Ako vyzerá krčok maternice v jednotlivých fázach cyklu?

janka9898
28. aug 2011

ahojte koceny potrebujem poradit uz googlim asi hodinku no nikde som to nenasla teda ak to dobre chapem tak krcok maternice je v case po menstruacii dlhy a tvrdi ako spicka nosu pocas ovulacie sa skracuje a po ovulacii aj do ms je zase dlhy a tvrdi tak nejak som to pochopila
no zaujma ma jedna vec ak spermia oplodnila vajicko a je tehu da sa to zistit podla krcku maternice mate s tmy niekto skusenost? ako vyzera krcok maternice po oplodneni dakujem za odpovede 🙂

jamimaja
18. mar 2015

Mne sa zmenil 14teho potom vcera 17 dnes okolo obedu zasa iny a teraz vecer zasa iny.... to je uplna motanica. A mas aj hlien na krcku alebo aku bazalku

dnp
18. mar 2015

@jamimaja .. ja si bazalku nemeriam, pretože to by nemalo zmysel si ju meriať len jeden cyklus, ak som sa dobre dočítala, meria sa 3 aj 4 aj viac cyklov .. takže na bazalku sa spoliehať len veľmi ťažko môžem .. Teraz sa cítim úplne sucho .. jak keby som nemala žiaden hlien .. čítala som si ale toto

https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/aky-by-mal-byt-cipok-maternice/

Ak som si prečítala prvý príspevok, tak by som mala mať všetko správne. Citujem: " Po ovulke je zase dolu a tvrdy. " .. no ja ho presne nejak takto teraz mám.

jamimaja
18. mar 2015

@dnp a ms ti ma prist kedy?mne 24 dnes som test robila

dnp
18. mar 2015

@jamimaja MS mám dostať 26 ak budem mať cyklus pravidelný, ak bude taký ako minule tak 22 ... test som si robila tiež - negatívny

jamimaja
19. mar 2015

@dnp dnes to ako vyzera

dnp
19. mar 2015

@jamimaja - rovnako, ale som sa od známej dozvedela, že kŕčok maternice sa sleduje len pred ovu hlavne a aby si ženy zistili kedy sú asi plodné dni ... po ovu to vraj nemá význam, takže už to nerieším 🙂 ak príde mrcha tak príde, ak nie tak nie ...

jamimaja
22. mar 2015

@dnp ako si na tom

dnp
23. mar 2015

@jamimaja stále rovnako ... krčok sa síce zmenil a momentálne mám pravdepodobne predmenštruačný syndróm pretože už cítim riadne podbruško ako pri MS

zuzulik75
7. apr 2015

@dnp ako ti to dopadlo ? Ja mam teraz podobny problem. Krcok mam tvrdy dolu uzavrety.. Menzes nikde, toto je dnes 37 DC... ale testy mam negativne.. co myslis ? dr. ale pocedal, že može byt tehu a nemusi lebo som dnes bola, robi mi sono.. bola by som v 5 tt ale nevidel plod ešte

dnp
14. apr 2015

@zuzulik75 ... nie som tehotná, krčok maternice sa mi pred deň pred MS ešte zmenil znovu ...

badimeria
11. jún 2015

@bordulka ahoj prosim co je to ff alebi kde a ako sa pise ta bazalna teolota aj ja by som si chcela zacat pisat a bidiet svoj graf nikdy som to nerobila tak sorry ze sa pytam 🙂

bordulka
11. jún 2015

@badimeria ahoj, ff je www.fertilityfriend.com tam sa zaregistruj a zadavaj teploty do grafu, ak by si chcela vediet nieco konkretnejsie, skus sa opytat @lauritka ona je v tom uz macherka 🙂

lauritka
11. jún 2015

@bordulka dakujem.. akurat mi nefunguju pozvanky
😕

suesue1983
31. máj 2016

Ahojte baby aky ma byt ten krcok pred ms?Makky ci tvrdy vysoko ci nizko?(

lauritka
31. máj 2016

@suesue1983 v podstate podobny ako pred ovulaciou.. vyssie, otvorenny a makky.. aby lahsie odtekala menstruacna krv

suesue1983
31. máj 2016

@lauritka Ahoj ďakujem,som tu nova a konečne som sa dočkala odpovede)Pisala som už aj do inych tem ale nejako sa tam neviem dostať či to tam vobec je...Pytam sa pretože si krcok sledujem ale uz v tom mam aj sama zmatok...mala by som este otazku kolko ma byt krcok pootvoreny v case ovu?Mavam tak tri dni no teraz bol pootvoreny sotva den a odvtedy je uzavrety a skor vyssie a mam husty biely vytok bez zapachu...ms mam dostat az o osem dni,cim to moze byt?(Dakujem

lauritka
31. máj 2016

@suesue1983 ah tak este mas osem dni. tak to je normalne... on sa v podstate moze menit trosku aj pocas dna.. najlepsie ak sa to kombinuej spolu aj s meranim BT..
hlien je klasicky poovulačny. husty a kremovy. niekedy ho moze byt viac.

presne neviem, ale ja ho mam pred ovu dost vysoko, ledva na neho dočiahnem, je makky ako rozmočeny chlieb 🙂
a posuva sa i potom vyssie aj tak cca dva dni pred ms.

po ovulke je v nefertilnej polohe- uzavrety, nizsie / lahsie na neho dociahnes/ a je tvrdši.. taky vlastne potom ostava aj v tehu .

suesue1983
31. máj 2016

@lauritka No Bt mam od ovulky 36,9 tak neviem meriam teraz od skoncenia poslednej ms,kazdopadne Ti dakujem)

lauritka
31. máj 2016

@suesue1983 jj , aj ja mavam tak okolo 36,9.. tak uvidis koniec 😉

kristinecka1591
25. júl 2016

Dobryy ,mam otazku.. Menstruaciu mam pravidelnu ale predposledna m meskala tyzden a posledna prisla o tyzden skor.. Krcok mam viac vpravo je tvrdy a obaleny alebo vyteka z neho hlien .. Mozem byt v tom ? 🙂

ina666
4. sep 2017

ahoj baby dnes osm si nahmalata ktcok matrenice a bol tvrdy a ako keby boli tam nan gulicky co si moslite

petkamamicka
1. mar 2019

Vybezok na krcku

mima977
29. jan 2020

Ahojte baby mam jednu otázočku 4 deň menštruacir večer keď som sla spat mi začalo byť ťažko od žalúdka, bolo mi takto aj ma ďalší deň aj večer keď som sla spať a stále to pokračovalo len uz mi bolo o niečo lepšie myslíte ze som tehu? Menštruaciu som mala rovnakú ako mávam aj intenzitu a bola som už 3 kart tehotná a vždy neprišla menštruacia,skončila mi včera a kŕčok mam nízko otvorený a tvrdý neviem prečo mi je takto ďakujem za odpoveď 🙂

mipu
8. nov 2023

Baby a už sa vám stalo, že mudr povedal, nemôžem nájsť krčok musím ísť nižšie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre