Ako u vás prebiehal test na tehotenskú cukrovku?

karinbirosova2
30. apr 2016

Ahojtr chcela som sa opytat ako prebiehal test u vas na cukrovku v tehotenstve? Pocula som ze robi sa nalacno a ze ani dvw hodiny potom nemoze sa jest ani pit a dokonca ani na wc sa nemoze ist..je to pravda?

pribinak
30. apr 2016

Nie je, na wc ist mozes, hladná pri takej dávke glukózy nebudes ;)

karinbirosova2
autor
30. apr 2016

A vysledok sa dozviem hned?

pribinak
30. apr 2016

@karinbirosova2 po 2 hodinách

karinbirosova2
autor
30. apr 2016

A pocas tych dvoch hodin budem moct sa najest alebo nie?

sardinka335
30. apr 2016

@karinbirosova2 NIE! jest nebudeš nič, ved rozmýšlaj! Skreslilo by to vysledky nie?
Vypiješ ten sajrajt a budeš čakať, najprv. ti pichnu do prsta pred podaním glukozy a potom hodinu po vypití a dalšiu hodinu po vypití. Vysledok sa dozvieš po skončení celeho testu, dostaneš spravu pre svojho gynekologa.

lili007
30. apr 2016

Vypijes namiesany napoj z vody a cukru (daju ti v lekarni presnu davku). Predtym ti este ,,odpichnu,, krv.
Dve hodiny by si nemala vykonavat ziadnu fyzicku cinnost aby to neovplyvnilo vysledky. Takze idealne sediet a citat🙂 Potom opat odber krvi a hotovo. O zakaze chodit na toaletu nic neviem, to pocujem prvy krat.

pribinak
30. apr 2016

@lili007 vypije velky pohár vody, takze na to wecko ide každá ;))

karinbirosova2
autor
30. apr 2016

Dakujem za info 🙂

candii
1. máj 2016

Prisla som rano .. kupila som si glukozu .. sestricka mi ho rozrobila do asi 3dl pohara. Inak riadny humus to bol a sedela som v cakarni 2h, nemohla som jest pit ani pred testom a ani pocas testu a musela som len sediet. Potom mi zobrala krv z prsta..

totatimeka
1. máj 2016

Rano som si vybrala v lekárni už rozrobenú glukózu, sestrička mi zobrala krv zo žily vypila som to a išla von. Mne sestrička povedala že sa môžem napiť trochu čistej vody a nič nejesť! Na wc som mohla 😀po dvoch hodinách mi zobrala krv z prsta. Vysledok mi povedala až na ďalšej poradni čo ma nahnevalo lebo som jej po týždni volala a povedala mi že ak by to bolo zle tak by mi volala (asi sa jej nechcelo hľadať) a nakoniec som mala tehotensku cukrovku a veselo som sa napchavala koláčmi zo svadby 😐

liz_lemon
1. máj 2016

najprv mi zobrali krv, potom som to vypila, a isla som prec (nakupovat), takze ani to, ze nemozes vykonavat fyzicku aktivitu, nie je pravda
a ked som sa vratila, zobrali mi opat krv

ziwka
1. máj 2016

ja som teda mala nejaké divné podmienky :/ ráno na lačno som musela ísť na oddelenie klinickej biochémie s tým hnusom tam som ho vypila v pollitri vody predtým mi tuším tiež napichli prst ale musela som tam dve hodiny sedieť a nemohla som ísť ani na wcko, 2x príjemné to nebolo lebo mi ostalo z toľkého cukru zle bola som hladná :/ nakoniec som musela ešte dať moč a čakať ďalšiu polhodinu na výsledky... a byť 4 hodiny od rána hladná nie je výhra pre tehuľky

alenky
2. máj 2016

Chcem sa opytat skusenejsich, ci je tento test potrebny pri kazdom tehu? Teda pri dcerke som bola-znasala som to dobre, ale teraz mam problem bojovat s hladom. Ked som hladna je mi nevolno, citim sa zle, chce sa mi vracat. Citala som, ze je mozne toto vys.odmietnut mam to risknut? Mam silne obavy, ze nezvladnem ani cestu tam, nie to este tam cakat bez jedla.

lilian23
2. máj 2016

u mna glukozovy test prebiehal uplne v pohode.. Prisla som na 7.00 do ambilancie - sestricka odobrala krv - odmerala cukor na lačno. Potom mi namiešala glukozu aj s citronom - vypila som(velmi mi to chutilo 🙂 ), cakala som v cakarni 2hodiny a po 2 hodinach mi zase odobrala krv z prsta.. Uplne v pohode

pjotrush
2. máj 2016

Ja som musela doniesť ranný moč, dojsť nalačno. Pred kokteilom mi sestrička vzala krv zo žily aj z prsta, zarobila 3 dcl nápoja s citrónovou šťavou (kt. som si doniesla z domu), bolo to celkom pitné 🙂 tesne potom som mohla ísť na wc, ale potom už 2 hodiny nie. Takisto žiadne jedlo. To som musela mať kľudový režim. Z toľkého cukru na lačno mi bolo podivuhodne, ale dalo sa to zvládnuť 😀 Po 2 hodinách som sa konečne mohla vycikať, ale do pohárika na ďalší rozbor. Potom mi zas vzala sestrička krv z prsta. Výsledky som nevedela hneď. Až na druhý deň.
Na hlad som ani nepomyslela, najhoršie bolo pre mňa to necikanie!! Hlavne keď malá sa v bruchu vrtela z toho cukru a ja som rátala každú sekundu kedy budem môcť na wc 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre