Ako je to s vychádzkami tehotných na maródke?

paaat
4. jan 2012

Mozete mi poradit ako je to z vychadzkami na pn-ke a na rizikovom tehotenstve?

kiwi82
4. jan 2012

@paaat ahoj ja som bola tiež na rizikovom a vychádzky som mala dve hodiny doobedu tuším od 9 do 11 tej a dve hodky poobede od 15 do 17 tej. ani raz som nemala kontrolu.

evusaa
4. jan 2012

ahoj, ja som mala vychadzky neobmedzene a tym padom neriesis kontorly 😉 takze si pytaj od lekara neobmedzene.

jariinka
4. jan 2012

Ahoj, ja mam vychazky taky od 9-11 a 15-17.

lonelyfrog
5. jan 2012

ahojte ja ma vychadzky len od 14 do 16 od. dufam ze sa doma sama nezblaznim .ja som o vychadzkach neobmedzene ani nepocula skusim sa na to opytat 10teho idem na kontrolu dufam ze bude vsetko ok. mala by som byt na zaciatku 10tt a minuly rok to bol kriticky tyzden a o babo som prisla dufam ze nas nas nas anjlik strazi.

cigaretka5
5. jan 2012

no ja som cele tehu na PN , vychadzky som nemala zaznacene nikde, to teda akoze boli standartne ale za celu PN ma neprisiel kuk nikto

zuzanka9999
14. jún 2012

@evusaa ahoj citala som ze si mala vychazdky neobmedzene, tie ti musi povolit gynekolog ci prakticky doktor???vopred ti dakujem za odpoved

evusaa
15. jún 2012

@zuzanka9999 ahoj, gynekolog mi len dal odporucanie na rizikove tehotenstvo a pn a samotnu pn aj to ake vychadzky budem mat mi urcila vseobecna lekarka ani som ju prehovarat nemusela ( chystala som sa ) a sama mi hned dala neobmedzene 😉 ja som nemala ziadny problem ale kvoli dvojickam som automaticky sla na rizikove a pn drzim palce 😉

papuka
15. jún 2012

ja som nemala vychádzky vobec, a bola mi aj kontrola ☹

dubka29
9. nov 2012

ahojte kedze som na rizikovom mam vlastnu skusenost ze ma kontrolovala socialka a mala som neobmedzene vychadzky bol aj môj gynekolog upozorneni ze na neobmedzene vychadzky ma narok len onkologicky pacient. toto ma fakt zaskočilo lebo v dnesnej dobe sa budeme asi riadit len nejakymi tabulkami zo socialky a nie odbornikom lekárom

helka107
17. nov 2012

ja mám vychádzky doobeda od 10 do 12 a poobede od 14 do 16 a som doma od začiatku tehu,ale kontrolu som tiež ešte nemala, ono záleží aj na tom akú máte v pn diagnozu, rizikové vačšinou nechodievajú kontrolovať...

lubka1990
19. nov 2012

Ahojte. ja som na PN od začiatku a vychadzky mam od 10-12 a od 15-17 a pred par dnami som mala kontorolu a diagnozu mam ze som na rizikovom.

zuzulica
2. jan 2013

Ja som na PN 2 mesiace a vychádzky nemám ☹ , nechce mi dať, že posudková mi ich aj tak zruší, ona si myslí, že keď nemôžem do práce, tak sa nemám čo flákať po vonku 😠

amouramour
2. jan 2013

vacsinou 2x do dna po dve hodky, kontroly chodia...myslim, ze je to akurat pre zenu co je na rizikovom, asi to znamena ze nie je ok a nema sa flakat cele dni a namahat

aries90
16. máj 2013

@zuzulica no tak to je "dobry" lekar ja idem zajtra na kontrolu, ale uz minule mi povedala, ze nabuduce mi uz vychadzky da, lebo sa treba trochu hybat a ked si skocim na zmrzku tak to nie je taka namaha ako keby idem behat maraton, vidim ze sa ti blizi uz pomaly, ale isto termin, tak vela stastia a zdrave babatko ti prajem :D

zuzulica
16. máj 2013

@aries90 Dík,ani nie tak lekár,ako tá posudková,ale už mi včera konečne skončila PN a začala materská,takže konečne slobodáááá 😀

julia1386
28. okt 2014

@jariinka A môžem sa prosím spýtať, či išlo o nejakú vážnu diagnozu. Určite sa poradím s lekárkou, ale bola by som rada, keby sa to aj mne podarilo.

kamanima
28. okt 2014

tety na sociálnom sú k tehotným na PNke zhovievavé, na kontroly nechodia

evittam
28. okt 2014

@kamanima Tak tomu never, máš vychádzky - musíš ich dodržiavať - prečo by mali byť zhovievavé?! Veď je to ich práca!!!!! Kamarátka je na PN a má takú diagnózu ako tehotná, že ani vychádzky jej lekár nemohol dať......

lorela
28. okt 2014

@kamanima
@evittam
Tak, tak. Aj tehotným chodia tety na kontroly a keď sú vychádzky, treba čas dodržiavať 🙂

dr_smajlik
28. okt 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, minulý mesiac som bola kvôli nevládnosti a nevoľnostiam od 11.9.-19.9. PN, tento mesiac sa mi mdloby v práci zopakovali, bolo mi strašne zle a tak som od 6.10. opäť PN. Gynekológ mi vychádzky nechce dať, lebo vraj nejde o vážnu diagnózu ako krvácanie a podobne a ak by mi dal vychádzky, posudková mi PN zruší a musím ísť do práce,keďže mi dal diagnózu časté zvracanie...

doma ostávam do 13.11., kedy mi lekár kázal prísť do ambulancie v čase prítomnosti posudkovej pracovníčky, ktorá má posúdiť ako na tom som. Nakoľko ale nemám žiadny "hmatateľný" dôkaz a ide vraj len o subjektívne pocity spojené s tehotenstvom, je viac než isté, že mi PN nepredĺžia. Posledné dni sa cítim lepšie, aj keď už som prešla plačlivými depresiami z toho, že som zavretá sama doma v meste kde poznám len najbližšiu rodinu môjho priateľa.

Keďže mi je väčšinu dní lepšie, uvažujem o návrate do práce. Do toho mi volal blízky priateľ, že 14.11. som pozvaná na svadbu. Problém je, že ak budem PN bez vychádzok, nikam sa nedostanem. Ak nebudem PN, budem musieť ísť do práce a zamestnávateľ mi po 5-týždňovej PN nedá deň voľna na svadbu. Prosím, poraďte mi, čo mám robiť?

mamkamiska
1. nov 2014

Ahojte..ja som na PNke od 8.9 na rizikovom..prvé tehotenstvo som bola tiež na rizikovom..vtedy som sa bola pýtať na sociálke ako je to s kontrolou a mi povedali,že ku tehotným kontrola nechodí..a ani nebola...no teraz zatiaľ nebol nikto,ale aj motyka može vystreliť.. 🙂. .takže radšej chodim vonku len počas vychádzky..

sonetta
1. nov 2014

@mamkamiska nasi maju znamu riaditelsku soc.poistovne a ta mi povedala, aby som si davala pozor na kontroly, ze chodia aj k tehotnym. takze pozor na to. vysvetlovala mi nieco, uz si to presne nepamatam, ze ked pracovnici social. poistovne rano dostanu papier, kam maju ist na kontrolu, nevedia, ci je dotycna tehotna alebo nie.

oblivian
1. dec 2014

Ahojte,
obvodná lekárka ma vypísala na PN kvôli nevoľnostiam. Zabudla som sa opýtať na vychádzky a na potvrdení nemám napísané nič... Čo to znamená? Mám neobmedzené vychádzky alebo vôbec nemôžem vyjsť von? (Lekárka bude ordinovať až vo štvrtok, preto sa jej nemôžem opýtať.)
Ďakujem.

evittam
1. dec 2014

@oblivian No ak tam nemáš nič napísané, tak vychádzky nemáš. Buď ti musí napísať presne od kedy do kedy alebo "vychádzky neobmedzene" - čo sa samozrejme nedá pri každej diagnóze... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre