Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slovakia13
12. júl 2009

januska
ja som napr prve mesiace schudla 4kg a priberat som zacala az v tom 20tt......teraz uz vyzeram ako maly slon 😀 neboj ono to este pride 😉

januska26
12. júl 2009

Slovakia, no tak to bude asi aj moc pripad, nemam ani pocit, ze by som mala v najblizsej dobe priberat..no tak snad to raz pride🙂))...bez bruska si niekedy ani neuvedomujem, ze som tehotna...🙂)

katica5
12. júl 2009

ahojte
januska neboj budes aj priberat aj ja som zo zaciatku schudla a nepripadala som si ako tehu ale tak ako pisala slovakia okolo toho 20tt to pribudne a bude toho stale viac a viac... 🙂

slovakia13
12. júl 2009

katica
ty uz to mas za par 😉 aj ti trosku zavidim -uz budes mat svojho drobceka ,ja si este budem musiet chvilku pockat 😀

inka28
12. júl 2009

janus, doktor mi nepovedal nic, ten je nejaky zaspaty 😠 ,
ale muz bol zlaty ked povedal, ze :vies, niektore zeny maju mensie brusko niektore vacsie, zalezi od toho kde je umiestnena maternica. Mne slovensky gyn. povedal ze mam daleko maternicu blizsie ku chrbtu. ze nebudem mat velke brucho a nebudem moct v neskorsom tehotenstve spavat na chrbte. Myslim, ze na tom nieco je.Ale tu baby zase pisu pri prvom babatku sa brusko ukazuje neskor.

katica5
12. júl 2009

slovakia jasne uz sa toho trosku aj zacinam bat, len dufam ze to drahy stihne a bude mi pri porode pomahat.... 😉
inka ani ja nemam velmi velke brusko a na chrbte neviem spat hrozne ma boli ked si nan lahnem a nie je to ani dobre lebo dieta tlaci na dutu zilu...

januska26
12. júl 2009

Inka, a kde v zahranici si?Ja som v Anglicku, ale teda najradsej by som chodila gynekologovi na Slovensko, tu zena ani gynosa nema, iba Midwife. A ja viem, ze brusko nemusim mat, ze mozem mat maternicu viacej pri chrbte, ale kila by aj tak mali ist hore,nie?No sak snad je vsetko ok🙂)
Katica-drzim palce, to je super, ze sa len zacinas bat, to ja sa bojim uz teraz🙂)hehe

katica5
12. júl 2009

mne kila zacali ist hore okolo 15tt, predtym kym som bola v Uk tak kila sli dolu namiesto hore... dakujem pekne, nemas sa coho bat to rychlo ubehne 😉

miroslava89
12. júl 2009

ahojte🙂 koonecne nedela dneska mi pride drahy domov🙂.. uz by bolo a case mne sa taak nic nechce 😔

inka28
12. júl 2009

ja som vo Svajciarsku, ale najradsej by som bola na rodnom Slovensku, tammaju dr. viac zaujmu o tehotnu zenu. Ja neviem cim to tu je bud preto ze som cudzia alebo to tu je so vsetkymi tehulkami. Ku mne sa tu aj sestricka tak nechutne chova ako keby som jej ublizila, krava sprosta... 😠 😠 😠

januska26
12. júl 2009

No ku mne tu zatial bola midwife v pohode, ale v stredu idem na scan, tak som zvedava, aky/aka bude tam doktora/doktorka.ale tiez som pocula, ze tu nie su moc prijemni k tym tehulkam:((

garonka
12. júl 2009

ahojte tehuľky

ako sa máte? ja som prišla od maminky tá sa o mňa starala ako v bavlnke 😀 ja si pekne ležím najedena ale večer ma čaká melón ten by som na kilá jedla 😀 😀

mirka

tvoj drahý ešte nieje doma? a ja že už sa vytešuješ keď prinesie kočíky a vecičky pre babenka 😀 .......a svokra ti dala v piatok kľuče? či si ich šlohla? 😀 😀 😀 😀

miroslava89
12. júl 2009

garonka nedala mi ich sa na nas hneva ona sa z nas zblaaznila...cely dom dala rekonstruovat robi somariny okolo domu len zeby nemusela so svojim synom sa zo mnou hovorit.. kedze draheho napadlo take blaaznovstvo ze sa musime cim skor zobrat aby sme vsetci mali rovnake priezviska🙂

ja sa strasne tesim bude uuuzasny veceR🙂 o 3mi pisal ze je u kamarata v prahe ze vecer dojde-som zvedava kedy to je u nho vecer...

ty striedas kazdy den ine ovocie😀...to mas dobre ze sa o teba tak pekne starala tak sa ma🙂

miroslava89
12. júl 2009

ja sa musim priznat k niecomu 😔 mam nenormalnu chut na sex 😅 😔 to bude tym zvykom zestale ked sme boli odluceni a prisiel domov sme skoncili spolu ale teraz mam chut ale bojim sa pre malinke 😔

inka28
12. júl 2009

jaj tie svokry este ze ta moja ma 84 rokov tak uz ani moc nenarozprava aj tak jej moc nerozumiem lebo rozprava po svajciarsky a este s nejakym dialektom. ale je zlata mali ma od zaciatku radi aj ked som cudzinka

garonka
12. júl 2009

mirka

hehehe maš aktívnu svokru 😀 angažuje sa do všetkého 😀 a čo prerába? fíííííha bábenka a svadba to je super 😉 len mi nepovedz že sa nechceš vydať

bude romantikus 😀 chystaš niečo špecilálne? ja keď som svojho drahého 3 dni mala preč a ako mal prísť domov od rána som sa dávala do laty, oholiť nohy, pleťová maska , sexy pyžamko a úsmev na tvári 😀 😀 😀

jaj moja mamina ta mi odvčera len dobrotky robila 😀 mňam aj marhuľovú bublaninu urobila, rezne a zemiaky, kopu ovocia a ešte mi aj domov zabalila nech nevarím 😀 suseda závistlivo zazerala, a kývala hlavou že to nieje normálne 😠

miroslava89
12. júl 2009

inka moja svokra je zlatucka kym sa nevravi o svadbe vtedy by vrazdila:-/..ale tak ju to prejde po svadbe🙂

garonka
12. júl 2009

inka

moja je ako počasie 😀 ale mohla by sa naučiť lepšie variť a občas posluchať 😀

januska26
12. júl 2009

Mirka, podla mna sa voooobec nemusis bat toho sexu, my sexujeme kazdy druhy den a teda nerobim ziadne rozdiely, ked som tehotna a ked som nebola...zatial nemam vobec brusko, takze vsetko po starom🙂)
Teda pokial si nikdy nekrvacala, tak by ten sex mal byt uuuplne v poriadku...hlavne si to este uzivaj, po porode neviem, co budeme robit:((

miroslava89
12. júl 2009

garonka ja sa nechceeeem vydavat ten moj blazon chce ist zajtra na matriku a co najblizsie datum dohodnut ja som chcela byt zadana ale slobodna..ale asi to nebude mozne 😔 ale tak nezmenim to sme spolu uz dost dlho na to aby sme sa vzali...

a svokra sa pustila konecne do domu dala vymalovat dom zvonku zvnutra izby co neboli...a najlepsie co je😀..obrusuje rohy nabytku na gulato-kvoli vnucatkam🙂...mam pocit ze coskor sa z jej stareho domceka stane bezbarierovy bunker 😅 ..

preco to enma byt normalne?😀mas pravo sa najestvsetkeho na co mas chut a staale🙂 ja by som tiez len blbosti jedla🙂..

nic specialne nechystam mne sa nechcee specialny bude tento vecer sam a o sebe🙂ˇmy sme sexik nemali odkedy viem o tom ze som tehulka- hrozne panikarim bojim sa..

miroslava89
12. júl 2009

januska ja neviem ja mam z toho taky akysi divny pocit ze ublizime babetkam alebo sa stane nieco zle..odkedy som tehulka som az prilis opatrna.. a co porode-lenze co spravime ked budeme mat brusko to bude este tazsie 😔 my stale skusame a nikdy nic z toho 🙄 chudak moj chlap si bude musiet najst asi milenku ked chce nieco 😅

garonka
12. júl 2009

mirka

no mohla by tvoja svokra prísť aj k nám 😀 😀 😀 😀 celkom by sa nám zišla 😀

pokiaľ nemaš problémy sexík v pohode 😉 môj drahy má na mňa chuť každý deň to je choré 😀 3x som sa vysťahovala do obývačky 😀 ale vraj sexík v tehotenstve pomáha

mamina mi volala, že som nevzala zavarané marhuľky 😀 😀 😀 ešte som sa ani doma neohriala a už volaaaaaaaaaa 😀 tak jej chýbam 😀

miroslava89
12. júl 2009

garonka tvoja mamina ta riadne vykrmi sa budes v 20tyzdni uz guulat😀..

len keby si vedela kolko spiny kolko prachu pritom robi no fuuj 😠 😀 ti ju potom poslem dobre?😀aspon sa jej zbaviimm..

my sme pocas nasho vztahu mali sexik kazdy tyzden tak dva krat trikrat..a odkedy som tehulka nic ale dnes sa budem musiet prekonat🙂aspon nejako...

januska26
12. júl 2009

Mirka, urcite co najskor s tym sexom zacni, ved moj frajer by sa asi zblaznil bez toho a ja tiez. Kazdy doktor ti povie, ze je to 100percentne bezpecne!ako to mozes ty aj on tak dlho vydrzat?ved to si kazdy chlap najde milenku, ked nema mat rok sex!takze pekne spodne pradlo a dnes hned na to!!!!Ano, a sex pomaha babetku, pri orgazme ma vacsi privod kyslika!!!!!!!!!!!!A inak maternica je teraz uzavreta, takze tam sa "on" urcite nedostane!!!neboj!!!

januska26
12. júl 2009

A ked mas na to chut, tak sa prekonavat nemusis, nie?🙂)

miroslava89
12. júl 2009

babbyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ja uteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekaaaaaaaaaaaaam od vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas majteeeeeee sa drzteeeeee palceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekyy🙂 trdielko je o 10minut doma idem daco vymysliet🙂

garonka
12. júl 2009

mirka

no dúfam, že sa guľať nebudem 😀 lebo budem krochkať a funieť ako môj pes 😀 😀 😀

jasné pošli ju aj okná mi poumýva 😀 😀 😀 a budeš mať trocha kľudu 😀

ja som sa tiež bála, ale raz to bolo OK. nevraciam je mi fajn ale tá nechuť na sexuš je neopísateľna , aj u nás to bolo pred tehu pravidelne ale nejak sa o bábo bojím 😒

ty si mala ranné nevoľnosti? ja nie a kamoška ma nastrašila ak nevraciam bábenku je zle, ťapa jedná ja som hneď doktorku otravovala čo je natom pravdy, a je to i dedičné mamina tiež nevracala

garonka
12. júl 2009

mirka

super si to užííííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀

januska26
12. júl 2009

Ano Mirka, uzi si to🙂)))))))))

katica5
12. júl 2009

mirka kludne si mozet uzivat malym nic nebude my sme si uzivali este aj v 7 mom mesiaci a nic mi nie je ani malemu a aj teraz by som sa dala nahovorit... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre