Ako sa starať o vlasy počas tehotenstva a po pôrode?

ewka0012
14. nov 2011

ahojte,potrebujem poradit od maminiek co uz to maju za sebou co robit aby som sa nemusela dat ostrihat,konecne mi narastl dlhsiei vlasy.Mam ich tak pod ramena,co je zazrak lebo ich mam velmi jemne,pomaly rastu a lahko sa nicia,farbim si ich na blond len kvoli masteniu,keby sa nefarbim musela by som si ich umyvat kazdy den.takto vydrzia 2-3dni.Dobre sa o ne staram ale som v 30tyzdni,trochu mi padaju a su suche take mdle,na jesen mi padaju vzdy takze neviem ci je to tehotenstvom.Vacsina bab co poznam sa po porode dali ostrihat ze im vlasy velmi padali po chumacoch a boli znicene.Da sa tomu nejako predist?Vzdy som si myslela ze maminy sa davaju strihat lebo je to praktickejsie mat kratsie vlasy ked uz na seba namaju tolko casu,ale vidim ze na to bol iny dovod.Fakt by som o ne nerada prisla a potom zase cakala niekolko rokov kym narastu.takisto mam mastnejsiu plet a vidim ze co som pouzivala doteraz mi moc nevyhovuje,uz par mesiacov mam okolo celeho nosa akoby ekzem,take supinkate cervene miesta.kazdy sa ma pyta ci mam nadchu.nie nemam.bola som s tym aj na koznom ale bezny krem na ekzem nepomaha.pouzivala som vzdy kremy na zmiesanu plet,lebo nos,celo a bradu som mala mastnejsiu.teraz je to asi naopak.co mam pouzivat?diki za rady

katy1979
14. nov 2011

aj po porode uzivaj vitaminy ktore su urcene pre tehu a nasad si rovno zinok. ten popri kojeni mozes. ja som sa nechala len podstrihnut ostrihat na kratko urcite nie. ale veru je to bieda s tymi vlasmi

mis_ka
14. nov 2011

@ewka0012 tie vlasy ti padat budu ci sa das alebo nedas ostrihat, je to uplne jedno. mozes to trosku zmiernit tym, ze budes brat nejaky doplnok vyzivy na podporu rastu vlasov, kupis si sampon proti padaniu vlasov (vichy s aminexilom je asi najlepsi), ale to je vsetko len taka podpora rastu novych vlasov, padaniu uplne nezabranis... :( aj ja mam teraz na hlave tri vlasy :( ale snad to raz dorastie...

czechzuzanaba
14. nov 2011

Ahoj. Ja jsem cetla, ze v tehotenstvi ma vlasy kazdy lepsi proto, ze v tehotenstvi nepadaji. Jako ze tam zustavaji vsechny, aj stare aj nove. No a potom po porodu nejaky ten treti mesic zhruba zacnou padat, ale to jen ty, co by normalne vypadly uz predtim, kdyby jsi nebyla tehotna. 🙂 Nevim, jestli jsem to srozumitelne napsala. U me to teda fungovalo presne tak.

JInak proti tomu masteni doporucuju si vlasy casto neumyvat, ze zacatku to sice je trochu na nervy, ale fakt to pomaha. Ja jsem si driv vlasy umyvala kazdy den, a ted na materske se mi podarilo to stahnout na dvakrat tydne, plus nesusim fenem. A to mi kvalitu zlepsilo dost 🙂
Co se tyce pleti, tak tam podobny recept - cim min si toho vsimam, tim ji mam lepsi 🙂

Ale tak baby ti tu urcite poradi lip a odborne, ja jsem ti jen napsala mou osobni zkusenost 🙂

czechzuzanaba
14. nov 2011

@mis_ka Urcite bych teda nebrala doplnky stravy na vlasy v tehotenstvi ani behem kojeni... 🙂

zvedavamt
14. nov 2011

mojej sestre pri prvom dietatku padali velmi vlasy, vtedy ešte nepoznala biochlorelu a biojačmen. Pri druhom už uživala a nakoniec som jej vlasy kratko po porode strihala, ake mala dlhe haro. A to je len jedna z vyhod.
info...

mis_ka
14. nov 2011

@czechzuzanaba myslim, ze zinok, vitamin e, biotin dietatku neublizia... btw. aj vsetky tie tehotenske vitaminy su doplnky stravy nie nahodou???

czechzuzanaba
14. nov 2011

@mis_ka no ja jsem pocas tehotenstvi a kojeni za prirozenou stravu, zadne tabletky... 🙂 Ale tak kazdy at si dela co chce 🙂

lias
14. nov 2011

S padaním vlasov nenarobíš v tomto prípade nič, sú to hormóny. Mne takisto pravidelne padajú vlasy na jeseň, je to prirodzená výmena vlasov. Vždy v tehotenstve sa mi vlasy zlepšili a zhustli, potom padali. Teraz napriek tomu že som znovu teho, tak mi padajú, lebo je jeseň 😀 . Už som sa s tým jednoducho zmierila 😉

veve39
14. nov 2011

@ewka0012 zial nic s tym nespravis aby nepadali po porode, od cca 3.mesiaca...trva to individualne, niektorej zene padaju par tyzdnov, inej vela mesiacov, ale takmer vzdy sa to samo upravi
a moze sa stat, ze ti ani po porode vlasy padat nebudu (aj ja som v to dufala - nesplnilo sa 😒 ), lebo nie kazdej zene padaju...ale zial vo vacsine pripadov ano, je to sposobene hormonalnymi zmenami, organizmus sa vyrovnava s ukoncenim tehotenstva a s porodom a zaroven vypadavaju tie vlasy, ktore nevypadli(taktiez koli horm.zmenam) v tehotenstve
zvlastne, ze spominas, ze ti padaju aj teraz - v tehotenstve ma vacsina zien skvele vlasy, ktore takmer vobec nepadaju, resp.ovela menej ako za beznej situacie pred tehotenstvom
mozno ti vypadavat nebudu, ale skor sa priprav na to, ze ano, aby ta to potom nedeptalo...je to normalny, docasny stav
podla mna ma urcite vyznam nasadit si nejaku liecbu, ktora rastu novych vlasov moze pomoct - stimulovat vlasove korienky, ozivit vlasovu pokozku...to zavisi od toho, co budes moct uzivat popri kojeni
vraj sa moze brat napr.panthenol v tabletach, niekomu pomohol - mne napr. vobec nie
ine baby maju dobre skusenosti s pripravkom forcapil - tiez tablety, ja ich beriem odkedy nekojim (neviem ci sa mozu aj pocas kojenia), mala som pocit ze zaberaju, no teraz neviem, ci to nebol len sebaklam
velmi dobra kura je zevraj (nemam odskusane) zn.Renokin - je z toho serum, sampon a kondicioner, dost drahe a vraj to pomaha v podpore rastu novych vlasov - ja sa to chystam zadovazit

ka.
14. nov 2011

moja skusenost je taka, ze pocas teho som mala vlasy leskle, pekne, ja osobne som to neriesila, okolie si to vsimlo, myslim vsak, ze je to individualne. Tiez mi zacali padat, zhruba ked mala malinka 3.mes, a islo mi to pekne na nervy, lebo keby nemam info, ze je to v tomto obdobi normalne - myslim, ze to je sposobene aj kojenim, nedostatkom spanku - tak by som si myslela, ze som chora, lebo take chumace co som zakazdym vycesala, no des... ale vlasy sa daju do poriadku, tak ako aj ty budes casom po porode fit 🙂 Dolezite je, nech ste ty a babatko zdrave, milovane a nech mas vela dobreho mlieka, ostatne veci sa casom vyriesia a telo sa da do kopy, ani sa nenazdas 🙂

veve39
14. nov 2011

@ewka0012 a este neboj sa kojit preto, zeby ti koli tomu padali vlasy - nie je to sposobene kojenim, mam vo svojom okoli dost mamin, ktore z roznych pricin takmer vobec nekojili a vlasy im par mesiacov po porode padali rovnako ako inym kojacim zenam...

ewka0012
autor
16. nov 2011

urcite by som kvoli vlasom neprestala kojit,ved dieta je prvorade samozrejme,uvidime ako to dopadne a ci sa budem musiet ostrihat,vidim podla vasich rad ze sa to asi moc ovlplyvnit neda

abriela
16. nov 2011

po tehu som si kupila vitamin Q10. Neviem ci pomohol on, ale uplne mi prestali vypadavat vlasy. Rano som nenasla ani jeden na vankusi, ani jeden nezostal na hrebeni. Take nieco som dovtedy vobec nepoznala.
Aj ked mozno na to ma vplyv aj luna. Zacala som vlasy strihat aj farbit v obdobi priazniveho vplyvu luny. Sice terza mi vypadavaju, ale su huste ako nikdy predtym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre