tiež som tam mala okolo 15ml. Takže to máš naozaj super!!!! Podľa mňa by ste mali dokŕmiť Vladka a neboj doma to už nebude treba- bude mu stačiť tvoje mliečko 😉 A s tým ocikaním, okakaním....to dôverne poznáme asi všetky mamičky. Je to sranda, ja som skončila už dva krát v sprche po takejto akcii 😀 😀 😀 tak si zvykaj 😉 si šikula!!!!

maminakatka
8. sep 2010

@lulu4 ahoj moja tak sa pridavam k maminam ,neboj vsetko bude o.k a coskoro pojdete domov ...moj maly tiez schudol ,ale je to normalne ...ked pojdete domov uz bude dobre ,v domacom prostredi si lepsie zvyknete ...len vydrz ,drzim palceky a hlavne klud 🙂 a co sa tyka cikania a kakania tak neuveris ,ale kazdu noc som cela ocikana ,cela zavinovacka ,oblecko ,proste vsetko 😀 s mm si hovorime ,ze uz to robi schvalne ,lebo by si mala vidiet potom ten usmev skodoradostny 😀 😀 😀 😀 ....cize Lucka nasa vydrzte to tam nejaku tu chvilocku este ,sme s tebou a vsetko bude fajn nebojkaj...cmuk Vam posielame 😉 😉 😉

pepppe
9. sep 2010

@lulu4 lulu nebojkaj domi sa dostanete,,,ja som to robila tak ze som mu davala jest nonstop skoro,,,lebo som vedela ze nesmie ani gram schudnut,,,tajk chvalabohu sme sli domi normalne,,,,skus proste stale prikladat alebo odsavat,,vsak on este enzje tak vela,,,mne spapaval 20ml a takto som mudavala kazde dve hodinky,,niekedy aj skor,,len aby sme pribrali,urcite zajtra pojdete domov,,vsak verim u zsi tam dlho mas to uz plne zuby,,,,doma je najlepsie

pepppe
9. sep 2010

@kwa_kwa presne ja ssom u zaj zabudla ake to bolo 🙂este by som pristala na dievcatku,,to urcite eeste jedno chceme za par rockov,cize sa nebojaj ,,,,musiem si nieco odtrpiet tak to je zariadene,,, 😀

kwa_kwa
9. sep 2010

pepppe... nooo ja uz trpim teraz, tak ma boli chrbat, ze sa idem s toho zblaznit... 😢

princessqa
9. sep 2010

Ahojte 🙂 som v 38 tt a skoro od začiatku tehu ma trápia rôzne výtoky, svrbenie atd .. lekár mi vždy na to niečo predpíše a na čas to zmizne.. ale teraz som lieky dobrala možno pred týždnom a zase sa objavil výtok.. no iný ako doteraz.. taký žltý ale riedší ako obvikle... no nemám žiadne svrbenie ani pálenie tak neviem čo to môže byť.. mala by som s tým ísť k lekárovi? alebo ? poradte 🙂 dakujém

mirka12011
9. sep 2010

@lulu4 ja som mala krvave prsniky a babylove z dm ako pise dugyna mi to upravili a pouzivam tu mast sem tam aj teraz a nemam z bradavkami nic.......

janefonda
9. sep 2010

@princessqa s výtokom počas tehu je vždy lepšie ísť za dokim. Ber to tak, že počas tehotenstva je výskyt výtokov oveľa väčší ako bežne. Ty už zachvíľočku budeš mať po tehu, tak ti to snáď ustúpi 😉

janefonda
9. sep 2010

@kwa_kwa juuuj už teraz ťa bolí chrbát? tak pevne verím, že s pribúdajúcimi týždňami tehu sa to nebude stupňovať 😕 A ten pôrod...ako peppe povedala, nuž to je náš údel, niečo si vytrpieť. Niekto má pôrod ľahký, niekto ťažký ako napr. ja. Ale môžem ti povedať, že s každým ďalším dňom po pôrode si toho pamätáš menej a menej až nakoniec si povieš, že veď to nebolo až také zlé. Ja už premýšlam nad druhým bábom, aké to bude super!!! 🙂

kwa_kwa
9. sep 2010

janefonda... Noooo ze boli, v noci nemozem spat a vyraza mi to az do klbov... :( je mi jasne, ze to prejde, len to prezit.. Bojim sa, ze budem panikarit...

mirka12011
10. sep 2010

babenky o gali nic nevieme?

tadotami
10. sep 2010

ahojte baby.som tu len na skok.zhrnutie tyzdna:tamarka v skole ok.vcera sme si uz aj poplakali pri ulohe z pisania.mama nezvladla situaciu a chytila zosit a smarila ho do kosa.potom prisla s nugatovou bonbonierou a zagratulovala mi a zazelala pevne nervy pri ocinovi.dnes ma musel budik zobudit.tadeas zacal pit viac cajiku a cez den vydrzi bez mlieka 4,5-5 hodin.vecer zaspal o pol8 a papal az o stvrtej rano.nie som na to zvyknuta.zeby sa nas upistanec polepsil?dedo mu kupil caj-sladke sny a herec prespi a necha spat aj mna.vcera nam odovzdali v druzine tamarku total blatovu.este mala blato aj v nosnych dierkach.vraj sa hrali.kolena zelene co nejde opat vyprat.za chvilu jej nebudem mat co obliect.suseda niesla malu do skoly a mala perfektnu vestu nike.krasnu.a ze to kupila v sekaci za uero.tusim tam zacnem aj ja chodit.aspon mi tych veci nebude luto.ozaj a s tadom sme si nasli polohu na kakanie.kde?no na mojom bruchu to ide najlepsie.musim koncit tak sa majte.

pepppe
10. sep 2010

@tadotami ahojky a pocuj tadeas pije umele mliecko??ak hej kolko mu davas ml??lebo my davame tak 110ml ale stale vydrzime ledva nejest tri hodky,,teda cez den v noci prespi aj 6 az 7hodin,,ale cez den je to strasne,,,ledva vydrzi nejest tri hodky aj to uz posledna pol hodinka je zabijak

tadotami
10. sep 2010

@pepppe ahoj moja.nas uz 3 tyzdne pije 150ml a 5 odmeriek sunaru.teraz mu davam sladky sen-caj a cez den vydrzi tych 5 hodin.je to presne ako na krabici.vcera sme ho vazili a ma 5800g.pri narodeni 3230.

lulu4
11. sep 2010

Ahojte mala som toho tak vela az som zabudla,GALI rodila den po mne,5.9.ma krasnu dcerku Zojku.urcite sa sama ozve ked bude moct.

maminakatka
11. sep 2010

@pepppe ahoj ja davam tiez UM...co davas ?? pozeraj kila a nie kolko ma mesiacov...mne maly v kuse hladosil a potom som mu zacala davat podla kil ....lebo s jeho vahou to je ako 2 az 3 mesacne babatko ...od vtedy mam pokoj a spinka aj 4-5 hodin a bez placu 😀 😀 😀

maminakatka
11. sep 2010

@tadotami tak Tamarka je teda sikulka 🙂 a maly Tobinko chce ,aby si si uz oddychla,preto krasne spinka a nas maly inak tiez tolko papa ...a v sekaci sa daju obcas kupit krasne a kvalitne vecicky,pisem aj z vlastnej skusenosti ....pre drobcov je tam toho a dost a takmer ako nove 🙂 a dodatocne prajem vsetko len to naj k meninkam 🙂

tadotami
11. sep 2010

@maminakatka dakujem velmi pekne.

gali
11. sep 2010

ahojte, dievcata 🙂 Konecne sme dnes prisli domov. Mala Zoja sa narodila v nedelu o 16.20 s mierami 3500g a 50cm. Slo to rychlo 😀 , lebo som prisla uz otvorena, ale bolesti nejak ani neboli... Takze na sale som sa ocitla o 14h a o 16.20 uz bolo po. Dr. nechapal, ze na prvorodicku som inak rychla a to som sa nejak do porodnice ani nehrnula, len kamoska ma vydurila... nastastie, lebo by som to asi aj doma nejak poriesila 😉 😀

@lulu4 som rada, ze uz to mame za sebou, to cakanie bolo asi najhorsie... ale uz je fajne mala spinka, papa, obcikava sestricky 😀 obcas aj pani Dr., ale inak tazka pohodacka 😎 Aky je Tvoj Vladko?

andullinka
11. sep 2010

@gali Ahoj Gali, gratulujem k Zojke 🙂 Zelam vela mliecka a stastnych chvil s rodinkou. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre