Tehotenstvo a králik

mirka1011
6. máj 2013

Ahojte, mame v byte bytoveho kralika a manzel mi uz viackrat povedal, ze ked zostanem tehotna, tak ho budeme musiet dat prec, lebo by som potom mohla mat problemy, stretli ste sa uz s tym??? pretoze ja som pocula akurat, ze pri mackach to moze byt vtedy nebezpecne ☹

saska6867
30. sep 2017

Urcite mozes mat kralicka. My ho mame pat rokov, medzitym som bola tehu a porodila synceka, ten este nebol ani raz chory, podla mna prave zajko mu troska zlepsil imunitu. Zajko je k tomu pusteny stale, tym ze je starunky uz nema zuby a nemoze okusovat kable tak sme ho nechali vonku furt, jeho vybeh je cely dom :]

cathyqueen
1. okt 2017

@errinye Myslím, že je ešte stále mnoho lekárov, ktorí keď nevedia niečo zdôvodniť, tak sa chytia prvého, na čo sa vina zvaliť dá. Ak tá dotyčná tehotná spala doslova v posteli so zajacom (no to je hygiena teda....) tak ktovie, ale keď ideme na to logicky, tak si vezmime ako žili generácie pred nami. Myslíte, že všetky zvieratá boli vždy očkované? A čo premnožené krysy? Veď to by sme do radu všetci mali vývojové vady. Ženy sa predsa starali o všetky zvieratá, čo mali doma a čistili podstatne špinavšie "produkty" po nich, než my po svojich "rozcickaných" prešlachtených zaočkovaných ťuťu-ňuňu verziách hospodárskych zvierat - a to robili až do pôrodu a po pôrode zas. Myslím, že v dnešnej dobe tehotným škodí najviac asi internet. Doslova z tehotenstva robia chorobu. Kedysi niečo také ľuďom ani na um nezišlo. Hygiena je dôležitá, samozrejme, ale aj to mám pocit, že žijeme možno až príliš sterilne oproti generáciám pred nami, zavreli sme sa do krabíc, obklopili sme sa akurát smogom z áut a SAVOm a potom keď prídeme do kontaktu s prírodou v pravom slova zmysle, tak koniec sveta, organizmus má šok a treba sa báť zajaca. Riziká sú všelijaké ale nedeste tu ženy, prosím vás. Čo by mali robiť tehotné z dedín? Odsťahovať sa na 9 mesiacov niekam preč? Keď Pán Boh dá, všetko bude dobré, dieťatku to neuškodí. Ja napríklad poznám detičky, ktoré mali aj rodičov ťažkých alkoholikov (a horšie), poznám aj pani, ktorá do 5-teho mesiaca nevedela že je tehotná a počas tých mesiacov brala silné, ťažké lieky, dokonca prekonala operáciu, lebo ešte nevedeli, že je tehotná a deti sa narodili zdravé. Treba si dať pozor a byť zodpovedný, samozrejme, že netreba riskovať len pre pár šťastných príkladov, ale netreba ani šíriť paniku. 😉

errinye
1. okt 2017

@cathyqueen ...Fakt mi nejde o šírenie paniky. Napísala si k veci 😉 Je to tak... Nech sa darí, želám všetko dobré

janina3479
16. apr 2018

@beatrix85 ahoj čítala som príspevky o zajkoch pretože sama som tehotná a mám doma samičku len mám strach že keď sa narodí malé nebudem mať toľko času a zajo to vyciti,ja viem že tvoj príspevok je starší ale sama máš skúsenosti s chovom vedela by si poradiť alebo povedať tvoje skúsenosti ďakujem 😃

sheepik
14. dec 2019

@emayl vacsiu debilinu som necitala :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre