Ako oznámiť veriacej rodine tehotenstvo 19 ročnej dcéry?

jedendva3
24. mar 2014

V novembri budem mať 19, mám najlepšieho priateľa na svete a stala sa "nehoda". Viem, že ak by som len pomyslela na potrat, tak by som o priateľa prišla...Má 22 a je ochotný urobiť pre to čokoľvek, aby som si to nechala..Ako to oznámiť veriacej rodine, ktorá žije na dedine, ako to vysvetliť okoliu 3000 ľudí.... Viem, že sme mladí, ja by som aj dieťa chcela, ale chcem aj na vysokú...Nejaké podobné skúsenosti? ((:

kacenka277
24. mar 2014

@jedendva3 ja som otehotnela V maturitnom ročníku.moja rodina je tiež veriaca A manzelova tiež. Mala som samozrejme obavy, ale na potrat sme s vtedy ešte priateľom ani nepomysleli. Rodina to vzala V pohode. Ja som ale chcela svadbu pred pôrodom takže keď som bola V 5 mesiaci mali sme svadbu. Teraz vychovavame krásneho,zdravého trojročného chlapčeka.

miska550
24. mar 2014

@jedendva3 mala som tesne po 20tke ked som otehotnela s priatelom,chodili sme spolu dost kratko- pol roka, babo sme chceli ale vedeli sme o tom len my.tiez som sa bala ako to oznamime jeho rodicom, hlavne jeho mame lebo je tiez silno veriaca..ale dopadlo to ok. to co si pomysli ostatna rodina ma vobec netrapilo a uz vobec nie co o mne budu hovorit na dedine. a to u nas na dednine ziju hrozny ludia, ktory si radi vymyslaju. ked to chapu tvoji rodicia a tvoj priatel pri tebe stoji to je to najdolezitejsie.netrap sa zbytocnosami ale vychutnavaj si kazdy den tehotenstva, lebo kazdy den je hlavne v tehu vynimocny..drzim prsty nech sa ti narodi zdravucke a krasne babo 🙂

jolinka
24. mar 2014

no ja celkovo nechapem take pokrytectvo...

ze moze existovat taka "krestanska" rodina ...ktora uvazuje poslat svoju dceru ci buducu nevestu na potrat...aby ludia z okolia nevedeli o sexe pred svadbou a neohovorili. Kss... takze dolezitejsi su ludia nez Boh... 😝 😝

takze na jeden hriech sa prilepi dalsi este ovela horsi...ale hlavne ze sme pred ludmi cisti jak tie lalie...

ivec16
24. mar 2014

@jedendva3 no ja mam taky pocit, ze vacsinou v tych veriacich rodinach su najcastejsie nevesty uz tehotne... ziadna hamba, normalna vec a zivot... urcite prekusnu lepsie toto ako keby si sla na potrat...

zuzanockamt
24. mar 2014

@jedendva3 si dospela, tak neviem, co to riesis, dieta chcete, snad ho dokazete aj uzivit, kedze ste s takouto moznostou pocitat museli pokial ste mali pravidelny sex ... takze ak nie ste odkazani na pomoc rodicov, tak ti do toho nemaju dovod rozpravat

lenka07
24. mar 2014

Ahoj ja som otehotnela tiež v 19 krátko po svadbe bol moj prvý 😀 . tiež som z kresťanskej rodiny aj svokrovci aj keď zo začiatku to bolo ťažké teďže som prišla bývať k manželovým rodičom mali sme zo začiatku jednu izbu no brozné a keď sa nám narodila dcérka tak sa to trošku upravili vzťahy aj so svokrovcami nato som otehotnela so synom a svokor povedal že mne stačí pozrieť na trenky a som v tom ☹ a keď sa to dozvedeli moji rodičia tak mama dostala infarkt ☹ ja svokra nemusím ani dnes ale svokra sa postavila za nas že sú to naše veci a po čase moja mama zomrela a ja som otehotnela s ďalším synom 🙂 . Dnes mám dospelú dcéru maturantku syn 17 a najmladší 11 rokov žijeme spolu šťastne už 20rokov stale u svokrovcov a naučila som sa ignorovať svokrovci narážky toho času som nezamestnaná tak si viete predstaviť čo svokor nerozpráva 🙂 jedným uchom dnu a druhým von 😉 neboj zvládneš a hlavne nedaj na reči 🙂

stefka33
24. mar 2014

Moja zlatá presne toto som si vyskúšala pred 12 rokmi. Reakcia nie najlepšia. Odporúčam ti najprv priviesť priateľa domov a predstaviť ho rodine. Ak očakávaš skutočne veľmi zlú reakciu, požiadaj priateľa, nech to povie tvojim rodičom on. Ty sa nesmieš teraz stresovať, tak nech si to vyžerie on.

meluela
24. mar 2014

@jedendva3 ahoj, myslim ze rodine by velmi pomohlo keby sa najprv alebo aspon zaroven dozvedeli o svadbe v blizkej buducnosti ... vnucatko ktore sa narodi o par mesiacov skor nez to vychadza podla svadobnej noci by potom bol u skor prijemny bonus a uz by velmi neriesili ze nie je vsetko tak ako si predstavovali ... najhorsie by bolo pre nich mat asi dceru slobodnu mamicku/zijucu vo volnom zvazku. Dalsie okolie by som velmi neriesila, ale aj tam by bolo lepsie keby vedeli ze vsetko je tak ako to bolo na slovensku vzdy bezne 🙂 priatel ak sa tesi na babatko tak bude snad ochotny aj svadbu riesit.

klarionela
26. mar 2014

Ahoj bud rada ze si v tom jine by ta to vrazdily:D:D mas pritele ktery te podpori.....muzete mit svatbu....jestli to rodina na dedine nepochopi tak nevadi oni s tebou zit a vychovavat dite nebudou.......uz jsi dospela....a co ty vis treba budou mit i radost......myslim ze radost budou mit prarodice:D:D za jejich doby uz by si mela minimalne deti 2...:D:D hodne stesti a uzij si tehulkovani.... 😎

zabka79
26. mar 2014

@jedendva3 skús neriešiť predsudky a to čo povedia iní, je jedno či sú veriaci alebo nie...nie si povinná NIČ vysvetľovať alebo sa cítiť previnilo. Tí rozumní Vám z celého srdca zagratulujú a potešia sa, tí menej rozumní možno budú v rozpakoch alebo budú rozdávať múdrosti ale na to sa môžeš akurát tak vykašľať 😀

marcelka932
31. mar 2014

Uvedom si ze to je tvoj zivot a niesi ani prva ani posledna a na sedliakov sa vykasli aj tak budu klebety vzdy a kazdy tyzden o niekom inom .. A nieje to ziadna nehoda je to dar a o par rokov budes lutovat ze si pochybovala ..uvidis budes mat krasnu dcerku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre