• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

27. októbra 2016 
@kika1111 ani u mňa neboli, už som nervozná a idem na druhý mesiac. Vyčkávam a nič. Niekedy aj z okna pozerám :slight_smile:
3. apr 2012 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fantagiro31 haha :grinning: tak to ja zas až tak vrúcne na nich nečakám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. apr 2012 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby a ako to potom je??? ja mam kamosku na rizikovom a ma neobmedzene vychadzky... myslite ze sa da rizikove vybavit len koli tomu ze mi byva zle a v praci musim byt na nohach a jednoducho nevladzem???
3. apr 2012 o 15:56  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v októbri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasenka060906 co by sa nedalo, musis sa len dohodnut s lekarom
inak tie neobmedzene vychadzky sa mi nezdaju, skor davaju 2x denne po 2 hodiny
3. apr 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasenka060906 zalezi odlekara. Ja som mala neobmedzene vychadzky na rizikovom
3. apr 2012 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zatial nikto a u vás?
9. apr 2012 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim. Ja som dala v praci vypoved v 5.januara a asi 15.januara som sa dozvedela ze som tehotna. Vypoved sa uz nedala stiahnut kedze som ju podala ja a oni ju prijali. Takze som isla na PN. Doteraz som vypisana ale mam aj nevolnosti, bola som v nemocnici pre nejaky zapal. Takze uz 3 mesiace sedim doma, vychadzky 10-12, 14-16.. kontrola zatial nebola ale tiez sa bojim chodit vonku. Potrebovala by som byt vypisana az do materskej lebo inak nebudem mat ziaden prijem a teraz ma uz nikto neprijme kedze som v 4.mesiaci. Moze ma nechat na Dr. na PN pre krce v podbrusku? Dakujem.
11. apr 2012 o 13:14  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v septembri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, trosku odbocim od temy. Chcem sa opytat, po akej dobe od nastupu na pn sa vam pisomne ozvala s p, myslim, kedy vam poslali vymer, teda aku sumu budete dostavat na den. Som na pn od 7. 3. , prvych desat dni ma na starosti zamestnavatel, ktory mi normalne vyplatil co mal k vyplatnemu dnu. Od poistovne som nedostala stale ziadnu informaciu a uz je to vyse mesiaca. Vdaka za info.
12. apr 2012 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nufanek po mesiaci a pol mi došlo vyplatenea soc.poisťovna má výplatný termin po 20 dni v mesiaci takže peniaze dostaneš pozadu
12. apr 2012 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nufanek papier s výmerom môžeš kludne dostať aj neskôr ako peniažky.... mne sa to stalo pri PN aj OČR.
12. apr 2012 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liz_lemon neobmedzene vychadzky su mozne, zalezi na tom, ako napise lekar, je to aj na stranke socialnej poistovne
12. apr 2012 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee
@fantagiro31 kontroly zo sociálnej poisťovne chodia každý deň od 7:00 do 22:00 hod,nerozlišujú sviatky,piatky...Ak chcete ísť na niekoľko dní mimo adresy napísanej na tlačive pre PN, treba to nahlásiť do Sp, kde sa budete a ako dlho zdržiavať - napr. idem na tri dni k rodičom, tak im nahlásim zmenu adresy na ten počet dní a je to v poriadku...
Ja som tiež na rizikovom, mám vychádzky štandardne 10:00 - 12:00 a od 14:00 do 16:00. Minule mi prišla kontrola práve cez tieto hodiny... Ale mala som už aj ráno po siedmej... A to nebývam niekde v okolí SP.
12. apr 2012 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,dnes sa mi zmenili vychadzky zo 14-16ho na 15-17hod neviete mi poradit ci som tuto zmenu povinna nahlasit v SP?????
12. apr 2012 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nufanek ahoj, ja som bola cele tehotenstvo na PN, potom materska a nakolko v systemoch Socialky u mna spravili chybu, tak som volala priamo do BA, tam mi povedali ,ze na vyjadrenia maju 60 dni. Tak skus este pockat. Dokonca mne neposlali narok na matersku v tejto lehote, lebo nemali obalky. Tak ak uz cakas mesiac, tak by ti to malo prist niekedy tento mesiac (do tych 60 dni).
12. apr 2012 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jeny
nie netreba. ja som najprv vychádzky ani nemala napísané, až neskôr mi ich lekár napísal.
12. apr 2012 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky...chcem sa opytat ohladom PN, nakolko som nikdy nebola tak neviem ako to funguje. Som tehu a kvoli narocnej praci a mensim zdravotnym problem by som rada isla na PN. Moja otazka je...ked ma vypise teraz v pondelok moja vseobecna lekarka, ked si budem chciet preniest neskor PNnku ku gynekologovi, treba tu u mojej lekarky zrusit, alebo sa to len nejak prehlasi a nebudem musiet nic ukoncovat. Ide mi o to, ze keby som musela potom u gyndu robit novu, tak zase pridem kvoli tym prvym 10 dnom o korunky.
12. apr 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 musela by si ju zrušiť, nakoľko od všeobecného lekára by si mala iné dg ako od gynekológa, ktorý ti dá dg súvisiacu s tehotenstvom.
12. apr 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanapd kurnik, tak teraz neviem, lebo teraz som bola u vseobecnej a ta mi povedala, ze ju nebudem musiet prerusit, ze len prenesiem ku gyndovi a ten mi zmeni diagnozu. Len sa mi to tiez nezdalo, preto sa radsej pytam. Tak asi pojdem rovno ku gyndovi a nebudem to komplikovat.
12. apr 2012 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 ahoj ja som včera presuvala pnku od obvodnej ku ginekologovi :wink: žiadne prerušenie len ona tam napisala že kam ma presuva a potom mi tam dal moj gin pečiatku .To je všetko pn dalej pokračuje :wink:
12. apr 2012 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mima01
@martineluska
mne to povedal môj obvodný lekár (je mi to bratranec), že je to lepšie neprenášať... tak som len napísala, čo mi odporučil...
12. apr 2012 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 ahojky...PN od všeobecnej sa nemusí prerusit....ja som dnes bola na posudkovej, lebo som PN s chrbticou u mojej obvodnej dr. a sám posudkový lekár mi povedal, ze do konca mája mozem byt PN u obvodnej a potom mám s tým istým PN-kovým lístokm príst za mojou gyn. a Pn mi bude pokracovat dalej :slight_smile: sám mi tam aj napísal odporučenia aj zmenil diagnozu...
12. apr 2012 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ok, tak cakame dalej :slight_smile: Vdaka za info.
12. apr 2012 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maruska22 na základe čoho si išla k posudkovemu? ako to prebieha? To ta predvolali?
12. apr 2012 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanapd ja som Pn dva mesiace a stale neprišli už mi je to divné, ja som počula , že aj rano o 6,00 môžu prísť.
12. apr 2012 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fantagiro31 musela som prist na posudkovu, lebo moja obvodna dr. povedala, ze kedze uz som PN dlhsie (vyse mesiaca) musim prist, aby ona z toho nemala problémy...kedze som tehu a mala by ma vypisat moja gynekologicka :confounded:
ano bola som predvolana a prebiehalo to dost rýchlo...ten lekár (posudkový) sa na mna poriadne ani nepozrel, len si stále nieco písal do papierov, spýtal sa či som tehotná (asi to málo vidieť na mne :grinning: ) a potom povedal, ze on odporúca aby som som bola PN do konca apríla u mojej obvodnej dr. a potom mám s PN-kovým lístkom zájst za mojou gyn.
12. apr 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maruska22 tak ja som 2 mesiace a nikto ma nepredvolal, to normalka ty prišiel papier, že dostavte sa toho a toho dňa na posudok?
12. apr 2012 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fantagiro31 no mne to dr. vysvetlila tak, ze za normálnych okolností by som tam ani ja nemusela chodit, len ze pre istotu aby som sa prisla ukázať, aby ona z toho nemal problém, lebo ja teraz ked som tehu nemozem s tou chrbticou chodit ani na rehabilitáciu, ani na ziadne odborné vysetrenia...tak asi majú na to nejaké predpisy, alebo co... :wink: tiez som bola prekvapená, ked mi povedla ze mám prisť...papier mi domov neprisiel, len mi to ona kázala, ked som bola u nej naposledy na kontrolu, ze musim prist...
12. apr 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte to si mala napríklad tak za týždeň zase prísť, to sa proste vedelo, ktorý deň to bude kontrolovať a aj čas?
12. apr 2012 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fantagiro31 no u mojej dr. to funguje tak, ze posudkový lekár chodí raz do mesiaca, vzdy sa presne vie, ktorý den príde a na ten den dr. káže príst pacientom, ktorý sú dlhsie PN
13. apr 2012 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,dufam,ze sa mozem pridat,ja som na PN od januara,som tehotna,a este neboli zo socialky,mam vychadzky a dodrziavam,nerada by som mala problemy,ale zevraj tehotnym nechodia na kontroly :slight_smile:
13. apr 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok