5 dní po sexe pozitívny test

jamimka
13. júl 2019

Ahojte. 7.7.sme mali s manželom "tutu mutu" a ja som nejak podvedome cítila, že to vyšlo. Prsia tvrdé ako kameň, dva dni po sexe bolesť krížov. Včera som si robila test a vyšiel takto. Dúfam, že nebudú dvojičky 🙈 keď je taka silná čiarka na 25kovom teste 😵 ❤️

jamimka
autor
14. aug 2019

Ahojte, bola som na gynekologii, vsetko je v poriadku, moja "jahodka 🍓" sa predvádzala, ma 16mm 😊, 8tt+4, na nevoľnosť mi odporučil nejaké ginger tabletky, musim ísť do lekárne. A u neho som si kúpila vitamíny MamaDHA. Nevypisal ma, ale dal mi papier pre zamestnávateľa, ze keď mi bude aj po tabletkách zle, určite má vypíše. Povedal, že trisomy je zbytočné drahé, ze to isté vedia vyšetriť aj lacnejšie v Ke v Myslave.

stela01
14. aug 2019

@jamimka nie v zlom ale to vychádza na úplne iný deň oplodnenia .

mariska1989
14. aug 2019

@jamimka Ahoj Tak to je paráda tak až tabletky záberu od nevoľnosti

akje
14. aug 2019

@stela01 hm, neviem, ked som to teraz pocitala, ze je 8+4, tak to vychadza.. na 23.6. vychadza posledna menstruacia a toho 7.7. dva tyzdne od poslednej menstruacie byva ovulacia, tak aj to sedi. Ci ako si to myslela?

mariska1989
14. aug 2019

@stela01 práveže to jej pekne vychádza lebo rátaj že cca od toho 7.7. 2 týždne dozadu že mala MS

zubrienka1
14. aug 2019

@stela01 vychadza to uplne presne😉

uhnakova
14. aug 2019

@akje
@mariska1989
@zubrienka1 nie baby, posledny menzes vychadza na 15.6. Odvtedy preslo 8 tyzdnov a 4 dni. Cize to nesedi s datumom oplodnenia. Niezeby na tom zalezalo, ale autorka sa nas snazila svatosvate presvedcit, ze jediny mozny datum oplodnenia bol 7.7. a ze uz po piatich dnoch mala vysledok na tehotenskom teste. V skutocnosti bola cca o 8 dni dlhsie tehotna a tym padom ano, test uz mohol pekne ukazat.

mariska1989
14. aug 2019

@uhnakova a hovorí ti niečo že mohol mať posunutú ovuláciu sú baby ktoré majú na 20 deň ovuláciu a jasne písala že skôr nemohla lebo manžel nebol dva mesiace doma či koľko, prišiel domov a až potom mali sex a sú baby ktorým ukázal test 6 dní alebo 7 dpo hentak... A viac-menej to už je jedno kedy otehotnela hlavne že je to tam kde to má byť a že to je zatiaľ zdravé a v poriadku

uhnakova
14. aug 2019

@mariska1989 ziadny tehotensky test z mocu neukaze pat dni po oplodneni tehotenstvo. Tie ojedinele pripady, ktore tvrdia, ze im sa to prihodilo, sa rovnako mylia v datume oplodnenia ako tuto autorka diskusie. Samozrejme ovulaciu mohla mat posunutu, ale nesedelo by to s tym testom.

jamimka
autor
14. aug 2019

@stela01 aj sa vyjadril, že to podľa menzesu, nie oplodnenia, ze to sa ešte bude posúvať, podľa velkosti. Hlavne, že je v poriadku.

akje
14. aug 2019

@uhnakova pravdu mas, 15.6. vychadza posledny mnzs. ale tak hlavne ze je vsetko ok. mne to pride tiez neuveritelne, ale tak asi sa naozaj tak stalo 🙂
@stela01 dobre si vypocitala 🙂

akje
14. aug 2019

@uhnakova
@stela01

teraz mi ale nesedi nic podla toho menstruacneho kalendara co tu bol pridany :DD, naznacena je na nom najblizsia perioda, a to na 20.7., z coho by vyslo, ze musi mat 5 tyzdnovy cyklus, aby vysla posledna menstruacia na 15.6.. no uz som zas zo vsetkeho jelen :D

jamimka
autor
4. sep 2019

Ahojte, zase som tu. 11.9.idem na usg, bude mi robiť aj nejaký veľký ultrazvuk a vyšetrenie, ci len klasické ako minule? Mne totižto predošlé tehotenstva bývalý gynekológ nerobil nič 🙌 tak neviem. Som teraz v 12tt

monro
4. sep 2019

@jamimka pravdepodobne Vám bude robiť prvotrimestrálny screening. Odmeria bábo (CRL), NT, nosovu kost a vezme krv. Uz je dávno, čo som to absolvovala, ale čo si pamätám, toto sa robí do konca 14teho týždňa.

jamimka
autor
4. sep 2019

@monro lebo on ma poslal na inú kliniku na to drahé trisomy, čo som odmietla, tak ci on mi bude robit ten základný skríning ano?

z1984
4. sep 2019

@jamimka ak ma na to certifikat tak ti to urobi tvoj gynekolog ak nema tak ta pošle inam

jamimka
autor
4. sep 2019

@z1984 povedal ze toto urobí aj on, len tamto je dôkladnejšie, tak snáď spraví

z1984
4. sep 2019

@jamimka ale najskor vam predsa musel brat krv z toho vam vysli vysledky potom spravy sono a spoji tie vysledky

jamimka
autor
4. sep 2019

@z1984 nebral mi krv, preto sa pýtam ci bude niečo navyše robiť, bola som 14.8. To som bola v 8tt, dal mi letacik, ze mi odporúča tieto testy, do 13tt...ze vlastne ich vie aj on spraviť ale ako som vyššie spomínala...teraz idem 11.9. To budem 13tt...cca

monro
4. sep 2019

@jamimka mne to robili v jeden den. Sono aj krv. Potom neskor boli vysledky.

monro
4. sep 2019

@jamimka bolo to uz davnejsie, trisomy este vtedy neponukali.

jamimka
autor
4. sep 2019

@monro ďakujem, opýtam sa gynekológa. Keď tam budem. Len ma to zaujímalo.

jamimka
autor
4. sep 2019

Neviete mi poradiť, čo na nevoľnosť? Ja už som zúfalá, nemôžem jest nič, nezaberá coculine, ani zázvor. Ráno v pohode, ale od tej 15tej az do rána brutal točenie hlavy a keď začne hlava bolieť, uz musím ísť zvracat. Snažím sa pre dychat, vylozit nohy, pijem vodu, ovocie... Ale už som vystavena z toho. Doktor povedal, že kým nezvraciam vkuse, tak nech si cipok nedavam. Ze to je také núdzové.

z1984
4. sep 2019

@jamimka mne pomohla kofola . Tak poharik denne neuškodi

jamimka
autor
4. sep 2019

@z1984 nepomáha 😏

akje
4. sep 2019

@jamimka odporučil ti trisomy do 13 tyzdna? Tie sa robia najskor od 12 a isto nie len do 13steho..

codal
4. sep 2019

@jamimka prý pomáhá led, voda nebo kola s ledem nebo ho prostě jen cucej.

jamimka
autor
4. sep 2019

@akje od 11tt tak mi povedal aj v letaciku tak bolo, ale výsledky by dali po 12tt, tak neviem. Véd kým by ma objednali, vyšetrili, tak aj 14tt budem.

jamimka
autor
4. sep 2019

@codal toto ano, ľadové nápoje môžem. Ale v práci ich nemám.

codal
4. sep 2019

@jamimka nemáte tam mrazák, že by sis tam hodila ty pytlíky na led? Nebo někde v okolí nějaká restaurace, kavárna, kam by sis mohla skočit pro led?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre