Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 dobre veru vyzera ten tvoj recept na zemlovku, ale ja by som asi dala iny puding bud cokoladovy alebo vanilkovy 😀 ale to je asi jedno co tam das ako pises... niekedy skusim aj taku spravit...

tadotami
24. máj 2010

😀 jake dobre datumy hihihi.........musim koncit.majte sa 😀

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 vies co a je to velmi rychle, ja som tam dala minule tie jahody lebo kamoska bola u mna a nemoze jablka no ale to sme sa ti inak dojedli bozinku strasne syte je to

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 no ozaj sa to da hocijako prekombinovat... pozerala som ten recept co si dala link, dobre to aj tam vyzera na obrazku... mozno aj tento tyzden spravim 🙂
a co ty dnes, mm mas v praci? a ake mas plany, co dnes varis ty?

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 hej tam je to len na fantazii,,,,xii
aj ja tak premyslam ze presne viem co bude na zajtra k obedu,,, 🙂 🙂 🙂
ano mm isiel do roboty, ale niekam na sliac maju tam nieco tak som sa smiala ze ci ide na koncorocny výlet, lebo sa tak vcera balil voda, papanie, atd
dnes ja idem o tretej do nemocky na sono a do tedy asi tu budem lebo polievku mam navarenu a na obed by mi leco chutilo a to je zachvilku urobene a poprri pisaniu este periem tie nove veci

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 ja si asi nemozem pisat o jedle, xixi, take leco by tiez nebolo na zahodenie, a mam par paprik v chladnicke a nielolko rajcin a cibulu, ze by som spravila aj ja? no nevieeem ale dostavam chute... vies co ja som uz asi 3 den nebola na velkej... ja potrebujem nieco co mi to nastartuje, ach jaaaj 😖

vefi89
24. máj 2010

@lulu4 zavárané černice??? alebo obed z pred dvoch týždnov 🙂

ahooojte žienky, ako kto už išiel rodiť?

lulu4
24. máj 2010

@vefi89 ja som vedela, ze ty ma s tvojimi receptami nesklames 😀 😀 ale budem pit dnes acidko, lebo taky stary obed sa u nas nenajde 😀 😀 hadam to povoli 😀

no nevieme zatial o Jane nove spravy takto z rana ako prezila vcerajsiu noc takze mozno aj rodi 😵

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 tak ten problem mam aj ja odkedy som zacala jest zelezo,,,ale kazdy den jedno jabko tepla voda a ide sa,,,

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 vidis jablko si dam, to zevraj zabera, dobry napad 😀 xixi

vefi89
24. máj 2010

@lulu4 a Mirka ako???včeera sa tu neukázala 😕 .....ale tie černice ozaj pomáhajú 😉

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 ako sa mas? a ako Misko

lulu4
24. máj 2010

@vefi89 no len na tie cernice by som musela byt ako Maruska z 12tich mesiacikov, by som si ich musela ist niekam nazbierat 🙂 take u nas nikto nezavara, iba slivky, broskyne a marhule 😀 tak mam smolu, co uz 😝

Mirku som tu tiez nevidela, ved ta sa teraz nachodila do tej nemocky, ze malej rychlejsie bilo to srdiecko tak tiez nevedela co bude, chvilu je dobre a chvilu nie... tak tiez si ju uz mozu nechat v nemocke... no hadam sa babule ozvu dnes

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 ved skus sa na marusku zahrat co ty vies co najdes v takom lese xixxi

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 no viem co by som na 100% doniesla domov kedze je ich kazdym rokom viac, take kliestaky napriklad 😖 😖 brrr alebo vela hribov je teraz, mozno by som aj muchotravky nazbierala, ved tie by mi najviac padli do oka 😀

vefi89
24. máj 2010

@lulu4 ale aj slivky a marhule pomáhajú.....ja som jedla slivky keď s ato Mišendo vykakať nemohol, som tresla vtedy celý 7decák a klop-klop potom mu bolo dobre, teda aj ja som sa z toho fajne...však skús 😉

@jjana17 že mi spánok chýba strašne. včera som sa na mm nasrala, tak ho trescem, zakázala som mu k Miškovi, ani pozrieť nemôže tak sa teraz zdúva...ale keby sa nesprával ako ko... tak by nič nemuselo byť 😅
Miško je taký nervivý, zúbky sa mu tlačia a stále musí mať niečo v tej puse, cumel nechce veľmi, tak si alebo rúčky obžiera, alebo môj prst, alebo revícka..no je to o hubu teda.....ale čo tam po nás, ako sa vy máte?

vefi89
24. máj 2010

tak to ja idem teda Mirke napísať a zistiť že čo 😉

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 no veru tie klieste su svine, aj ja kolkokrat by som sa isla prejst tu k nam do lesa ale mam z toho strach a velikansky lebo my ich tu mame velmi premnozene
ale taka prazenica s cerstvych hribikov juj to by bolo ale teraz v tehu urcite nie

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 jaj no niekedy sa ti chlapi vedia v tej najnevhodnejsej situacii chovat ako totalny debili,,,to tak byva
takze to mas doma teraz pestre aj segrinmu malemu idu zubky no co ten stvara ako ten uplne ten dudel hryze , a aj taku masaznu hovadinku ma a to velmi rad objeda to tvar nozicky a je to gumenne a na vrchu su take vystupky a to mu dokonale masiruje tie dasienka lebo to co stvara hroza

lulu4
24. máj 2010

@jjana17 veru ja milujem prazenicu z cerstvych hribikov aj nas znami volali v sobotu niekam do lesa na hriby ale ja som hned mm povedala ze ked chce nech ide ale ja sa bojim kliestakov, ze sa moc rozmnozili a nepotrebujem mat teraz v tehu 10 kliestov na sebe...akurat som tak minule premyslala ze kam sa ist hrat s tymi detmi ked su vacsie, ved nas bravali do lesa, na opekacku a tak vyblaznit sa ale teraz aby si sa bala... je to hrozne..

lulu4
24. máj 2010

@vefi89 s tymi zubkami to nie je sranda, teraz aj kamoska to pri malej dcerke prezivala, to je ozaj dost na nervy ale treba to nejako zvladnut... aj ked ty tomu spanku vela nedas to je pravda v takej situacii ale co by rodic nespravil pre svoje dieta... ved aj my dospelaci trpime ked nas bolia zuby alebo nam rastie zub mudrosti, tak co narobime...
a co mm neposlucha? ti muzi, niekedy vedia byt hrozni a potom sa este aj zduvat budu...

napis teda Mirke ved ty mas na nu cislo a daj nam vediet...

jjana17
24. máj 2010

@lulu4 no veru to mas pravdu,, len to je najhorsie ze klieste sa len v lese nenachadzaju , teda moj dedko si doniesol kliesta zo zahradky a tam veru dobre daleko je od nich les

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 a koľko má rokov?? ja mám tiež to hryzátko, čo sa do chladničky pchá, ale moc mu to nejde 😒 dúfam sa mu nebudú pol roka prerezávať ☹
a to na mm teraz debil slabé slovo, jak ma vytočil...to ako na baterky, nepovieš nespraví, nevšíma si nič..včera som mala malého 6 hodín na rukách, svalovka jak hovado, ledva na nohách stojím a on nič, radšej sa odpratal ani neviem kam, tak reku takto nie, som mu povedala že nebude s ním len vtedy kedy sa to jemu hodí..že keď s ním nechce byť vtedy keď treba tak s ním nebude vôbec..a má to...som ráno riad umývala, ale som neumyla ani jeden hrnčček, tak som zvedavá do čoho si kávu spraví

vefi89
24. máj 2010

@lulu4 už som jej napísala, no uvidím že čo odpíše a či vôbec,.....však keď nie tak jej zavolám keď sa vráti švagriná dom, aby na Miška trošku kukla...

a vám sa dobre tehulkuje??nemáte problémy??

vefi89
24. máj 2010

joj a kliešte ani nespomínajte, ja sa ich bojím ako smrti, som mala dvakrát v živote a odvtedy ne kilometer sa vyhýbam

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 hej hej take hryzatko ma aj maly vies co ma pol roka,,,ale do chladnicky mu to nedava vobec
no to tak byva ze chlap si mysli ze ked je zena na materskej tak to sitiha vsetko a este aj s usmevom ho ma doma cakat,,,
presne tak ja som aj mm povedala aj ked chodis do roboty ale ja budem mat robotu 24 hodin denne nie len 8 hodin, cize prides domov a budes pomahat, lebo sme na to dvaja, tak som zvedava co to bude v reali

lulu4
24. máj 2010

@vefi89 ach ti muzi, vyberaju si co je pre nich najpohodlnejsie, ked je detom dobre vtedy sa radi pridu pritulit k nim, pohrat ale ked ho uz mas 6hod. nosit na rukach to sa radsej zduchne, no som zvedava aky bude moj v tomto... este je tazko hodnotit... ale ozaj ked su taketo chvile ze je dieta chore, alebo mu idu zuby mohol by byt trosku viacej napomocny pre teba... si mu aspon povedala svoje...

veru ak budes mat cas tak jej cinkni ked neodpise, ci si ju nenechali v nemocke... mne sa tehulkuje dobre, klop klop, obcas boli brusko ale to ked mam taketo problemy ako som pisala, aj tvrdnut mi zvykne ked sa viacej namaham alebo beham, tak mam viac oddychovat... inak dobre... nech to pekne dotiahneme do konca

vefi89
24. máj 2010

@lulu4 skús tie kompóty, alebo viacej ovocia, to potrebuješ teraz vlákniny hodne....chlapci to tak robia mamám, tak s tým treba bojovať 😉 ale super, keď nemáš až také problémy...no treba len pekne sedieť a ležať a behať tu po koni 😀 😀

@jjana17 aj mne môj mm nasluboval hory doly keď som bola tehu a teraz skutek utek....ale to som mala asi zdôrazniž ešte, že sa ma bojí ako čerta 😀

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 a nech sa ta boji,,,,,,ako ja nemam rada taketo vymrvanie, ako ved aj ty mozes povedat oki dnes ho mas na starosti ty a bohvie ako by sa tvaril,,,,nuz darmo sa nehovori ze muzi su ako deti

anic1
24. máj 2010

Ahojte babenky, potrebovala by som poradiť. Je tu nejaká baba z TT čo chodí do poradne do nemocnice? Ako je to vlastne s doktorom, ktorého mám mať pri pôrode? neviete koľko sa platí za pôrod? aj keby môj doktor nemohol prísť tak aj tak niečo platím? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre