Ako zvládnúť tehotenstvo s 5 mesačnou dcérou?

bea77721
26. feb 2013

Chcela by som sa spýtať, ako zvládate maminky svoje detičky ak ich máte hneď po roku? v októbri sa mi narodila dcérka a pravdepodobne som opäť tehotná a mám z toho miernu depku ☹

dijefcatko
26. feb 2013

Dieťatko je dar! Teraz je to pre teba náročné si predstaviť a náročné to aj bude! Ale my mamy zvládneme všetko! Tak hlavu hore a začni sa tešiť, deťúrence sa budú ľúbiť a krásne spolu hrať. Ale aby som aj k veci napísala: kamoška tak má, s pomocou rodiny to zvládli, sestrička a braček sa spolu hrajú a ľúbia, má odrodené a môže pracovať ;)

tintinamartina
26. feb 2013

rozdiel medzi mojimi je presne 18 mesiacov, tiež som depkovala popredku, ako to budeme zvládať. manžel odchádza ráno o 7h a domov chodí po 20h ☹ ale realita je v pohode, zatiaľ 😉 cca 2 týždne nám trvalo, kým starší prestal žiarliť, nevadí mu už, keď kojím, alebo prebaľujem, alebo dávam malú odgrgnúť.dokonca sa mi snaží pomáhať. mne vačší chodí búvať o 19h, spolu vypijeme mliečko, mala je zatial v druhej izbe a veru aj niekedy poplače, ale musí počkať, kým dopije starší mlieko, potom ho dám do postielky a môžem odísť z jeho izby, on pekne zabúva sám. a malú máme u seba v spálni, prebalím, nachovám a uložím aj ju. cez deň je to niekedy náročnejšie, ale zvládli iné maminky, zvládneme aj my dve... však čo sme horšie ako tie ostatné??? 😠 😉 🙂 tak nedepkuj, hlavu hore, keď budu detičky vačšie, krásne sa nám spolu prehrajú a v dospelosti budu mať k sebe tiež blízsko 🙂 má to viac pozitív ako negatív 😉

barboritta
27. feb 2013

Pozor: jej babky,ako ste ma potešili.ja som na tom podobne.v júni čakáme tretiu dcérku a prostredná bude mať vtedy len 19 mesiacov.aspoň sa nebudem stresovať ako to zvládnem s mladšími,tvrdší oriešok bude ale najstaršia,ktorá bude mať vtedy 4,5 roka a to je tiež zložité obdobie a nerada by som niečo zanedbala...

kocurcek
27. feb 2013

Ahoj, ja mám medzi synmi rozdiel cca 14 mesiacov....tehotenstvo na rozdiel od prvého od začiatku bez problémov, drobec v brušku si zvykol, že vláčim na rukách iné dieťa 🙂 čo sa týka organizácie dňa, veľa ľudí ma strašilo, že to bude katastrofa, mať takto po sebe detičky....blbosť...tiež to trvalo tak 2 týždne, kým som si našla systém, ale keď si poriadne zorganizuješ deň, zvládneš aj 4 deti, nie 2.
Je pravda, že sem-tam príde deť, že som zrelá do ústavu, ale tie ostatné krásne dni prevyšujú, a je nádherné sa na nich pozerať, ako sa starší, ktorý je ešte sám bábo stará o mladšieho...a tiež dúfam, že je to pre nich dobre, že budú mať k sebe blízko, budú si viac rozumieť. Je to skoro ako mať dvojičky.

martini
27. feb 2013

nemaj depku, teš sa, vieš ako ti závidím (v dobrom pravdaže). Určite to zvládneš a deti budú neskutoční parťaci, skoro ako dvojčatá. 🙂

emita
27. feb 2013

my máme rozdiel 18 mesiacov a je to super. akože prvý rok bol náročný, ale zároveň naňho spomínam ako na najkrajší rok v mojom živote 🙂 . ako píšu ostatné-nájdeš si systém a pôjde to. hoci sú chlapec a dievča, neskutočne si rozumejú. sú dvojka a nikdy niesu sami. dokonca aj do škôlky chodia spolu do triedy. a my si s manželom hovoríme že tá najlepšia vec, akú sme mohli synovi dať je sestrička 😀
starší bol rýchlo samostatnejší. musel sa vedieť sám napapať a tak. najväčšia zábava bola asi so spánkom. raz za deň spali spolu, ale ináč som musela pustiť malému rozprávku, a uložiť dcérku kým ho rozprávka bude baviť. a kým ona spala, venovala som sa iba jemu. čítali sme si veľa, alebo skladali kocky... myslím že som sa mu venovala dosť, lebo keď nastúpil do škôlky tak si ho učiteľky pochvaľovali že je svoj vek veľmi šikovný, že som ho dobre pripravila 🙂 takže naše deti neboli o nič ukrátené, naopak len získali. ináč také veci ako varenie či pranie som riešila až podvečer keď prišiel domov manžel a musím sa priznať že s upratovania som si ťažkú hlavu nerobila. len tak aby sa dalo zdravo fungovať 😀
takže určite nedepkuj. mať detičky je tá najkrajšia vec. nič ťa nenaplní väčšou radosťou a uspokojením ako ich láska 😉

katkas1
27. feb 2013

ja mam deti s 15 mesacnym rozdielom a super, zvladnes to uplne v pohode tak ako s jednym aj s dvoma, ja som dceru ucila akurat na nocnik, oducala od cumla, ked sa narodil syn, ten mal koliky, silny reflux a stihala som bez problemov vsetko sama/pomohol jedine mm ked prisiel z prace/, kazdy den som mala navarene, vyriadene, oprate, ozehlene kazdy vikend peciem, chodila som s nimi vonku a tak.Nemusis sa nicoho bat, moja skusenost ze cim mensi rozdiel tym lepsie, ziadne ziarlivostne dcery ako tam kde je 3rocny rozdiel ani nic podobne, takze klud

kristina39
27. feb 2013

ahoj medzi mojimi drobcami je rozdiel 13 mesiacov..tiez som mala z toho obavy ako to budem zvladat lebo manzel chodi na smeny ale treba sa prisposobit...nejako som to zvladnut musela ja som otehotnela ked mal starsi 4m...uvidis treba sa setrit ale aj nejako ukazat malinkej ze nemozes robit nejake namahave veci ale ked bude tehu v poriadku tak to bude ok...ja som maleho mavala na rukach aj tyzden pred porodom 🙂 uvidis ze to pojde len si musis najst system ja osobne som to stihala lebo mladsi je uplny poklad ale zato starsi na sekundu neobsedi je stale v pohybe...drzim palceky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre