Aká je spoľahlivosť určenia pohlavia v 16 týždni tehotenstva?

soldi
16. nov 2010

buduci tyzden idem na 3D sono a strasne dufam, ze uz mi povie pohlavie. mozete mi napisat vase skusenosti? ci to sedelo so skutocnostou? 🙂

ale nemyslim obycajny utz, ale kvalitne 3D 😵

markiza
16. nov 2010

Soldi, mne povedali pohlavie uz v 18tt, na obycko uzv a so spekmi, ktore mam... 100% 😵

kvetka84
16. nov 2010

Ja som bola na 3D v 22 tt a doktor mi to potvrdil na 90%. Nikto ti nepovie na 100%. Vraj na 100% to bude, ked to budes prebalovat :D Je pravda, ze mne sa zda, ze je to skoro, ale da sa to. No nie na 100%. Semenniky u chlapcov zostupuju z brusnej dutiny az v 27 tt, dovtedy je vidno iba pipika. Inak mne doktor povedal, ze uplne jasne je to az potom, v cca 30 tt. Potom pojdem na obycajny utz a tak zacnem nakupovat vecicky :D Mne to vychadza medzi sviatkami.
Inak: vraj pohlavie je viac viditelne na obycajnom 2D utz, t.j. to co ti robi doktorka kazde dva mesiace. Dufam, ze som pomohla:D

martinex
16. nov 2010

ja som pri prvom bola na 4D v 16tt a povedali nam chlapca ze cakame a tak aj bolo. A teraz sa drobec schovaval,takze az v 20tt pri amniocenteze som sa dozvedela ze cakame chlapca 😉

kaja73
16. nov 2010

Mne ho Dr Cunderlik vedel spolahlivo určit už v 12 tyždni. 😀 Zaleži však od toho či je babo dobre otočene .Nikedy sa to neda spolahlivo určit ani tyžden pred porodom.Inak na prenatalnu diagnostiku sa použiva 2D.Tie vyšie čisla su hlavne o komercii.Je to proste zaujimave pre rodiča,ale lekari robia tu hlavnu čast diagnostiky praveže 2D ultrazvukom.Aj pri nich je však doležita kvalita pristroja,ktora može byt rozna.Preto sa povinne robia na prenatalnu diagnostiku vyšetrenia tym 2D čkom a 3D,či 4D je platene rodičom a nesluži na diagnostiku.Je to len na doplnenie informacii,hlavne pre rodiča.

nika251
16. nov 2010

Pripajam sa. Prveho mi povedali uz v 16tt a druheho az ked si doslova sadol na UZV 😀 . KEd je pipik, tak je pipik 😀

lauri
16. nov 2010

My sme videli prvy "naznak" chlapceka uz v 13 tt, nie na 3D, ale dobrom 2D-ultrazvuku 🙂 a je to chlapcek 😵
vseobecne byvaju taketo skore odhady presnejsie u chlapcekov.. dievcatka sa s istotou daju urcit az neskor 🙂

jarus74
16. nov 2010

ja som bola v 16t. na 3D povedal my doki ze to bude chlapec ,urobil my este aj taku fotku kde to potvrdzuje ze je to chlap a vyslo to .skuseny doktor vie urcit pohlavie este aj podla velkosti hlavicky ale to uz v neskorsich tyzdnoch. 🙂 🙂 🙂 🙂

traktor
16. nov 2010

3D/4D su na takej urovni,ze uz krasne vidiet ci je to chlapcek ci dievcatko , teda pokial sa babo otoci tak, aby to bolo vidiet a neukaze ritulku 😀 😉 ...ja som matka hned videla..teda , ze je to chlapcek...ani doktor nemusel hovorit... 🙂

latvia
16. nov 2010

kvalitne 3D/4D je na uplne rovnakej urovni s 2D ultrazvukom, len mamicky si myslia ze je to nieco viac.
mne povedali pohlavie v 20tt na 2D a nemylili sa

zajo79
16. nov 2010

@jarus74 pohlavie podla velkosti hlavicky? to snad nemyslis vazne..

ked je dobre sono tak vie povedat doktor aj v 12tt.. 😉

burina111
16. nov 2010

pri synovi sa nám v 21tt až do pôrodu tvrdili, že je dievčatko..pri dcére nám na 99% potvrdil dr. dievčatko už v 16tt a na obyčajnom sone

barchee
16. nov 2010

@soldi my sme vedeli už v 16 tt na 3/4D utz, že bude chlapec 😉 bolo vidno pipiňďa tak decentne, lebo mal skrčené nôžky, ale na čiernobielom utz bolo pekne zospodu vidieť pipíka 😀 a dr sa smiala a vraví, že "aha, teraz má rúčku medzi nožkami a mága si vajká, taaak to je čistý chlapec!! " 😀 😀 😀 mám foto zo 16 tt 3/4D utz v albume, si pozri 😉

leelo
16. nov 2010

s tym 2D vs. 3D/4D je to velka pravda. mne povedali pohlavie uz okolo 13.tt, pri NT screeningu. dr. to robil 2D uzv.
a takisto velmi nezalezi na tom, ako je babo otocene. sikovny lekar si ho vie otocit. pamatam si, ked som bola na morfologiclkom uzv, tiez 2D, v 21.tt, tak dr. otacal maleho tou sondou, az na chrbtici som citila ako mi tlaci. ale bolo to treba, aby prezrel babatku vsetky organy. vtedy pohlavie uz len potvrdil

akika722
16. nov 2010

ja myslim že aj keď je to 3D nikdy to nie je 100%..ja som na 3D bola tri krat,tri krat mi tvrdili že určite bude dievčatko aj vaječniky mi dr.ukazoval a mam chlapčeka 😅

zuzanka.h
16. nov 2010

Soldi nám v 16 tt povedali, že to bude chlapec aj na obyčajnom sone 🙂 .

moncika15
16. nov 2010

nam povedali na 3D na prelome 14 - 15tt ze urcite chlapcek ale v 20tt z toho bolo dievcatko 😅 na dalsich dvoch 3dckax to bol jasny xlapcek . ozvem sa ked za par dni mozno hodin porodim 😀

kristinagabi
17. nov 2010

V 17tt mne povedal lekar,ze vyzera na dievcatko,mal pravdu. Povedal,ze na 100% moze mi to potvrdit az 20tt,ak je babetko tak otocene.

tarapaper
18. okt 2012

ahojte kocky .... dnes som bola na sono som 18tt. a dr povedal ze pipika nevidno ze to je asi asi asi dievcatko ... co myslite ?? myslim ze keby je to chlapec tak pipik tam uz asi isto je vsak ?

titulienka
18. okt 2012

ja som bola na usg v 16,tt a v18,tt kde mi potvrdili dievcatko 🙂 🙂 uf ze 4 dievcatko 😀 😀 a v 20.tt sme zazili najkrajsi sok aky sme mohli zazit s nasej Terezky sa stal Janicek...dovod ako to ? semeniky mu zostupili neskor 🙂 😉

mimikas
18. okt 2012

ak je kvalitne sono a hlavne dobry lekar tak uz vedia urcit spolahlivo aj v 16tt, mne povedal lekar v 16tt ze bude chlapec a tak aj bolo, ale len slepy by nevidel toho pipika :o))))

simca06022011
18. okt 2012

u nas nebola spolahlivost ziadna 🙂

petraspusik
14. jan 2016

Mate niekto skusenost s Dr.Holanom ? idem tam v 21tt. a dufam ze mi povie pohlavie co najpresnejsie 🙂

eja82
12. dec 2017

Ultrazvuk 16 tt čo tam vidíte? Lekár ževraj len pracovne baba.

gta5255
27. nov 2019

Zdravim chcem sa spytat vedeli by ste niekto rozoznať pohlavie dietata v 16tt pošlem fotku aj video z 3d povedali mi ze na 75% je to dievčatko no neviem. Pište odpoveď DAKUJEM

annisska
10. mar 2021

Doktorka v 16 týždni, že dievča, je ešte šanca, že sa mohla zmýliť a bude chlapček?

prskavka2223
3. jan 2023

Ahojte dievcata, boli sme na 3D v 16tt a ze dievcatko, je to z tejto fotky rozoznatelne podla vas? 🙂

annisska
8. jan 2023

@prskavka2223 nam sa potvrdilo dievca a ano vidim tam to kavove zrnko, tak najskor to dievcatko

prskavka2223
9. jan 2023

@annisska dakujem krasne, zajtra idem na poradnu po mesiaci, tak som zvedava ci nam nanerastol pipik, inak bude musiet prvy mesiac chudacik v ruzovom byt :D :D :D

lubkecha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre