Ako často chodíte na sono?

papula
12. feb 2007

Ahojte mamulky a buduce mamulky 🙂
Chcem sa vas opytat ako casto navstevujete sono.Ja chodim ku gynekologovi na poradnu kazdy mesiac,ale on vo svojej ambulancii sono nema tak na sono som vzdy chodila do nemocnice,len mi pripada cudne,ze v posledenej dobe ma tam nejako neposiela.Naposledy som bola na normalnom sone 20.12.06 a potom som bola na 3D/4D ultrazvuku to bolo 8.1.07 a od vtedy nic aj som sa na to pytala doktora a vravel,ze pokial bolo vsetko v poriadku na 3D tak,ze teraz este nemusim ist a,ze pokial mam aj v poriadku krv a vsetko ostatne tak tam nemusim chodit tak casto a posle ma asi az niekedy v marci.Je to normalne vy chodite tiez tak malo na sono?

lejla77
12. feb 2007

papula:
ked je vsetko OK, tak sa chodi len 3 x za cele tehu: v 12 tt, 20 tt a v 30 tt. Tot vsjo.

katika1
12. feb 2007

Hej hej aj ja tak viem 🙂

eva4444
12. feb 2007

ja som v DE a tu su poistovnou preplacane 3 sona v 10 20 30 tt. (pokial nie je zena na rizikovom) ak zena che viac, zaplati 100 euracov a doki jej robi sono pri kazdej navsteve 😉

pollyanna
12. feb 2007

je to tak, ye somotreba urobit v kaydom trimestri, orientacne 10.,20., 30.t.t. pripadne este niekedy pred porodom. Ked je podozrenie, ze babatko sa nema dobre, tak aj castejsie(raz za 2 tyzdne, alebo aj kazdy tyzden-to ale obzcajne v nemocnici)

tweety22
12. feb 2007

ahojte, tak ja som bola cele tehu rizikova a mala som asi 20ultrazvukov ak nie viac a maly je uplne v poriadku, radsej sa uistit ultrazvukom ci je vsetko ok ako by sa malo nieco zanedbat, ale tiez som toho nazoru, ze ak je vsetko ok tak stacia tie 2ult. za cele tehu 😎

certica
12. feb 2007

jej tweety, ja som ich mala tiez cez dvacku (22 😀 ), ale klasika su tie 3, ako spominaju baby.
my tehule by sme najradsej videli tie nase stvorenia stale, v tom bude asi "problem" 😉

kocurek
12. feb 2007

Ahojte, ja v CR chodim kazdy mesic. Ve Spanelsku, kde ziji se chodi jen 3x za celou dobu tehotenstvi-pokud je vse v poradku.

katusha
12. feb 2007

no ano, tie tri su bezplatne, ale keby som chcela este naviac vo vlastnom zaujme, tak neviete kolko sa plati za to???? 😉

certica
12. feb 2007

katusha, to je rozne, kazdy gyn. ma inak spoplatnene sluzby, v nemocke a stat.zariad. neplatis, ale tam ti zas nebudu robit sono len tak pre potesenie...

kocurek
12. feb 2007

JA chodim soukromne a hradi vse pojistovna. Myslim si, ze zalezi na dohode lekare s pojistovnou.

mimi109
12. feb 2007

ja som mala UZV 5 v 12tt 20tt,30tt,36tt a este aj v den porodu 😀

katusha
12. feb 2007

hmmmmmmmmm, no to je skoda, ze nemôzem ist ked by som chcela ... lebo ked som bola minuly tyzden na sono, tak mi este nevedel doktor povedat, co cakame 😠 a neviem ci to do 30tt vydrzim 😀

mimi109
12. feb 2007

katusha ja som sa dozvedela pohlavie miminka az v 36tt ked mi robil kontrolne sono ci sa mi babo otocilo dole hlavickou lebo v 30tt bola mala stale otocena zadockom
a skor mi povedat nemohol lebo mala bola zakazdym tak otocena ze doktor nic nevidel,tajna agentka 😀 😀

katusha
12. feb 2007

😀 ze tajna agentka, no ale hlavne ze ste sa jej dockali.
babo bolo otocene dobre, len si myslim, ze ma nejaky slaby ten pristroj, asi stary 😒 a ked sa v tom 30tt otoci nejako divoko ze sa to nebude dat urcit, no sa asi zblaznim 😀

denik
15. feb 2007

že v 10, 20 a 30TT je sono bezplatné?? tak ja som bola prvýkrát na vaginálne sono asi v 6TT, kvôli potrvdeniu tehu a zaplatila som 100,- že vraj nadštandardné vyšetrenie.. potom som bola v 14TT opäť za 100,- v 20TT za 340,- a v 30TT v nemocnici na pohotovostnej zadara, no a predminulý týždeň na 4D (za 1000,- ale to beriem ako nadštandard).. pýtam sa prečo?

bielanevesta
15. feb 2007

Mne UZV robili v 6 tt, 7 tt(ležala som v nemocnici), 8 tt(na kontrole u dr.), 15 tt 2x(druhý krát opať v nemocnici), 16 tt(na kontrole) a tento utorok v 21 tt. Tam sa naše dievčatko krásne naťahovalo a ukázalo sa 😵 😀

bielanevesta
15. feb 2007

Pri ďalšej návšteve poradne budem už asi 27 tt, tak som zvedavá či mi spraví aj UZV

bihan
15. feb 2007

ja som mala prvé včera 7tt, na ďalšie som objednaná o tri týždne, sono má doktor v ambulancii a hradí to poisťovňa.

dorotka
15. feb 2007

papula pokial nema tvoj lekar sono tak ho preplac poistovna trikrat v 10tt, 20tt a 30tt no a ku koncu chodis v nemocnici na prietoky
ale rizikovky chodia castejsie ja ani neviem kolkokrat som bola

tribitka78
15. feb 2007

ja som o bábatko nečakane prišla v 12 tt, dovtedy som nemala žiadne problémy, lekár mi robil priemerne ultrazvuk tak 6 krát, nerátam tam ultr. pred zákrokom... ale robil ich krátko, vraj to nie je veľmi dobré ožarovať často bábo...

tribitka78
15. feb 2007

denik, ja som za UZV neplatila vôbec nič, len raz som bola u zastupujúcej lekárky ktorá chcela za fotku 100,- že výroba fotky je nadštandardnou službou, ale môj lekár mi fotky robil stále a bez platenia....tak neviem, to závisí asi od ochoty lekára....

iza
15. feb 2007

denik tak to tě vzali na hůl,to vtom 20 jsi určo neměla platit a myslém,že i to v tom 14.á jdu na UTZ při každém vyšetření...tzn mám za sebou 4(z toho 1.byl vaginální):v 6tt - potvrzení těhu, 9tt- potvrzení srdeční akce, 12tt - klasikakukandajak mimi roste a plove, 16tt - dr si chtěl ověřit, že je mimi ok. No a čeká mě teď ten v 20tt.Myslím, že hlavně záleží na ochotě doktorů.

lucqa
15. feb 2007

Ja som bola doteraz 6x. V 10 tt som rovno isla do sukromneho sanatoria, lebo som pocula, ze v nemocnici je to strasne. V 20 tt aj 30 tt som isla znova do sukromneho, ale bola tam dr. z nemocnice a ta ma aj tak poslala do spitalu, lebo tam maju lepsi UZV. Takze som si zaplatila 500 Sk za popozeranie a pokochanie a na druhy den som sa dozvedela uz len cisla, bez toho aby som nieco videla. A v 25 tt som este bola na 3D a to stalo 1900 Sk, ale dostali sme aj video a nelutujeme tie korunky 🙂 A kedze babatko nie je dobre otocene, tak ma zrejme este nejake to sono caka.

papula
autor
15. feb 2007

Dakujem baby ja som si tiez myslela,ze pokial je vsetko v poriadku tak tam netreba chodit tak casto koli tomui ziareniu.Ja som za sono neplatila vobec nic tak mi to pripada cudne,ze ste niektore platily.Lucqa a kde si bola na 3D ja som bola v Hlohovci a platila som 600sk,ale aj kebyze platim 1900 tak mi to je jedno za ten zazitok to stoji a hlavne,ked vies ze jej babo ok 😉

lucqa
15. feb 2007

Ja som bola v Gyn-Five, ale pocula som, ze mimo BA su o moc nizsie ceny. A na normalnom sone co som si platila som bola v Probiose.

dankaa
15. feb 2007

ahojte,

ja som chodila pravidelne na uzv od 19 tt.vtedy som chodila každý týžden a od januara chodievam asi každé 4 týždne.Pokial nie su komplikácie tak každé 4 týždne je optimum 🙂

majula
15. feb 2007

katusha...a nechceš ísť na 4D???? Tam ujo doktorko určite odhalí pohlavie bábenka 😵 (teda určite nie, ale....)

bihan
15. feb 2007

4D?

bihan
15. feb 2007

to ktorý je štvrtý rozmer? je som bola mimo aj z normálneho UZV!

dorotka
15. feb 2007

majula ani tam to nie je iste mne ho ani tam nepovedal na 100% zavisi od toho kolko je plodovej vody a ako je otocene ja som pohlavie vedela na 100% az v 28tt
bihan ano 4 je pohyb toho babatka cize to iste co 3D len vidis ako sa hybe
inac katusha kocky z pb chodia na to 3D do pruskeho a velmi si toho lekara chvalia ze aj vela povysvetluje 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre