Splav rieky v poslednom mesiaci tehotenstva

mia885
23. aug 2013

Myslite ze je vhodne v tehotenstve v podstate na konci, absolvovat splav nejakej rieky? Ja by som sa len viezla 🙂)) priatel by velmi rad siel, myslite ze je to ok? Ja by som uz radsej neriskovala. Dakujem za rady

sissy27
23. aug 2013

@mia885 ty si tehotná, ty si zodpovedná za seba aj drobca, ty musíš vedieť, ako sa cítiš, nie tvoj priateľ ani nikto iný, a už vôbec nie my tu na MK... ak sa na to necítiš,tak proste nechoď, nepotrebuješ na to náš (ne)súhlas...

lumarque
23. aug 2013

@mia885 urcite nie

fuska
23. aug 2013

Tento prispevok je for, nie?

mia885
autor
23. aug 2013

Ziadny for, bola som zvedava co mi napisete na to, realna otazka, chcela som vediet nazory na to.

zuzanocka
23. aug 2013

Nooo..ja som pocas prveho tehotenstva chodila na bicykli este v 7.mesiaci.. ale to som este nemala internet a nepoznala MK 😀
Dnes odpoviem takto: neriskovala by som... nemusi sa nic stat, ale ked uz sa nieco stane, moze to mat neprijemne nasledky...taky splav...

zuzanocka
23. aug 2013

@fuska zakladatelka sa pytala, ci si tu maminy myslia, ze je to vhodne, alebo nie. Keby si bola naistom, nepytala by sa.. tak naco ta tvoja otazka, hm? 😉

fuska
23. aug 2013

@mia885 Podla mna Ti kazdy normalny clovek seriozne povie NIE. A aj Ty sama, ako buduca mama, by si mala mat nejaky siesty zmysel, ktori Ti povie, ze je to obrovsky risk. Zrejme si mala bezproblemove tehotenstvo, inak by si bola viac opatrna. Na splav posli priatela, Ty to odloz do casu, kym babo bude moct ostat u babky na varovku.

fuska
23. aug 2013

@zuzanocka Ta bola recnicka.

maznacik007
23. aug 2013

ja som bicyklovala aj po polnych cestach aj den pred porodom ... ale teda na splav by som v takom vysokom stadiu tehotenstva nesla ... co ja viem ak sa to prevrati, nabere sa voda a predsa len to neni nejaka cista voda v nasich riekach, a aj na tom slnku komare, a sediet tam sak to je aj napor na chrbticu ...
ale ako neviem podla mna to zavisi od teba a ty to musis priatelovi zdovodnit ... 😉

evelynm
23. aug 2013

rozhodne nie. riziko je prilis velke, hoci by si sa len viezla. Moze dojst k narazu, prevrateniu sa, zlaknutiu atd atd - situacie, ktore by si mimo tehotenstva v pohode zvladla. Teraz si podstatne zranitelnejsia, akakolvek kolizia by mohla mat vazne dosledky.

zuzanocka
23. aug 2013

@fuska ved viem 😉 😝

radusiq
23. aug 2013

@mia885 bez ohladu na bezpecnost, v poslednom mesiaci tehotenstva podla mna na 99% na ziaden splav nebudes mat chut, silu ani myslienky 😉

trish31
23. aug 2013

@mia885 ty musis vediet ono zavisi aj od rieky my sa na splave vzdy namakame cize ja by som to uz nezvladla a aj sediet cely den v kajaku a spat v stane by mi bolo uz tazko

sante81
23. aug 2013

ja by som určite nesla

egyptanka
23. aug 2013

@mia885 presne ako ti tu kocky pisali, rozhodne nie, absolvovala som uz nejaky ten splav a raz sa nam stalo, ze pokojna rieka, setko ok, len nejaky konar bol zachyteny pod vodou a ten sme nevideli, lodka narazila my sme sa prevratili, par oderov a skrabancov bola dan. Takze i ked vsetko moze vyzerat v poriadku, nikdy nevies co sa mize skryvat pod hladinou a vystverat sa vo vysokom stadiu tehotenstva je fuska. Ja by som neriskovala. Ak chce priatel ist, nech ide urcite by ste isli s partiou tak on nepojde sam a ty by si ich mohla pockat v cieli na breuhu, kde je bezpecnejsie. Odhliadnuc od toho, si neviem predstavit ako by som v nejakom 8 mesiaci sedela na tvrdej lavici lodky, kazdu chvilu sa bude musiet zastavit, lebo treba aj cikat (ja som chodila pocas tehu, kazdu pol hodinu na zachod, lebo babo tlacilo na mechur), takze ani priatel by z toho splavu nemal take potesenie.

mima4
23. aug 2013

@mia885
akurat kukam http://babatka.joj.sk/babatka-archiv/2013-08-20...

a mamicka tam v 9 mesiaci hra curling 😉

blackcat8885
23. aug 2013

@mia885 Ja by som určite neriskovala.Mohli ste ísť ked si nebola tehu alebo skôr ked si nemala bruško.Alebo po pôrode niekedy nechajte bábo strážiť niekomu a chodte

cerez
23. aug 2013

@mia885 Tehotenstvo nie je choroba, ale si v poslednom mesiaci. Určite ti nestojí za to nejaký problém, ktorý sa môže vyvrbiť. Nič nie je 100%. A potom by ťa to mrzelo celý život.

jajus28
23. aug 2013

@mia885 Ahoj to musis vediet sama, ako sa citis, ake mas tehotenstvo a ci sa naozaj budes len viest, no radsej nikdy nevies, lebo voda je predsa len zradna tu ti sama nijako neovplyvnis, skor ine aktivity ja som este na konci osmeho mesiaca korculovala pravidelne na lade, a do porodu som kazdy den slapala 15 min na orbitreku samozrejme pomaly, moj lekar aktivne mamicky podporoval pokial to nebolo rizikove tehu, no odtial po tial aby si si potom nieco nevycitala cely zivot.

melesmeles
23. aug 2013

a kto ti zaruci, ze sa ti nic nestane, ze sa lodka neprevarati??? nikto, radcej neriskuj...mysli na babatko a nie na priatela, nechaj ho ist sameho a ty relaxuj doma 🙂 drzim palce!

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klincek
23. aug 2013

@mia885 nie je to dobry napad. aj ked si zdravotne ok, mozete sa napr. prevratit. su miesta, kde treba lodky a naklad prenasat. spi sa vacsinou v stane, a v kempoch dost casto nie je tepla voda. vsetko je sranda🙂, ale nie pre tehotnu. pockaj, a vychutnajte si to o par rokov uz aj s drobcom.

usiko
23. aug 2013

@mia885 tak predpokladam, ze tato otazka je na odlahcenie a robis si z nas srandu, ze ano?

miriem
23. aug 2013

No ak je to len clnkovanie po kludnej hladine a netrva to dlho, tak podla toho ako sa citis, ale ak je to klasicky niekolkohodinovy splav rieky v gumenom clne, alebo nebodaj otvorenom kanoe tak urcite nie. Splavy vseobecne su zaradene medzi nevhodne sportove aktivity pre tehotne zeny.
Ludia su ale vselijaki...pocula som o pare, ktori isli splavovat rieku s 3 mesacnym babatkom a samozrejme, ze sa prevratili a potom ho lovili z vody 😠 😠 😠 no treba zbytocne riskovat? 🙄

maca_p
23. aug 2013

to vyzera na porod do vody 😀 .
ak sa citis v poho, tak preco nie? ved teho nie je choroba 😉 . mne sa teda pacia taketo aktivne tehule, ja som bola ako mroz, cize mna by ani nenarvali do kajaku 😝 .

jaanuska01
23. aug 2013

Ja osobne sa v poslednej dobe bojím cestovať aj na dlhšie cesty alebo tak, nie to aby som rozmýšľala nad podobným adrenalínovým zážitkom .. No ja neviem, každého osobná vec, ale toto by som už radšej neriskovala, stať sa môže čokoľvek.. 😔

danulicek
23. aug 2013

ja som bola na splave v 5tt tehotenstva a to som mala obrovsky strach, ze co ak sa nieco stane... ale zistila som, ze som tehotna asi 3 dni pred davno dohodnutou akciou a instruktor ma ubezpecil, ze pojdeme opatrne a ja budem len sediet. ale strach tam bol (a nielen u mna, ale aj instruktor bol zlepeny, aby sa nic nestalo, ked uz som isla), napriek tomu, ze moj synacik bol este taka mala bodecka. urcite by som to uz potom neskor neriskovala a o to viac v poslednom mesiaci tehotenstva.

katarina1984
23. aug 2013

ked tak priatel chce ,nech ide sam...tak ja mam strach co i len trosku zrychlit tempo( ale to je moj problem,jasne).NIc neriskuj.

sakura77
23. aug 2013

A co takto bungee jumping? 🙂😉
Srandujem...neriskuj, nikdy nevies...nestojí to za to a mozes absolvovat neskor...

gabikula
23. aug 2013

@mia885 Určite nie, je to obrovský risk, ak ublížiš sebe a tvojmu dieťatku, budeš si to vyčítať do konca života. Teraz je najdôležitejšia tvoja bezpečnosť a zdravie a tým aj tvojho dieťatka. To ti na splave nikto nikdy nezaručí. / náraz, prevrátenie, infekcie,..../ I keby to bola akákoľvek romantika, môže sa však premeniť na celoživotnú moru. Nestojí to za to. Tvojou hlavnou úlohou je teraz donosiť a porodiť dieťa v zdraví.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre