Aké majú byť normálne hodnoty TSH a T4?

mibi41
26. jan 2011

Ahojte viem mi niektorá povedať aké majú byť normálne hodnoty TSH a T4?
P. doktor mi nasadil Eutyroxin 25, mam brať iba polovičku a nasla som hodnoty na internete a všetko mam v norme. Tak neviem.
Lebo som s tým nemala problém, aj p. doktor mi povedal že je to tehotenstvom.
Poradte, ďakujem.

agus87
26. nov 2018

Ahojte, som v 4-5 tt a pred dvomi tyzdnami mi zistili tieto hodnoty SZ (cca. vtedy, ked som mohla pocat):
aTSH receptor : 2.76 IU/l [0-1.75] , T3 voľný v sére : 5.00 pmol/l [3.1-6.8] nález svedcí pre autoimunitnu tyreoiditídu - mozný M Basedow / pozit aj ATPO aj aTSH/ dop; TSH : <0.005 mIU/l , T4 voľný v sére : 16.30 pmol/l , aTG : 52.30 kIU/l [0-115] , aTPO : 257 kIU/l [0-34].
Zatial som bez liecby na SZ, lebo ked som mala krvne testy vtedy som este nevedela, ze som tehotna. Hrozi u mna potrat alebo mentalna choroba u dietata?

nevenka
27. nov 2018

@agus87 urcite treba ist cim skor na endokrinologiu, ak Ti toto nerobili na endo. Ale vsak toto asi obvodak nerobil. Ja som mala hyper az po porode, ale tiez s pozit. aTSH, ale aj ATG a ATPO, klinicky prejavena hypertyreoza, nasledna uprava a smeruje to k hypo. Zatial mas hormony fT4 a fT3 v norme, nerobila by som paniku, ale pozitivne protilatky znamenaju autoimunitny zapal, to je pravda. Takze treba zavolat na endo a povedat, ze v case odberu si bola uz tehotna, musia Ta castejsie sledovat a zvazia pripadnu liecbu.

agus87
27. nov 2018

@nevenka dakujem, ano uz som bola na endokrinologii. Zatial lieky mi doktorka nedala. 7.12. mam dalsi odber krvi na TSH, vF4, vF3, tak uvidim

zitaje
7. dec 2018

Ženy, neviete čo znamená veľmi vysoká hodnota S anti tyreoglobulinu? Norma je do 4,1, ja mám vyše 900. Mám zvýšené aj S TSH na 8, zvyšok v norme.

papi30
7. dec 2018

@zitaje preco si sa nespytala rovno lekara? Isto by ti vysvetlil, ako tu cakat na odpoved od nelekarov a stresovat sa...

zitaje
7. dec 2018

@papi30 Ó, ďakujem ti pekne za konštruktívnu radu, naozaj by mi to v živote nenapadlo!

papi30
8. dec 2018

@zitaje Naozaj nie je zac. Prepac, ale nejaka pravda na tom bude, ked tuto sa na to pytas 😉 ci tunajsie odpovede ta viac uspokoja ako od lekara?

zitaje
8. dec 2018

@papi30 poznáš kohokoľvek, kto sa naschvál neopýta lekára, hoci má možnosť, a zisťuje si info radšej na nete od laikov? Ja nie. Možno nevieš poradiť a nemáš ani nijaké skúsenosti a vedomosti v tejto veci - v tom prípade sa stačí nezapojiť. Ale načo poučovať? Nepýtala som sa na to, či by bolo lepšie opýtať sa lekára, alebo zistiť info inde.

papi30
9. dec 2018

@zitaje no evidentne ti lekar nedal dostacujucu odpoved, ak sa tu pytas laikov. Veru v danej problematike som zainteresovana ale bolo by ti lepsie ak ti poviem alebo nieko iny ze ta vysoka hodnota moze napr. sposobit vaznu poruchu dietata?

zitaje
9. dec 2018

@papi30 ak by mi dal lekár dostačujúcu info,
nepýtala by som sa na koni. Ak by som sa ho mohla opýtať, samozrejme by som sa ho opýtala. Môj dr.cez víkend neordinuje... myslím, že je to celkom bežné.
A áno, samozrejme, že mi je "lepšie", ak sa dozviem, čo môžu vysoké hodnoty spôsobiť, preto sa pýtam 😉

evikula
9. feb 2021

Mne bral odbery všeobecný lekár a hodnotu TSH mam 7

izrasa
18. apr 2024

Ja mám TSH 8,92

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre