Ako oznámiť rodičom tehotenstvo a sťahovanie?

petra0017
25. máj 2013

Doktorke ešte len pôjdeme pre 100% potvrdenie na bábo sa teším ,chceme bývať u priateľa majú veľký dom ,ale moja otázka je iná ako to povedať mojím rodičom postupne či ako?Oni nechápu že chcem ísť bývať k priateľovi sú proti tomu a môj otec ešte horší neviem ako zareaguje a ako mu to teda oznámiť 😒 neviem čo ďalej ....

petra0017
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trish31
25. máj 2013

@petra0017 ale velmi zalezi od vztahu s rodicmi ako to oznamis,nepisala si nic o sebe ci pracujes,ci zijes s nimi,alebo striedavo tam a u frajera,ci studujes...

malinkaaninka
25. máj 2013

mami,oci pod srdcom mi bije srdiečko vášho vnúčatka.sťahujem sa k... plánujeme sa vziať zhruba vtedy..

cerez
25. máj 2013

@petra0017 Presne ako píše @trish31, do tvojho života moc nevidíme, nevieme aké je pozadie tvojich problémov s otcom. Prečo sa správa tak ako píšeš. Nemáš na výber. Si dospelá, už mamina v očakávaní a s priateľom ste sa rozhodli ako dospelí ľudia. Zobrali ste život a osud do vlastných rúk. Oznám im to tak ako je to a zároveň požiadaj otca o pochopenie, že už nie si dieťa, ale žena-budúca matka. Teraz je načase ukázať sebe a aj svojim rodičom, že budete obaja zodpovední rodičia. Ak to otec nepochopí, s tým už nenarobíš nič. Možno neskôr ukáže čas, keď sa vžije s myšlienkou a pochopí, že sa mýlil. Ale to ukáže len čas.

janinah
25. máj 2013

@petra0017 tvoj otec je asi stará garda,nedočítala som sa o svadbe,myslím,že by pomohlo,aby ťa priateľ požiadal o ruku,tvoj otec to bude brať ako oficiálne odovzdanie dcéry inému mužovi a ten druhý muž-manžel sa o teba postará...mmmmmmmyslím,že neide o oznamenie tehotenstva,to už len nejako povieš,ale o tvoj vzťah k otcovi...mama vyzerá byť v pohode,povedz to najprv jej samej,až potom otcovi

danjelca
25. máj 2013

@petra0017 lenže po narodení bábätka si nebudeš čo chciet robiť..však sama uvidíš.

petra0017
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra0017
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trish31
25. máj 2013

@petra0017 ste zasnubeni,cakate dieta,uz nestudujes,tak kde je problem?Mne sa zda skor divne,ze ste po zasnubeni stale zili oddelene.Proste povedzte so snubencom Vasim rodicom,ze si tehotna,ze sa stahujete k svokre aby ste spolu zacali zit a hotovo.Tam nie je co riesit.

janinah
25. máj 2013

@petra0017 a termín svadby máte?

sissy27
25. máj 2013

@petra0017 prepáč, ale nech je tvoj otec akýkoľvek, ale napísať o ňom verejne, že je na hlavu? keby sa on o tebe takto niekde vyjadroval, ako by ti to padlo? "cti matku svoju aj otca svojho" ti niečo hovorí? mne áno, a to ani veriaca nie som...stále si myslím, že si nenapísala všetko, z čoho pramení to, že si otec nepraje, aby ste mali priateľov? nie je len náhodou z tej generácie, ktorá neuznáva vzťahy "na divoko" a inak by sa k tomu všetkému staval, keby ste mali svoje bývanie, svadbu a potom dieťa? aby mal pocit, že si "na poriadku" a nie len tak kočovať raz doma raz u frajera a teraz ešte aj s dieťaťom? nie je náhodou toto kameň úrazu?
ty bez práce, vlastné bývanie ani len v pláne, svadba v nedohľadne, ale dieťa už na ceste - takto to vyzerá, keď deti majú deti... a o rok môžeme čakať tému "som na všetko sama,svokrovci mi robia nervy a domov ísť nemôžem, čo mám robiť" 😝
@trish31 ak nemajú kde bývať a z čoho platiť nájom, tak s dieťaťom mohli počkať, nie? 😅

janinah
25. máj 2013

@sissy27 pýtam sa na termín svadby,lebo si myslím to isté čo ty,že otec chce mať dcéru so životom "ako sa sluší a patrí" a zatiaľ neodpísala...

trish31
25. máj 2013

@sissy27 ved ja som toho isteho nazoru,tiez som sa to pytala v inej teme...ak nemam dostatok financii,strechu nad hlavou,tak si logicky dieta nerobim

trish31
25. máj 2013

Inak,tiez nesuhlasim tuna s nazormi,ze svokra je najhorsia osoba na svete..Ale ze Vam svokra dala v 80% strechu nad hlavou mile damy,na to ste uz povacsina asi zabudli,ze? 😉

sissy27
25. máj 2013

@trish31 ja mám náhodou svokru dobrú, nemôžem sa sťažovať, má svoje muchy ako každý,ale naozaj nemôžem povedať jedno zlé slovo, ak môže pomôže, ak nemôže, tak neublíži... ale bývať by som k nej nešla, tak ako by som už nemohla žiť s vlastnými rodičmi pod jednou strechou... teda ok, v prípade núdze alebo že by bolo treba sa o nich starať, ale to by som zas dokázala aj so svokrovcami... 😉

trish31
25. máj 2013

@sissy27 lenze tu casto nadavaju na svokry prave tie zeny,ktore otehotneli,nemali nic,nemali pracu,byvanie,tak ziju u svokry a este na nu nadavaju

dionyzka
25. máj 2013

@petra0017 ... no, je to velmi individualne a kazdy pripad je iny. Takto to bolo u mna: rodicia tiez nesuhlasili, aby som sa odstahovala k priatelovi a uz vonkoncom nie, aby sme mali spolu dieta. Jednoducho im nesadol.
Dieta sme chceli, mali sme po 25tke, priatel mal byt a o rodinu sa vedel financne postarat. Oznamila som doma a odisla. Vysledok - doteraz s tym rodicia nesuhlasia, vztah medzi mnou a rodicmi uplne ochladol, privelmi sa nenastevujeme. Moj nazor: ak by som sa mala rozhodnut este raz, zobrala by som si toho isteho chlapa ako mam teraz. Je starostlivy otec a manzel. Rozhodnutie nelutujem. Tak vidis, aj takto to moze dopadnut, ked rodicia nesuhlasia.
... a byvanie u svokry - v ziadnom pripade, ani u svokry ani u rodicov. Mali by ste byt sami, lebo jedna domacnost ma mat iba jedneho pana - zvacsa je to zena - u Teba svokra a Ty budes musiet posluchat. Casom to moze byt medzi vami problem c.1.

dionyzka
25. máj 2013

@trish31 ... tiez si myslim, ze svokra nemusi byt to najhorsie stvorenie na svete. Ja mam velmi dobru svokru, starostlivu, milu, nikdy mi ani slovom neublizila. Velmi si ju vazim.
Ale byvat s nou pod jednou strechou - len v prechodnom case, pokial sa nekupi byt, nepostavi dom.... Dlhdobo to asi nebude robit dobrotu.

sissy27
25. máj 2013

@trish31presne... v duchu hesla " za dobrotu na žobrotu" alebo "pomôž susedovi a os...e ti plot" ... práve tie, čo by mali byť ticho a šúchať nohami, tak tu vypisujú o tom, aké majú svokry neznesiteľné, ale verím tomu, že všetko sa ti v živote vráti, takže o pár rokov, keď im ich ratolesť dotiahne domov podobne vďačnú nevestu / ženicha, tak si spomenú...

mima4
26. máj 2013

@petra0017
z toho co som si tu precitala mam pocit, ze nie vsetko si napisala, resp. pises iba zo svojho pohladu, takze plne s tymto suhlasim s @sissy27
Tvrdis, ze tvoj otec nechce aby ste mali priatelov... vsak si zaloz so svojim priatelom normalnu rodinu - vezmite sa a uz nebude tvojim priatelom ale normalnym muzom... a ty jeho zenou.
Ja osobne sa mu ani necudujem... je doba, kedy pripadov, kedy si dievca da spravit dieta od frajera a idu byvat k jeho matke (upozornujem, nie k svokre!! Svokru budes mat az ked budes zenou jej syna) je enormne vela a 90 % tychto vztahov konci...

Ak tvoj priatel je skutocny chlap, nech si ta vezme za zenu a hladajte si vlastne byvanie mimo rodiny. Ked ste chceli dieta, musite byt aj zodpovedni a nie aby sa niekto o vas staral!

kika112
26. máj 2013

@petra0017 Určite sa neboj. Budeš matkou, tak už odhoď strach z otca a jeho chorých názorov. Dal ti život, výchovu atď, vďačnosť je na mieste, ale nie si jeho majetok... nie si ničí majetok, máš slobodnú vôľu a môžeš robiť čo chceš. Či sa mu to bude páčiť alebo nie. Môžeš mu povedať, že je to tvoje pevné rozhodnutie, rozhodne sa nedaj zastrašiť. Ak je mama normálna, môže to všetko ešte dobre dopadnúť. Možno si dedko časom uvedomí že veci sa dejú aj inak ako podľa neho, zmení názor aj na budúcnosť svojich detí a svoje vnúčatká bude milovať. A ak nie... život ide ďalej aj bez jeho účasti... Hlavne ty sa neboj!!! Si šikovná a silná, všetko dobre dopadne 😉 Máš v sebe silu zvládnuť všetko čo chceš, ver si! 😉 ...a daj vedieť ako si dopadla.

janinah
26. máj 2013

@kika112 jej otec sa tu nevyjadril,nemôžeš jeho názory označiť za choré 😕 možno otec má väčšiu pravdu ako autorka témy,záleží od uhla pohľadu..otec má v porovnaní s ňou jednu výhodu-má životné skúsenostti a možno preto má postoj aký má..

mima4
26. máj 2013

@janinah suhlasim s tebou. Vzdy tu citame len jeden pohlad na danu vec, mozno keby sa tu mal vyjadrit jej otec, by sa nam ciferniky pretacali 😀
Celkovo podla mna vsetky tie temy tu, rady su velmi manipulativne a neobjektivne, lebo clovek cita iba vec z jednej strany, poradi a moze viac ublizit..ako pomoct.
Vela mladuckych dievcat zije stylom "to je moj zivot, urobim si co chcem" a potom su cele happy, ked ich rodicia vezmu naspat s tehotenskym bruchom... lebo ten ich "hrdina" jej dal jednu cez pysky a svokra mu za to zatlieskala....

kika112
26. máj 2013

@janinah ok, beriem spat, nemusi to byt chory nazor, ale stale mam nejak dojem ze sme slobodne bytosti... a ked ma bude niekto presviedcat ze nemam mat vlastnu rodinu... sorry, nepochodi 🙂
Ano, vela mladych ludi si dovoluje zaobchadzat s vlastnym zivotom podla vlastneho uvazenia, i ked niekedy porobia blbosti, ale povedzte mi, ako sa naucia nieco ak to nevyskusaju na vlastnej kozi? Vsetci sme perfektni a bez chyby? Pochybujem. Kocka len chcela radu ako to urovnat s otcom, dodat odvahu a uplne ju chapem, viem totiz co to znamena mat autoritativneho otca, pri ktorom si aj dospela zena o sebe mysli ze jeschopne male decko. Nastastie to obdobie uz mam za sebou. Rad sa tu rozdava skutocne neurekom - kolko ludi, tolko chuti, a ten komu patria si sam vyberie podla vlastneho a slobodneho uvazenia... 😉

ritusuk
26. máj 2013

@kika112 vies,len je rozdiel, ked mi otec povie 'neopi sa na koncerte,zajtra Ti bude zle' a je rozdiel, ked mi povie 'pockaj so svadbou a detmi,mas cas'.ja som mala a mam prisneho otca,niektore chyby ma nechal urobit naschval a niekde (zasnuby v 17-tich) zakrocil.a ano,mladi robia blbosti,ale na tie blbosti by nemali doplacat rodicia,lebo ked mlade dievca otehotnie(casto stylom 'je to moja megalaska,budeme navzdy spolu),nepocuva rodicov,robi si po svojom...a potom skonci kde?u rodicov,s vnucatkom...mna tiez prekvapili dvojcata v anglicku,kazdy si myslel,ze sa pobalim a pojdem s placom domov,lenze mna moj otec naucil jednu dolezitu vec a to 'rob si po svojom,ale potom sa nestazuj!'.aj sestra otehotnela neplanovane,este pocas skoly,praca ziadna,byt ziadny,oco jej na zaciatku velmi pomohol,ale ona sama dobre vedela,ze bude musiet odist a postavit sa na vlastne nohy,zohnat si vlastne byvanie a drzat hubu a krok,lebo uz aj nasi maju v ich veku pravo na sukromie,oddych,nie pocuvat po nociach rev maleho decka a znasat nalady mladej mamicky,ktora reaguje prehnane na vsetko.

mima4
26. máj 2013

@kika112 jasne, ze kazdy clovek je slobodna bytost, ale so slobodou ide aj zodpovednost za svoje rozhodnutia, nesenie si dosledkov svojho konania. Ja si myslim, ze iba zodpovedny a milujuci rodic povie dietatu jasne svoj nazor a nemlci a nehra sa na "slobododarcu"... jasne, ze priviazat cloveka o stolicku nejde 😀 ale kazdy robi maximum pre toho druheho. Mozno keby jej priatel (autorky temy) zacal hladat pre nich spolocne byvanie, stanovili si termin svadby, aj jej otec by videl ineho cloveka ako vidi teraz pri nej. Teraz mlada naskoci k mozno buducej svokre (ak vobec sa vezmu) a po roku bude uz len plac a plac... a vycitky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre