Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejulienka
5. júl 2009

to ze si tehotna neznamena ze mas jest vela ale hlavne aby si jedla zdravo.. vela ovocia, zeleniny a hlavne zelenej ako brokolica hrasok .. z kazdeho trochu kazdy den... ja napriklad teraz nemozem jest maso.. ale musim aspon trochu ale naozaj mi nechuti.... mna vykrmuje moj priatel, teda snazi sa ale ja nechcem ... zijeme v zahranici takze sme tu sami a on navyse nieje slovak ale portugalec 🙂

egyptanka
5. júl 2009

garonka, presne tak po 6. tyzdnoch, ale po porode a pri starostlivosti o babo ani chut nebude. Ja som uz pomaly tri mesiace po porode a stale sme styk nemali. Proste unava a strach z bolesti urobilo svoje.

garonka
5. júl 2009

vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu tak ty sa maš super 🙂 mate aspoň jeden druhého a je pekne ako sa o teba stará, ja zas hrašok neľubim ale som si povedala premôžem sa predsa nebudem jesť hluposti ale zdrave veci, zeleninku ovocie, ja mäso papam ale ryby nemôžem ani do ust dať.

xxveronikaxx
5. júl 2009

garonka
Dakujem ti za poradenie ja som v 30 týždni a preto som sa pýtala aby som vedela aspon približne 🙂

garonka
5. júl 2009

egyptanka
to ti verím, ja si tiež neviem predstaviť seba unavenu nevyspatú a ešte myslieť na styk 🙂 ja ani teraz nemam nejaku chuť ale manžo je zatim chápavý 😀

garonka
5. júl 2009

xxveronikaxx
ty už budeš o par týždňov maminka 😉

egyptanka
5. júl 2009

garonka, ten este pride ... ved keby si potrebovala poradit tak kludne napis IP 😀

vejulienka
5. júl 2009

ja zas nemam rada brokolicu ale musim som donutena ryby tiez ale kedze priatel je portugalec on je vsetky ryby aj tie potvory ako chobotnica, bllll. takze ja tiez musim niekedy jest ryby a ty tiez by si mala aspon obcas..

garonka
5. júl 2009

egyptanka
jasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 keď mi poradíš ako na to 😀

garonka
5. júl 2009

vejulienka
nejako sa neviem donutiť ale pre babenko čo neurobíme však? ja brokolicu milujem a najlepšie zapekanu mňam, ........no ja morské príšerky nemusím ale na dovolenke nepohrdnem grilovanými kalamarmi mňam tých som tlačila do seba až až 😀 a som si všimla že mam strašnu chuť na sladke ale obmedzujem sa aby som nebodaj mala zvyšeny cukor 🙂

ana25
5. júl 2009

maja177

majka je mi veľmi ľúto čo prežívaš, viem aké to je nemať pri sebe otca dieťaťa počas tehotenstva, nemať sa o koho oprieť. Určite je lepšie byť bez chlapa ako mať počas tehotenstva stresy. Mňa už týždeň bolí brucho a cítim sa na sto rokov, už som unavená z tých okolností. Myslím že najhoršie je upratať si v sebe tie všetky pocity, lebo veď každá sme si to predstavovala určite úplne inak . . . Chvíľu trvá kým si tieto veci v sebe utrasieme, ale verím že potom to už bude ok. Máš mamu na ktorú sa môžeš obrátiť a ktorá ti pomôže. Ja som si povedala že už nebudem riešiť niečo čo nemôžem zmeniť, zameriam sa na to čo pre bábo a samu seba môžem urobiť. Aj keď včera som bola vonku a mrzelo ma keď som videla tie šťastné rodinky. Mňa včera povzbudzovala kámoška slovami : EŠTE SI NEUMRELA , je to trochou morbídne, ale má v podstate pravdu, lebo EŠTE NIE JE KONIEC VŠETKÝM DŇOM !!!!
My si len musíme počkať kedy aj nám bude dobre.

xxveronikaxx
5. júl 2009

garonka
Tak mi to rýchlo ubieha zo začiatku som sa dosť bála ale teraz sa už neviem dočkať kedy už príde na svet naše ďieťatko.

ana25
5. júl 2009

baby ja som počas prvých mesiacov tehotenstva do seba nedala nič okrem maslového rožka. Bábo je podľa lekára OK. Niekedy sa jednoducho inak nedá, lekár mi povedal že bábetko si berie zo zásob z tela matky.

vejulienka
5. júl 2009

presne... mne povedali ze tehotne by si mali davat pozor na morske priserky a obmedzit ich trochu, ja nemusim lebo ja ich nelubim...ja zatial nemam ziadne chutky jedine co musim mat kazdy den je zmrzlina... neviem preco ale musim... 🙂 o tri tyzdne ideme na dovolenku dufam ze prezijem tie horucavy a tu cestu, stoho mam trosku strach...

vejulienka
5. júl 2009

ana25 to je pravda ale pametaj ze potrebujes doplnit tie zasoby aj pre svoje zdravie aby si mala energiu

garonka
5. júl 2009

vejulienka
a kam idete na dovolenku? my sme mali ísť do Chorvatska ale nič z toho lebo mam kolísavý tlak raz nízky raz vysoky ☹ mňam a zmrzlinu musím mať každý deň aj ja 😀

ana25
maslove rožky milujem 😀

vejulienka
5. júl 2009

ideme do portugalska jeho rodicia ma chcu vidiet...uz som tam bola je tam naozaj pekne ale horuco.. ja zas mam nizky tlak a ten mi robi velke problemy ale tu je moj tlak fantasticky pre lekarov.. vobec niesom spokojna so starostlivostou... uz som v 19tt a este neviem ci to bude dievcatko alebo chlapcek.. az o dva tyzdni sa mozno dozviem... co by si chcela mat?

garonka
5. júl 2009

a poradne ako maš? tak ako na slovensku každe 4 týždne a potom menej? chcela by som dievčatko ale potom som si povedala, že mi to je jedno hlavne nech je krasne a zdravučke............a ty čo by si chcela, babu alebo chlapa?

vejulienka
5. júl 2009

ja neviem asi chlapceka.. ja som este ani jednu poradnu nemala, takze vobec neviem co ma caka..
vsetko zbieram z knih a zo skusenosti mojich znamych ktore tu maju uz babatka... tu mam narok iba na dva usg.. za 3D ak chcem si musim zaplatit okolo 80 libier takze tu je to uplne inak..

januska26
5. júl 2009

Vejulienka,

tak to si ma potesila, ze si tiez nepribrala...lebo ja som v 11-12tyzdni a uz som mala nejake divne pocity, ze vobec nepriberam...takze je to normalne?za tyzden idem na NT, tak som zvedava, ale tak snad bude vsetko ok.
A aj mne sa dost zle je, strasne malo jedal mi chut, a teda musim jest na silu. A uz ked nieco zjem, tak mi je tazko...a ten nizky tlak tiez mam...
Drzim vsetkym palceky🙂)

garonka
5. júl 2009

to fakt? v UK sa ako staraju o buduce maminky? lebo na slovensku každý mesiac sa chodí a potom každé 3 alebo 2 týždne a v poslednom mesiaci každý týždeň.........a tu 3D poisťovňa vraj nepreplaca lebo to je nadštandard ...........a horučavy ako zvládaš? ja zle

slovakia13
5. júl 2009

mozem potvrdit ja som v 22tt a doteraz mi raz raz krvny tlak a raz skontrolovali tlak a pohlavie viem iba vdaka amniocenteze ☹ zlate slovenske zdravotnictvo .....ja vsetko konzultujem s mojim doktorom na sk 😉

slovakia13
5. júl 2009

sorry chcela som napisat :raz skontrolovali tlak a raz moc -nic moc

garonka
5. júl 2009

slovakia13
amniocentezu si kde podstupila? a musela si?

vejulienka
5. júl 2009

januska ... je to normalne ja este doteraz som nepribrala a to uz som 19tt.. neboj sa vsetko bude dobre ja tiez som sa bala a este sa bojim, ale zaroven sa tesim.. ked ti robi problem jest, jedz male porcie nic tazkeho, ale skus jest co 2 hodinky... toasty z maslom na zacaitok a pomalinky si pridavaj,... s tlakom ti nic neporadim lebo mne tiez neporadili, ale ked sa naozaj citim zle ked vypijem pohar coly to mi trochu pomoze...

garonka ja mam zle skusenosti... neviem ako ine mamicky ,ale ja by som chcela byt na slovensku...
viem ze ku koncu tehotenstva sa stretavas so sestrickou ktoru tu volaju midwife.. s doktorom gynekologom som sa este nestretla a ani neviem ci sa stretnem.. horucavy zvladam trochu tazko, citim sa slabo , mam silne bolesti hlavi, stracam orientaciu, najhorsie je to ked som v praci... ale nastastie tu kde som vacsinu casu prsi...

hathor1231
5. júl 2009

hej, slovakia, stazujes sa 😀

slovakia13
5. júl 2009

samo volala som midwife koli tlaku a povedala ,ze sa uvidime 9.7 a ked sa budem citit zle mam si dat paracetanol ☹ inak cely den som na nete ,stale prsi aspon tu ,tak sa nudiiiiiiiim
inak zdravim hathor 😀

garonka
5. júl 2009

vejulienka
no hovor mi tie bolesti hlavy, to je niečo hrozne u mňa to je na nervy lebo mňa keď bolela hlava vzala som tabletku Ibalgin 400 začo ma mama stále hrešila že niesom normálna ale teraz keď som tehu musím si ľahnuť a natriem si čelo chladivým gélom Alpa to je take super, potom sa cítim ako znovuzrodena 😀 a doktorka mi vravela, že musím veľa vody piť veď pijem denne skoro 2 l vody 😎

slovakia13
5. júl 2009

na amnio som bola tu v uk koli ds ale babo je zdrave 😀

hathor1231
5. júl 2009

som ta vycmuchala 😀 my sme boli v piatok na pasoch a mavame kontrakcie,zatial nepravidelne. tak sa nam to krati 😵
😀 at zije paralen 😀 neboj,to sa upravi,mne sa tiez dostal do normalu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre