Aké 100 % oleje môžem piť v tehotenstve?

ketrinn
4. jan 2013

ktora mate skusenost? hladala som ale nič som nenasla 😖 dakujem

jkadankova
4. jan 2013

motorový :D Prepáč, nič iné ma nenapadlo.

sissy27
4. jan 2013

nikdy som žiadny olej nepila, prišla som o niečo? 😕
teda neviem, ale nech už si zvyknutá piť akýkoľvek a z akéhokoľvek dôvodu, tak hádam nemáš dennú spotrebu v litroch, myslím, že môžeš pokračovať tak ako doteraz... ak zvyknutá nie si, tak asi nie je dôvod začínať s tým práve teraz...
dochucovanie jedál pár kvapkami napr. olivového oleja nepovažujem za pitie...

k_a_j_k_a
4. jan 2013

Ja som nepochopila otazke. Pijes olej? Nemyslela si, ze aky olej pouzivat na varenie a studenu kuchynu? V tom pripade je najlepsi olivovy panensky za studena lisovany, nie z "odpadu z oliv" a tam, kde sa nehodi olivovy (tatarka), tak repkovy olej. Ale to by mal byt zaklad normalnej stravy a netreba to oddelovat tehotna- netehotna.

simca06022011
4. jan 2013

na nete najdes ku kazdemu co pijesopis a urcite tak bude napisanere koho nie je vhodny.Urcite mas dovod preco ich pijes cize sa priaposob tomu 🙂

katia7
4. jan 2013

ja si davam dynovy za lyzicku denne a makovy, to mam od krcov, ziadne nemam 🙂 a aj na vapnik a dobre je aj sezamovy si supnut ale ten si uz nedavam aj tak mi to moc nechuti ale tak funguje to super 😉

ivett1
4. jan 2013

veru, tiež ma tvoja otázka prekvapila... veď, hádam ako dochucovadlo môžeš používať všetky "konzumné" oleje (alebo, ak si užívala olej ako výživový doplnok), tak ako pred tehotenstvom ... skôr mám info, že by sa nemali piť nejaké čaje v tehotenstve... napr. tu je o tom stránka http://www.fertility.sk/tehotenstvo/stravovanie...
možno, keby si mala olej z tých bylín, plodov...čo by sa nemali v tehotenstve užívať.... ale neviem, či sa vôbec dá taký olej na vnútorné užívanie pripraviť... možno ešte na nejakú tú masáž ....

andrik78
4. jan 2013

ja som pila počas tehotenstva a aj teraz keď dojčím každé ráno 1 PL sezamového alebo konopného oleja lebo mám psorku a aj artritídu a nemohla som užívať lieky

rolla20
4. jan 2013

ja som tiez pila tekvicovy, skusala som aj konopny, ale pri celodennych nevolnostiach som po konopnom hodila "tycku", takze ten mi cez tehu nesadol., Skor si mohla este dodat, ze kvoli comu chces pit tie oleje, na co konkretne?? Bo este ma napadlo, ci si davas aj namacane orechy (lieskovce, mandle, vlasske), prip.tekvicove, slnecnicove semienka, klicky(mungo)

alena1983
4. jan 2013

Ja som pouzivala avokadovy, tekvicovy, sezamovy a olivovy. Nepila som ich a ani nepijem, myslim si, ze chutnejsie su v salatoch. Hlavne tekvicovy, ten je super. Take cestoviny s tekvicovym olejom a bylinkovou solou su uzasne 🙂

fiffinkaa
4. jan 2013

používať môžeš aj makový pre tehulky..

zuzaa35
8. apr 2016

Ja som pouzivala repkovy olej, najma kvoli omega 3-mastnym kyselinam a vitaminom, ktore obsahuje: E, K a A. Je super ho pouzivat v studenej kuchyni, napr. do salatov a da sa pouzivat aj na vyprazanie. Mne sa zda momentalne ako najvhodnejsi zo vsetkych olejov.
Ked som bola tehotna, davala som si rano nalacno jednu lyzicku tohto oleja. Neslo to do mna lahko, ale co clovek nespravi pre zdravie🙂
Viac uzitocnych informacii o repkovom oleji som nasla na o http://zamilujsadorepkovehooleja.eu/o-oleji/

maca283
19. apr 2016

Aj bodliakovy olej mozes pit pozri si na www.just.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre