Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
7. jan 2010

rogi my mame kočík poskladany v izbičke lebo nam ho pani predavačka komplet poskladala, a ja z nudy som do autosedačky ešte aj myšiaka vopchala, kuk album 😀

vefi89
7. jan 2010

tak nakoniec ti všetko oki dopadlo a zasa si sa zbytočne stresovala. Už prišiel krstný tato, tak sa idem povyprávať, že čo ako..

vejula
7. jan 2010

čavte kočky tak ja tiež po poradni, zo spodu všetko OK, pekne zavretá 😉 A bola som aj na ten cukor, som si tu srandu rozrábala doma o pol šiestej vypila a o dve hodiny na poradnu, Ale tie dve hodiny som poriadne oko nezažmurila čo mi bolo tak ťažko od žalúdka z tej ťažkej gebuziny... Inač som si tam do toho dala o pol deci vody na vyše nech to zvládnem... Aj som to sestričke povedala,a nič mi na to zle nehovorila... A ani som sama poriadne nevedela kolko toho v lekárni mi povedali že 1,5dcl a sestrička hovorila že 2,5 dcl ale to myslela už hotového roztoku. Tak som si tam šupla kompromis 2 dcl vody 😀

Inač pridala som do albumčeku bruško s chlpáčikom ako ho stráži, taký je zlatý 😵

garonka tak len jedno kilo, heeeej??? sa s tebou nehrám ja 3 kg a to mi ešte sestrička hovorila že som prvá po sviatkoch čo má pod 4 kg, že skoro všetky pribtrali cez sviatky 5 kg, tak som na koniec bola z tých troch kíl na seba pyšná.

Vefi tak ty si inak akčná tehulka 😅 Ja sa strašne bojím šoférovať, od kedy som spravila vodíčák tak som nešoférovala a to je už 6 rokov 😅

mirka12011
7. jan 2010

tlak som naposledy ja mala 110/70 tak neviem...
garonka kilo tak gratulujem aj ja cez sviatky kilo pribrala 😝

mirka12011
7. jan 2010

vei na jednej fotke nam tvoj chlpacik ukazal co je za pohlavie hhihihi zlateeee

garonka
7. jan 2010

vefi ale tlak je nedobryyyyyyyyyyyy 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ma porazí ak nebude v norme 😔

veji, ja som už včera okukla tvoj albumík, krasne guľate brušenko maš a havo je rozkošny, ja zatiaľ musím svojho len v košíku opatrovať začal plznuť no u nas na podlahe ako nasnežene keby bolo, ale cvaknem ho aj ja, zlate fotka s havom 😉
no vidíš a nepovracala si sa? dalo sa to vypiť nie? mne to chutilo 😀
ja nechapem jak som len kilo pribrala a teraz mam strach či maly rastie ako ma keď ja len kilo na sebe 😕

mirka12011
7. jan 2010

garonka mne kamka vravela ze pribrala len 6kg a to mimco malo 3700g takze z porodky isla na povodnej vahe 😝

rogerka
7. jan 2010

vefi prepaaaac, volala som s kamoskou

ahoj garonka, idem citkat, co mas nove 🙂

garonka
7. jan 2010

Mirka no len dufam, že to aj ja budem tak lebo mi to nešlo do hlavy, že len kilo na sebe, kurnik šopa 🙄

rogi nedavno som vstalaaaaaaaaaaaaaaa 😀

vierapp
7. jan 2010

ahojte kočky....tak ja ešte stále doma aj keď od nedele som si poležala v nemocnici, kvôli vysokému tlaku a opuchnutým nohám...bolo všetko o.k tak ma včera poslali domov, ale dnes mi môj lekár povedal že v krvi čo mi brali v nemocke je vyššie množstvo cukru ale strašne málo, ale aj tak ma poslal na vyšetrenie tak v pondelok na lačno do nemocky a tak tam budem čakať tri hodiny...hrúza....kto vie možno do vtedy porodím....vraj som už pootvorená a babuľko je strašne nízko tak už len čakám na bolesti...sú ale zatiaľ len slabé

rogerka
7. jan 2010

ked uz ste o tej vahe zacali, tak ja mam uz 3 mesiace stale rovnaku a mimco rastie 😉
len kukam, ze kolko sa vas tu zislo zastupit vefi 😀 ale tesim sa, ze ste tu, uz som tu dlho nebola takto s vami, vcera konik vypadol, ze sa na stranke pracuje, az po polnoci mi to nabehlo... tak som si precitala, co ste popisali za cely den 😉 drahy na mna kukal, ze na com sa sulam, nechapal, ale super temy boli vcera 😀

rogerka
7. jan 2010

jeeeej, ahoj vieri 🙂
si mi tu chybala, ked som citala, co baby pisali 😉 dufam, ze v pondelok bude vsetko ok, budem drzat vsetky prsty, aj na nohach 😀

garonka
7. jan 2010

vieri a ja že kde si či už si porodilaaaaaaaaaaaaa 😅
juj a aky ti tlak namerali? davali ti dopegyt nie?

rogi no mne ten koník tiež občas lezie na nervy, furt vypadava, stale mi píše že na stranke sa pracuje, tak hadam niečo nove chystaju 😉

vierapp
7. jan 2010

ďakujem....dúfam aj ja lebo už sa mi nechce nikam po doktoroch chodiť....všetko ma už bolí...hrúza...

vierapp
7. jan 2010

ahoj garonka....tlak som mala 155/90 a trochu spuchli nohy mamina ma tak vystrašila že to nie je dobré tak som šla na pohotovosť dúfala som že mi povedia že to nič nie je ale nie nechali si ma tam...neviem čo mi dávali .... dvakrát infúzku a nič viac...

garonka
7. jan 2010

vieri to ti len členky napuchli či aj cele nohy? pytam sa lebo mne dnes namerala na poradni 130/90 no keď sa mi bude zvyšovať tlak ma porazí 😒

vierapp
7. jan 2010

gari...len členky mi spuchli...

garonka
7. jan 2010

vieri no pri tvojom štadiu sa to dalo čakať to by už nemalo vadiť ale ozaj vysoky tlak si mala , ja som s takym šla v prvom trimestri do nemocky 160/100 😕

rogerka
7. jan 2010

dufam, ze s tym cosi urobia, ved ked uz teraz budem len doma sediet, nemoze zamrzat 😀 stala sa zo mna zavislacka, ked som bola na pn-ke a teraz sa to vracia, len mi vcera nesiel 😒

vierapp
7. jan 2010

uj tak to si mala riadny, ale mne švagrina hovorili, že vo vyššom mesiaci je to normálne....no kto vie...lebo mne ešte aj v moči našli bielkoviny..tak som celý deň zbierala moč a modlila že by to bolo všetko o.k., lebo primár povedal keď neklesne tlak a moč nebude dobrý dajú mi vyvolávačku, ale dobre to dopadlo

rogerka
7. jan 2010

gari, ty si dost plasko, podla toho co pises. nicoho sa neboj, nestresuj a tlak bude idealny 😉

garonka
7. jan 2010

aj ja som v nemocke zbierala ten 24hod moč hruza našťastie bolo to oki tak na hranici lebo ja som ani opuchy nemala len ako som šla na poradňu som vravela doktorke že ma hlava strašne bolela tak to bol ten tlak 😕
teraz to je oki, len dnes vyskočil nechapem prečo a bielkoviny nemam 😕
ešteže si mala šťastie fuha 😉

vierapp
7. jan 2010

no tak to hej...nevedela by som čakať na pôrod v nemocke nezniesla by som to....dosť sa bojím teraz a v nemocke to bolo horšie....tak som doma v kľude nemyslím na to tak často a keď to príde budem o.k.

garonka
7. jan 2010

rogi ja som taka citlivka že až, no snažím sa myslieť pozitívne ale mne sa akosi nedarí ☹

vierapp
7. jan 2010

gari nič si z toho nerob, ja som tiež taká precitlivená a ešte horšie teraz som aj nejak podráždená, včera ako som sa vrátila z nemocky môj mužík sa ma nemohol ani dotknúť všetko mi vadilo no dnes je to lepšie ale kto vie čomu som zrazu taká

lulu4
7. jan 2010

ahoooojte kocky, konecne Vam mozem napisat... takze dnes sme boli na gynde, bol so mnou aj drahy a vsetko je OK 😀 drobcek je ulozeny v maternici tak ako ma, aj srdienko mu bilo, vsetko je super...tak som si vydychla..
Aj tehu preukaz sme dostali aj prenatalny box a ja som tam mala len casopisy ale aspon take nove k veci a este vzorky prasku, avivaze a taky malicky olejcek na strie od znacky Weleda...
5.2. ideme na poradnu...
Garonka: mne vyskocil tlak tiez na 150 horny a sestricka hned kricala doktorke, ze 150 a doktorka ze coooo? ja ze co sa cudujete z jednej ruky mi beriete krv co ja nemusim, som hladna nalacno a bojim sa a na druhej ruke mi merate tlak 😀
no a hned ma poslala aj na EKG lebo ze to sa chodi na zaciatku a na konci tehu... to bolo nastastie v norme ale srdce mi tak bilo ze som myslela ze mi vyskoci z hrude...
a kolko krvi mi zobrala ze dovi asi pat velkych ampuliek ze mi zavola vysledky a aj cyto mi robili a klasicku gynekolog. prehliadku kedze som dva roky nebola...

rogerka
7. jan 2010

gari, zatni sa a hotovo 😉 povedz si, ze vsetko bude dobre (ved preco by nemalo byt 😉 ) a ono to potom vyjde 😉
a ak sa ma nieco stat, tak sa to stane bez ohladu na to, ci sa budes stresovat dopredu alebo nie. kasli na vsetky mozne scenare, ked sa ma nieco stane, potom sa to bude riesit 😉

garonka
7. jan 2010

luluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a ja že kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

no to je užasna spravička tak si oficialne tehu ešte raz ťa vítam medzi nami kolegyňami 😀 😀 😀 😀
to čo si mala za tlak? 150 horny ? a spodny? prebohaaaaaaa mňa by poslala do nemocnice raz dva bez debaty 😀

rogerka
7. jan 2010

vierka, to su hormony 😉

garonka
7. jan 2010

rogi vezmem tvoje slova k srdcu ako si to pekne napísala, pokusim sa ale sčasti je mi to aj jedno veď už len mesiac do pôrodu mam ale to asi tie hormony so mnou tak narabaju 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre