Aké sú vychádzky počas rizikového tehotenstva?

zuzkat1
5. jan 2013

Chcela by som sa opytat ako je to s vychadzkami pocas rizikoveho tehu. Moze sa normalne chodit von?alebo len vo vyhradenom case? Da sa popripade cestovat za rodinou? Dakujem

ssussie
5. jan 2013

ja som mala vychadzky medzi 9 a 11 a medzi 15 a 17, inak mas byt doma.

lubiduch
5. jan 2013

bola som na rizikovom, vlastne to si normalne na PN-ke cize platia tie iste pravidla ako pre PN-ku.
Lekar ti moze do papiera na PN-ku napisat povolene vychadzky (max. 2 za den, jednu doobeda jednu poobede, max po 2h). bez toho ze ich mas napisane v PN-ke nemozes chodit na vychadzky (ak ides napr. k lekarovi a prisla by ti kontrola, musis dokladovat ze si boal u toho lekara).
Pocula som zevraj tehotnym davaju pokoj co sa tyka tychto PNiek, avsak asi netreba pokusat stastie.
ja som chodila von len vo vyhradenom case a veru viac mi ani nebolo treba, tak mi bolo blbo...
za rodinou asi mozes odcestovat jedine na celu dobu trvania PNky, lebo viem len ze do toho papiera sa vpisuje na akej adrese sa budes zdrziavat pre potreby kontroly zo soc poistovne.

marin.frist
5. jan 2013

baby maju pravdu, mas narok na 2 vychadzky po 2 hodiny denne, dokonca sa to nesmie ani spojit do jednej 4hodinovej. Standardny cas je od 10 do 12 a od 14 do 16, vraj socialka nerada vidi ine casy (asi im to pasuje s ich pracovnou dobou na kontroly 😝 ), ja som si vyziadala od 10 do 12 a od 16 do 18, lebo muz chodi domov z prace po 16tej h.

ale tiez to radsej velmi nepokusam, byvam unavena, takze mi to celkom staci, ako to je. akurat ked idem na kontrolu k lekarovi, je to volnejsie, lebo predsa len, uz mas peciatku, ze si niekde bola.

lenkab1984
5. jan 2013

Ja som mala vychadzky 10-12 a 15-17. Inak som neriskovala lebo znamej tak priska kontrola pocas pn (tiez bola na rizikovom) ale nastastie bola doma. Ale prerabali nam byt tak som 2tyzdne byvala u rodicov a stacilo len informovat dr o tom a ona mi dopisala do toho papiera pnkoveho ze od .. do .. budem na tej a tej adrese z takeho a takeho dovodu, tak ak nebudes cestovat za rodinou kazdu chvilu myslim ze by ti dr mohol vyjst v ustrety. Nech zbytocne neriskujes ze ti akurat pride kontrola ked budes odcestovana. Plus som este poslala list do soc.poist.ze budem v danom case byvat inde,a ze dr o tom vie.

lucita79
5. jan 2013

Ja som mala od 9-11 a 15-17hod.A okrem svojej trvalej adresy som si mohla nahlasit ešte jednu kde sa najviac zdržujem 🙂 Ja som vychadzky moc nedodržovala a moja DR. mi povedala že u nas tehotnym kontrola nechodi.nemala som ani raz.

katkarv
5. jan 2013

ja som nemala ziadne a ani raz mi neprisli,mozno je to tym ze byvam na dedine.

bubinkaaa
5. jan 2013

ja som byvala v Trnave,neboli mi pocas rizikoveho ani raz na kontrolu, a to som bola na rizikovom cca 7mes. 🙂 ...Inac tiez som pocula,ze tehotnym nechodia na kontroly,no citam tu vyssie,ze dievcatam boli,tak neviem...Ja som chodila von kedykolvek,nedodrziavala som vychadzky,ale zo zac som sa bála,az potom ku koncu som uz na to kaslala,ked uz som vedela,ze asi ich nezaujimam 😀

zunolu
5. jan 2013

Ja som mala vychádzky tiež po 2 hod. 10 - 12 a 14 - 16 , ale viem že môžeš Dr. požiadať aby ti to upravila podľa teba a počula som že dlhodobo PN si môžu vyžiadať aj tretiu vychádzku podvečer. Ak chceš vycestovať za rodinou povedz to Dr. a ten ti napíše vychádzku na ten čas - trebárs na víkend, ja som to riešila takto - nebol problém, sestra si dokonca vybavovala vychádzku na svoju svadbu 🙂 . Čo sa kontrol týka v čase keď som bola tehotná mi jedna pracovníčka sociálky povedala, že tehu veľmi nekontrolujú ( to veľmi nenasimuluješ ), ale keď som rodila dopočula som sa že idú kontrolovať práve tehu. Ja som kontrolu nemala žiadnu a dedinou to nebolo, lebo mamu na PN kontrolovali 2krát a bývame spolu. Ja som si väčšinu vecí vybavovala keď som šla k dr. lebo som mala potvrdenie, že som tam bola a nemohli mi nič vyčítať 😀

tica
5. jan 2013

ja som pri prvom bola na rizikovom doplacala som si aj dnp a kontrolu som nemala ani raz ale vychazdky som poctivo dodržiavala a pri prvom tehu som sa dala aj vypisať na marodku k našim ku koncu lebo som mala prisny kľud ... takže dá sa aj na niekoľko dni dať pnka na inu adresu .... teraz som zase na rizikovom tiež s tym že som si platila dnp a vychádzky mám od 10-12 hod a poobde som si mohla vybrať od 14-16 alebo od 15-17 alebo od 16- 18
kontroly že vraj chodia už aj k tehotným a najma k tým ktoré si platili dnp - zatial som kontorlu nemala ale nehdolám to riskovať a podceňovať vychádzky
moja kámoška už kontorlu mala

zuzulica
5. jan 2013

Ja som na PN od 7.11. a nemám žiadne.

moon1979
5. jan 2013

tieto fora nečítajú len mamičky ... 🙂 ... a možno niektoré špekulatívne mamičky prispeli k tomu, že sa začali kontroly sústredovať aj na tehotné mamičky na rizikovom ... ak si niekto myslí, že kontroly chodia len v čase pracovnej doby pracovníčok SP tak sa mýli ... kontroly chodia aj cez sviatky aj víkendy v čase od 6 - 22 hodiny ... a to, že u teba boli v jeden den, neznamená, že máš pokoj. poznám prípady, keby boli v jeden deň aj 2x, alebo v jeden týždeň ... dosť výrazne sa zvýšili kontroly na PNkarov, ktorí čerpajú dávky z DNP, ak si na PN zo zamestnania, kontrola väčšinou chodí len na podnet ... ale na DNP si začali posvecovať, pretože sa začal systém hromadne zneužívať ...

takže odporúčam dodržiavať striktne čas vychádzok a neporušovať liečebný režim. nemusí sa to potom "vyplatiť" ...

nadena1506
5. jan 2013

Takze asi kazdy dr.ako mu to vyhovuje ja som bola na rizikovom a vychadzky nemala bolo my povedane ze ked chcem vychadzky nech idem do roboty :( aj taky lekary su :( a kontrolu som mala

nika5214
5. jan 2013

ahoj podla toho co ti je ja som nemala vobec vychadzky sa mi krcok skracoval takže s vyloženymi nohami som ležala 20tyždnov vychadzka bola len do poradne a domov 🙂 asi tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre