Ako prestať fajčiť v tehotenstve?

28. aug 2020

Viem,ze je to velmi citliva tema,preto pisem ako anonym,aby ste ma tu neukamenovali 🙂 To,ze som tehotna,som zistila nahodou,pri preventivke,dovtedy som normalne mala ms a kedze som plnsia,rastuce brusko som si ani velmi nevsimla.Ako,vsetko by bolo ok,aj ked uzivam nejake lieky,keby nie fajcenia.Skusala som prestat,obmedzovat,presla som na beznikotinovu e-cigaretu,ale vsetko marne.V hlave mam len jedno-zapalit si.Presla som z krabicky denne na polovicu,snazim sa obmedzovat,ale nejde to ☹ Preto prosim o radu,ako skoncovat s fajcenim uplne.Prosim,nejake urazky a moralizovanie nie su na mieste,kedze sama viem,ze to nie je spravne.No moja pevna vola odisla asi niekam na dovolenku a nech robim,co robim (cukriky,zuvacky,pitie vody,jedenie ovocia ci zeleniny),vzdy skoncim pri cigarete ☹

via88
28. aug 2020

Ja som to tiez tak mala a to nefajcía som nikdy vela no a tak som to poriesila, ze ked isiel fajcit muz, raz som si potiahla (raz denne, poobede po praci) a nahovorila som sama sebe, ze som nala jednu celu a staci. a trochu som sa uspokojila. Ale tiez to bolo tazko, a to som denne vyfajcila tak tri styri pred tym. Bol to proste taky kludovy navyk, po praci kava ciga, to mi proste chybalo... :-/ ja ti verim ze ti je tazko..

eeffka
28. aug 2020

proste prestan... si predstav ako si dusis dieta, fajcila som ale ako som to zistila koniec

medea2003
28. aug 2020

Kašlať na pocity, emócie, či som sa cítila na to byť matkou alebo nie je v tvojej situácii už bezpredmetné. Prestaňme sa všetky babrať v tých hlúpych emóciách, čo cítim a čo nie, prvoradá je zodpvoednosť za dieťa. Si tehotná? Si! Je v pohode v tehotenstve fajčiť? Nie! To je celé. S emóciami sa babri potom, najdôležitejšie je dieťa a utnúť s cigami. To hovorím ako fajčiarka, ktorá skončila v momente, ako zistila, či je tehotná. Žiadna cigareta, žiadna závislosť nemôže byť silnejšia ako vlastné dieťa a jeho dobro. Koniec. Žiadne ľutovanie, "piplanie sa vo svojom vnútri". Najskôr rácio 🙂 Dúfam, že to neznie tvrdo, na začiatku tehu by som ti to povedala jemnejšie, ale začínaš druhý trimester. Už mi ide na nervy táto doba, ktorá všetko ospravedlňuje nejakými nespracovanými emóciami. Život nie je len o vlastných emóciách a pocitoch šťastia a ďalších blá blá.... Ale hlavne prajem, aby šťastne dopadlo celé tehotenstvo a tvoje dieťatko bolo zdravé. Nie je nič dôležitejšie, ako zdravie svojho dieťaťa 🙂 Držím prsty!

nyusika
28. aug 2020

@medea2003 moja rec, super si to napisala...vsetci sa len odvolavaju na nevyriesene pocvity z detstva a podobne, rozoberaju kazde prdnutie, nezvladnutu vychovu ospravedlnuju nespracovanymi emociami....

jana_eyre_2
28. aug 2020

Ja som fajčila naposledy ako pubertacka takže v tvojej situácii som nebola, ale teda - môj muž prestal fajčiť po 15rokoch vďaka biorezonancii - neviem či to len potreboval ako placebo alebo fakt to čosi urobilo.. v každom prípade už 10rokov nefajčí, závislosť na cigaretách potom zmenil za závislosť na vode 😅 čiže keď prestal a mal náhodou chuť tak sa riadne napil vody.. to mu ostalo dodnes, veľa pije čistej vody a vraví že odstupom času si myslí že mu to pomohlo najviac.. vytlačil závislosť na cigach za závislosť na vode, čo je vlastne pozitivne.. 🙂

No a prečo sa rozhodol prestať? Nie len tak - ale v t čase naša malá 3r neter bojovala s rakovinou v 4tom stadiu.. keď si naozaj uvedomis (tým myslím že ti to naozaj pride, nie že sa len zamyslis), že život naozaj je krehký a každý deň môže skončiť tak podľa mňa to fakt nakopne k zmene života.. žijeme aj kvôli tej skúsenosti zdravšie a uvedomujeme si krehkosť zivota...

asia83
28. aug 2020

Ach, toľko alibizmu v jednom príspevku. 👏 Fajčite aj naďalej a keď sa malé narodí, budete s ním viac pri doktoroch ako doma. Ale keď toto chcete...

lienocka2808
28. aug 2020

@evkakozickova niektore zeny maju normalne menzes az do porodu.

ayanamirei
28. aug 2020

jasneeeee, kazda je strasne silna a strasne hned po // na teste prestala fajcit a roztrhala cigy a neviem ako blaboli 😂 hahaha...
@autorka ziadna zena, ktora fajcila ti sem nenapise pravdu, lebo moralistky (vid vyssie prispevky o poskodeni deti, ktore su realne ked dymis tak 20 cigariet denne a viac a do toho chlastas a neberies ohlad na nic). Na sone doktor neuvidi ani nahodou, ze fajcis (nie je to vidno, nijak to nezisti ak to sama nepovies), cigarety mozu sposobit nizsiu porodnu vahu alebo dychacie choroby neskor u dietata, ale popravde - v mojom okoli mam viacere mamicky, ktore fajcili a detom absolutne nic nie je. Stres, ktory prezivas skodi dietatu rovnako ako ciga. Takze klud, skus to postupne znizit na co najmensi pocet cigariet a ked sa bude dat prestan, nemusis hned , skus postupne 🙂

seraa
28. aug 2020

@evkakozickova ty si lekarka? Lebo Ak nie a nechapes je to este teda ok ale Ak ano uz by to bolo zle... ale pises akokeby si mala tieto vedomosti.
Pre tvoju info je vela zien, ktore maju menzes prve 3 mesiace me .. su výnimky aj do 5 az 6 mesiaca

seraa
28. aug 2020

Omg ze pol krabicky 😨 .. čakala som jednu dve sem tam .. nesúdim .. závislost je vážna vec ale proste to nemozes .. moja mamina fajčila 30 rokov a len tak sa rozhodla prestať a zo dna na den v päťdesiatke

gagik
28. aug 2020

Tvoj najvacsi problem je prooblem so sebadisciplinou....si obezna, tehotenstvo neplanovane, fajcis, nevies prestat...ziadna univerzalna rada neexistuje,sama musis prebrat kontrolu nad svojim zivotom, lebo ublizujes sebe a teraz aj tvojmu dietatu.

zuzka565
28. aug 2020

Autorka môžem poprosiť ci by ste mi vedeli napísať správu. Chcem Vam napísať jednu skúsenosť. A keby som to napísala tu tak by ma ukamenovali. Ďakujem

eleanor13
28. aug 2020

@gagik lol a to mate odkial ze je obezna?to uz ste si vytvorili obraz podla komunikacie?Ved napisala ze ma vacsie brucho, nie ze je priam obezna.

evkakozickova
28. aug 2020

@seraa po prvé nie niesom lekárka,po druhé na začiatku nepísala v akom týždny je a po tretie pýtala som sa zo zvedavosti lebo nepoznám ešte takú ktorá bola tehotná a mala menzes. Ešte niečo ?

evkakozickova
28. aug 2020

@ayanamirei to máš pravdu, pri prvom som ešte nefajčila ale až keď sa narodil. Teraz pri druhom sa mi ťažko prestávalo, a neprestala som hneď čo som zistila že som tehotná,lebo stoho šoku som si ešte musela zapáliť, ale podarilo sa trvalo mi to cca mesiac.

gagik
28. aug 2020

@eleanor13 napisala ze je plnsia

autor
28. aug 2020

@gagik od obezity mam fakt daleko 🙂 len som plnsia a vacsie brusko som mala vzdy.Nosim velkost 42-44 pri vyske 175cm,necitim sa ani nahodou byt obezna 🙂 A tehotenstvo bolo take,ze sme sa tomu nebranili a viem to len par tyzdnov,ze som tehotna. A ano,mam problem prestat s fajcenim,preto som prisla pytat radu sem 🙂

seraa
28. aug 2020

Ja mam 164, 38 veľkosť a uz mi aj par krat gratulovali k tehotnestvu 😁
Znamy bol na uf ale nespomenieme si ko sa to vola .. . v Martine to robia na oducenie .. a prestal na stalo.. tvrdý fajčiar 30 rokov .. potom par dni žuvačky a slané tyčinky minerálka ale to len zvyk nie závislosť na nikotínu a bolo .. 10 rokov a ani ho nenapadlo si zapalit ..

asia83
29. aug 2020

@ayanamirei Takže normálne uvažujúce ženy, ktoré myslia aj na druhého, nie iba na seba, sú moralistky. Hmmm. No, je mi jasné, že sa vaša myseľ snaží zbaviť výčitiek svedomia a ospravedlniť sa. Mimochodom, naštudujte si dopad fajčenia na plod. Nie iba v ranných štádiách života.

margaretka1990
23. sep 2020

Ahoj, ja som tiez fajčiarka, aleked som zistila ze som tehu, tak som znizila cigy na polku, aj viac, tak 1-4 denne. Potom po dvoch tyzdnoch, ked mi zacal rezim (pred tym som bola na dovolenke) tak som si proste povedala ze nie, mega motivacia pre mna je to, ze vsetko co si z cigy potiahnem ide malickemu. A to nechcem. A dost je aj to ze moj manzel ma za cigy dost pucoval... Takze toto je treti tyzden co som nemala ani jednu cigu. A to som veľmi lubila fajcit, mavala som chut na taku jednu cigu aspon, ale nedala som si. Teraz je to lepsie...pride ta chvilka ze by som si zapalila ale aj rychlo odide. Takze som na seba pysna, a teda motivacia je babatko ❤️ tak drzim palce... 🤞

shirako
2. okt 2020

Ahoj. Kľudne mi napíš, mam rovnaký problém, môžeme sa spoločne povzbudzovať a podporovať 🙂 budem rada ak napíšeš 🙂

mahtobka
10. okt 2020

Ja som tiez fajcila,ale uz iba heetsky, lebo mi vadil smrad z cigariet. Vzdy som hovorila,ze ked otehotniem,tak prestanem fajcit. Sam moj muz mi neveril. Ked som sa dozvedela,ze som v tom. Asi 4-5 tyzden,tak som iqos odlozila a dovi-dopo. Od vtedy nefajcim a ani nemam chut. Zatial. Cize 8mesiacov som cista. Pravdaze mam strach,ze znovu zacnem,ale dufam,ze nie. Drzim 🤞

mischell333
19. dec 2021

@asia83 ja som fajčila pri oboch a je to ôk čakám 3 tie a stále sa nedarí prestať. Keď si vezmeš kopec iných veci sú všade nielen v cigaretach môj nazor

marca12
19. dec 2021

Nemas pevnu volu. Bud vyhladaj poradnu,kde odnaucia fajcit,zajdi ku psychologicke alebo studuj videa na internete ako si pestovat pevnu volu. Nikdy sa neodnaucis fajcit,ak nebudes mat pevnu volu. Ja som tiez nemam pevnu volu,takze ta uplne chapem.

mischell333
19. dec 2021

@marca12 pre to dieťa bude ese horšie keď prestane fajčiť ako keď fajčiť bude....
Bolo my tak povedané od gynekológa

marca12
19. dec 2021

@mischell333 to je tiez pravda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre