Aký máte názor na genetické sono?

monika2110
13. mar 2015

Ahojte potrebovala by som poradit som 12 tt a doktor na poradni my dal letak ze ak chcem je to dobrovolne
mozem sa ist dat vysetrit do Za,na sono ktore zistuje NT - nahromadenie tekutiny na zahlavi ktore moze
zistit vrodene vyvojove vady.Boli ste na tom je to len biznis alebo ist na to nestacia len klasicke odbery na
genetiku co sa robia??

slniecko77
13. mar 2015

@monika2110 ja som to absolbvovala pri oboch detoch..patri to momentalne k najpresnejsim metodam co moderna medicina ponuka 🙂
napr. tripple testy,a lebo AFP byvaju zbytocne falosne pozitivne.
NT screening by mal vykonavat certifikovany lekar (na ziskanie certifikatu musi mat odrobenych urcity pocet sonografii a spravenu pracu, certifikat ziskava na Londynskej univerzite). Je to kombinacia krvnych testov (malo by to robit certifikovane laboratorium), sonografie (meria sa nazalna kosticka a prejasnenie sije babatka), vek rodicky a dalsie udaje...z toho vznikne urcite cislo na riziko Down syn. Robi sa medzi 11+2tt do 13+6tt.
Ja by som si to vysetrenie nechala urcite spravit opat 🙂 vela stastia 😵

mirreckall
13. mar 2015

@monika2110 ja som bola v ZA a nezistili mi tam nic, mala sa narodila s viacerymi vyvojovymi vadami (pazerak a srdiecko)...nastastie po par operaciach je uz relativne ok...biznis to isto nie je, podla mna zistit tam dokaze rozne veci ale asi nie vzdy...pri druhom tehotenstve som tam uz nesla...

bajana
13. mar 2015

@monika2110 urcite radsej NT+ ako tripple testy v 16tt (to su tie "klasicke geneticke", nic ine sa bezne nerobi) ... ako bonus povie sikovny lekar aj pohlavie 😉 ...v CR som platila 1500Kc (cca 55Eur) a ak sa zadari znovu, bez vahania pojdem znovu...mimochodom tripple testy zadarmo som odmietla

slniecko77
13. mar 2015

@mirreckall NT screening je zamerany na Down syndrom, sono v 20tt je tzv. anomal screening, tam kontroluju kompletne vsetky organy a mali by odhalit vyvojove vady..nie vsak vsetky, medicina nie je ekzaktna veda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre