Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
19. júl 2009

o tom elastine Q som už počula chvály, 7e nieje až tak veľa, ale teraz keď ho minieme na litre neviem či by nestačil aj obyčko. Je aspoň nejaký veľký? ten krém 😀

andrejusa
19. júl 2009

presne s takým som mu robila, ale ja ľúbim skôr jahodové a čerešňové. Môžem všetko čerešňové. Ja krupicu neľúbim, skôr čoko puding s piškotkami. mňamky, zajtra si asi urobím, aj s mandarinečkami

garonka
19. júl 2009

ten krem je len 150 ml a to je málo a nam by trebalo nejaky 400 ml ja mam spevňujucu niveu Q10 ale nieje na strie lebo tie keď som zbadala na stehnach išlo ma odrovnať 😠

monika131
19. júl 2009

andrejusa - aj ja používam elastine Q, a som s ním veľmi spokojná. Pekne vonia, ľahko sa rozotiera a má 200ml. Ja mám jeden už 2 mesiace a ešte v ňom mám na ďalší týždeň. A aj tá jeho cena je prijateľná 😅

andrejusa
19. júl 2009

150ml??? to je málo a tá cena... no neviem, čítala som na nejakej téme, že keď máš strie vrodené, môžeš sa v elastine aj kúpať a nepomôže ti to. Tak ja si kúpim len nejaký obyčko. Mne straaašne vyhovuje dove spevňujúci. Ten krásne spevní a 400ml stojí tiež okolo 7e.

garonka
19. júl 2009

asi som sa pomylila ale su dva druhy elasti Q jeden je menší druhy je väčší a ten ma 200 ml

andrejusa
19. júl 2009

možno si kúpim aj ten elastin a ním si budem natierať bruško a prsia a iným krémom ostatné.

garonka
19. júl 2009

mne sa nivea minula a nadherne vonia a aj Dove je super, keby strie zmizli

andrejusa
19. júl 2009

vraj tým elastinom miznú aj existujúce strie. Ja som celkovo straaašne nespokojná s postavou, takže v plavkách sa neobjavím minimálne tri roky. Teraz chudnúť nemôžem, tak snáď toľko nepriberiem. Začneš chodiť aj na cvičenia pre tehuľky?

garonka
19. júl 2009

plavky mi nespomínaj to je pre mňa hrôza 😠 😠 😠 ja len pevne verím že po pôrode nejako zhodím že nebudem mať riť ako trojdverova skriňa a dufam, že babo bude take energicke 😀 😀 😀 že to aspoň vybeham 😀
chcela by som ale trocha neskôr a nieje to drahe?

andrejusa
19. júl 2009

no neviem či by si chcela energické... ani by sme si pri takých neoddýchli. My máme doma stacionárny bicykel, ale teraz na ňom asi nemôžem cvičiť, tak to nechám na potom.
Niekde to cvičenie stojí 500sk, niekde 1000sk a u nás bolo v čakárni písané, že jednorázovo 70sk... tak neviem či za jednu hodinu, alebo ako...??? odkedy sa vlastne má začať?

andrejusa
19. júl 2009

aké mená máte vybraté a čo by ste radšej chceli? asi som sa ťa to už pýtala. Môj drahý stále mele o chlapčekovi a mne je to jedno, ale dievčatko by mi asi viac pomáhalo...

garonka
19. júl 2009

to cvičenie je niečo take ako joga nie? vraj sa môže začať od začiatku tehu až do konca ja som si kupila časopis mamina a tam je članok gravidjoga a aj ako sa môže cvičiť 🙂 no ja radšej by som šla medzi tehuľky ako sama by som mala. 😉

naš stacionarny bicykel je u svokry že vraj bude chudnuť a už 3 roky ma z neho vešiak na šaty

andrejusa
19. júl 2009

Aj náš tak funguje, cvičila som na ňom možno 10 krát. Neviem čo sa robí na tom cvičení, vraj dýchať a tak. Ja si tie časáky tiež chcem začať kupovať, ale zatiaľ čom som si len prečítala nadpisy, bolo všetko už o naodených deťoch, alebo väčších. Na to cvičenie čo ja myslím chodia len tehuľky, takže tam sa ani nebudem hanbiť. 🙂

garonka
19. júl 2009

ja som si kupila mamina a aj dieťa a jeden časopis som mala v prenatalnom kufríku tak ma to chytilo 😀 ale Dieťa je lepšie je tam viac čítania.
ja si počkam kym mi bude bruško vidieť aby som sa medzi tehuľkami bruškatymi necitíla divne 😝

andrejusa
19. júl 2009

no veď aj ja, len neviem kedy sa to má začať chodiť. Tebe už vidno bruško? lebo mne je už trošičku, no viem ho ešte ako tak stiahnuť, tak to asi bude aj sadielko. No najprv sa asi urobí "bazénik", kde bude bábo a až potom začne drobček rásť, nie? To si dostala od dr. ten kufrík? ja som nič také nedostala, ani som nevidela, že by niekomu dával...

andrejusa
19. júl 2009

moja zajtra si tu odkedy? ja idem dopozerať ten film ale dobre sa s tebou kecá 😉

garonka
19. júl 2009

hej vidno trošku ale keď sa napraskam vidno mi až až 😀 😀 😀 😀 naladovala som sa broskyňami normalne ma nafuklo

zajtra tu budem od obeda a zakuknem tu i po obede a večer tu budem sedieť povinne 😀 😀 aj s tebou sa mi celkom super píše a aj s Mirkou tá sa nam zajtra vydáva 😉

aj mňa chytil film no príjemne pozeranie a krasnu nocku s drahým 😉 😉 😉 😉

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaa paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

garonka
19. júl 2009

jaaaaaj a kufrík som zabudla, no mne sestrička dala v 6tt a hneď aj tehu knižku som dostala 🙂 a ďalší kufrík by som mala dostať pri pôrode, dúfam 😀

andrejusa
19. júl 2009

ajoj, si tu ešte???

garonka
19. júl 2009

andrejuska zrejme už hajaš mne okolo pol 11 tak prišlo zle, že s panom bohom krutila sa mi hlava a len mi na vracanie bolo a to som vravela, že nemam nevoľnosti 😠 doteraz som sa trapila, drahy sa o mňa cely čas staral hodinu som sedela pri zachode no des ☹ a vrchol toho všetkeho bolo keď mi brat poslal nedávno sms že mi zajtra donesie deti lebo jeho žena musí ležať, drahy sa totalne vytočil ani neviem čo mu napisal 🙂 jeho žena môže ležať ale ja nie ☹
zajtra sa na teba teším 😉 pa a dobru nocku hi hi síce ty už hajaš 😀 😀 😀 😀 😀

lulu4
20. júl 2009

garonka: no to si mala teda pestru nocku ako tak citam, fuuuha, hlavne ze si to nejako zvladla a nezvracala si... aj ked nadrapovanie na zvracanie nie je ziadna vyhra :(
dufam ze dnes sa uz citis lepsie, ja si myslim ze tie broskyne potvorky neurobili dobre tvojmu zaludku.... tazko povedat....
a inak co si pisala o tom prenatalnom kufriku tiez som o tom nikdy nepocula, co v nom vlastne bolo?
drz sa a ak ti brat nedoniesol tie svoje deti tak si hlavne oddychni cez den teda ak mozes a si doma, nemusis do prace...

andrejusa
20. júl 2009

ahojte 😀 ííííííííha, niekto tu ako skoro vstal 😉 ja som mala kľudnú noc, dokonca som ani nechodila ne wecko.
garonka... presne takto je to aj u mňa. Keď naúíšem, že sa mi ešte nestalo to alebo to, hneď druhý deň to vyfasujem, takže už sa radšej neradujem. Takže deti nebudeš mať? ešte to by ti dnes chývalo! len pekne oddychuj, ja si za chvíľu idem kúpiť puding a urobím si dva taniere, mňamky

lulu.... ja ten kufrík tiež nemám, ale vraj sú tam letáky a nejaké vzorky plienok a cumlík. Aspoň tak mi baby písali. 😕

mayyyyka
20. júl 2009

Ahojte bay 🙂 som tu uuuplne nova...som v 6tt a na babo sa strasne tesime...len mam zopar otazok ktore ma trapia...takze prsia sa mi strasne zvacsili a boleli ma...dnes rano som sa zobudila a zistila som ze uz ma bolia len trosku a zmensuju sa...je to normalne??? nemoze to napriklad signalizovat missed abort? na kontrolu idem az o tyzden...doteraz sa citim super nie je mi zle, sem tam ma pichne v podbrusku, akurat vzdy vecer mam pocit ako by som mala teplotu. A este by som sa chcela opytat...ako je to s kupanim teraz lebo vcera som bola na kupalisku a trochu som bola vo vode...to nemoze uskodit vsak??? dakujem..prajem pekny den

andrejusa
20. júl 2009

ahoooj 🙂 , tak v prvom rade gratulujem!!! mne prsia tiež hrozne narástli a bolia ma. POdľa mňa sa len moc sleduješ ak máš pocit, že sa zmenšili alebo tak. Ale mňa napríklad tiež nebolia v kuse tak isto. Niekedy je to slabšie, inokedy sa to nedá vydržať. Na to o čo si písala ani nemysli, na to sa nesmie myslieť. V podbrušku mám aj ja pichanie, tlaky a niekedy bolesti. To sa ti naťahuje maternica a tvorí placenta. Ale čo viem, tak na kupko by sa nemalo chodiť kvoli infekciám. Prvé 3 mesiace sú najrizikovejšie a akákoľvek infekcia môže vadiť. Ale zas každý má na to iný názor. Ja radšej nechodím. 😉

mayyyyka
20. júl 2009

dakujem trochu si ma upokojila 🙂 radsej by som bola keby mi bolo zle aby som vedela ze som tehotna...teraz o tom ani neviem a preto sa bojim ci je vsetko ok 🙂 asi som divna ja viem 🙂))))

andrejusa
20. júl 2009

vôbec niesi divná. Ja som sa nedávno takto každého vypytovala a bola som presne tak vystrašená ako ty. Kľudne sa pýtaj. Nemali by sme sa stresovať, takže šup sem so všetkým čo ťa trápi. Sú tu fajn baby a aj mňa veľa krát upokojili. Ináč mne začalo bývať zle až od 7 týždňa. Dovetdy ani trošičku. Nič mi nevadilo, nesmrdelo absolútne mi ani trolililinku nebývalo nevoľno. A z dňa na deň to prišlo.

garonka
20. júl 2009

ahojte tehošky 😀

som tu prikvitla lebo sa nakrátko citím fajn nedávno som mala hlavu v zachodovej mise 😠 a aka som bola herečka, že mne je fajn, že nevraciam bože toto bolo niečo nenormalne a drahy so mnou celu noc nespal 🙂 keď mi bolo lepšie aspoň na chvíľu hrali sme scrablle 😀

andrejuska

braško mi decka nedonesie, som mu napisala sms jasne, že je naštvany ale ja nebudem celý deň bľuť a sedieť pri wcku a ešte aj detičky aby tu boli keď maju maminu doma, ta vraj musí ležať a ja by som mala byť fit teta a deti postražiť 😲 a ten kufrík jasne su tam letačiky, cumlík , časopis a vzorka prašku a avivaž, a kamoška je v 5 mesiaci a vôbec nedostala tu krasnu vec pre buducu maminku

mayyyyka

blahoželam k tehu 😉 ale no niesi divna ta tema je nato aby sme si všetky navzájom poradili a podporili sa 😉 kľudne sa pytaj, poradíme čo vieme 😉

andrejusa
20. júl 2009

ahooooooj 😀 , no to je fajn, že už je dobre. Myslíš, že ťa len niečo podráždilo, alebo to proste patrí k tehuľkovaniu? ja som tiež nedostala kufrík. ☹ snáď mi ho už na budúce dá, alebo ho možno nedáva každý dr. 😔 To je dobre, že si odpočinieš od tých detí, teraz potrebuješ kľud a asi nohy hore, čO?

andrejusa
20. júl 2009

si píšete s Mirkou do IP, nevieš ako s tou svadbou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre