Alkohol v 13. týždni

luciana33
25. aug 2013

Ahoj, som uz v 13 tyzdni, ale to,ze som tehotna,som doteraz vobec,ale vobec netusila, mala som normalne dvakrat menstruaciu i ked jedna trvala kratsie,ale nic mimoriadne som na tom nevidela, nemala som ani ziadne priznaky,mozno trocha viac unava isty cas,ale v praci som normalne fungovala,zle mi vobec nebyvalo,doteraz nic podobne nepocitujem,ani zmena chuti,len maso nejak nevyhladavam,pretoze nanho nemam chut,ale to som si tiez vobec nespajala s tym ze by som mohla byt tehotna.Problem je,ze mi tentoraz menstruacia uz meskala,nikdy predtym sa mi to nestalo,tak som isla na gynekologiu a tam mi potvrdili tehotenstvo,bola som v ten den 13+4, dnes uz vlastne koncim 13 a presne den predtym ako mi zistili graviditu, som vypila na otcovej 50tke asi pat deci tvrdeho alkoholu a pivo. Predtym som vobec nepila, absolutne nic,ani dlhu dobu pred otehotnenim,ani pocas,akurat teraz pred par dnami. Strasne sa bojim, sice citam vsetko mozne, ale pisu,ze v tomto tyzdni uz je dieta vyzivovane cezo mna.... Nemate prosim Vas niekto podobnu skusenost,pripadne neviete mi poradi,bojim sa,ze sa ten plod poskodil. ☹ Pocitujem to ako uplny murphyho zakon,pit vobec nezvyknem a akurat takto sa mi to stane ☹

danusskaaa
25. aug 2013

@sanym nie su to zastarale nazory, jasne ze je lepsie nepit!!! ale asi je zbytocne to teraz riesit!!! len vsetci vacsinou myslia len na to zle-ano moze byt aj to, ale nemusi! naco sa ma strasit hrozostrasnymi pribehami??? ved niektore dokazu cloveka uplne znicit-viem o com hovorim. Moja mala je narodena skor /aspon podla pediatricky/ ked som citala stranky venovane tomu problemu, myslela som ze ma zavru na psychiatriu. dokonca aj v noci som na malu pozerala ci sa nieco nedeje! ked som bola po par mesiacoch znicena a nestastna, co sa moze stat som zacala premyslat co to vlastne robim! ved som nicila seba i malu, len pre nejake pribehy mamiciek, a mna sa to vobec nemuselo tykat ako kazdy pisal! osud je rozny... a myslim si, ze prave tehotna zena ma mysliet pozitivne a nie sa dennodenne stresovat, co moze byt!!!

danusskaaa
25. aug 2013

@luciana33 jasne, pocas kontrol budes vidiet ci sa nieco zle deje, alebo nie. pojdes na ultrazvuk, kde ti povedia aj pravdepodobnost nejakej poruchy-vsetko absolvujes! ale ako prve zacni od seba, aby si bola vpohode! ako baby pisali urcte nie si prva ani posledna...

denaalubos
25. aug 2013

@luciana33 ja som tiez pila ked som este nevedela ze som bola tehu, a poznam tiez min.kednu nanu co bola na totalku a potom zistila ze je v tom....a deticky mame super v poriadku,myslim ze vela vela bab to ma tak ze na uuuplnom zaciatku ked este nevedia tak piju a potom to uz beru na vedomie ze treba byt zodpovedne, a potom aj vraj dost zalezi na vsetkom do 3.mesiaca je to rizikove...ale ked budes uz davat na seba pozor bude to urcite oka..prajem krasne tehotenstvo 🙂

iva87
25. aug 2013

Urcete sa nastresuj, babatku to neprospieva, co sa stalo stalo sa, teraz to uz aj tak nezvratis, snaz sa myslit co najpozitivnejsie, stravuj sa zdravo, rob vsetko preto aby bolo malemu u teba dobre. Ja som sa spila do nemoty (doslova z toho vecera si pamatam len malo) ked som bola tehotna s prvym synom, bolo to cca v 7 tyzdni po kontrole u mojej dr, ktora mi tvrdila, ze tehotna urcite nie som!! (babatko sme chceli a teda som bola velmi sklamana), bolo mi zle este aj na treti den, po tyzdni som si opat urobila test a boli tam //, doktorku som hned vymenila, maly sa narodil zdravucky, aj ked teda strach som mala naozaj dost velky, vsetko dobre dopadlo a aj u vas dopadne, drzim palce 😉

danim
25. aug 2013

minule o tom prave hovorili...v telke o zenach, co v hlavne v prvom trim piju alkohol, pripadne aj fajcia... ze ano vsetko vyzera ok, az dieta pride do prvej triedy... a nevie obsediet.. nevie co so sebou.. hyperaktivne... ucitelia ho vnimaju ako "nevychovane" a pravda je ta, ze je to "skryte psychicke postihnutie" prave z toho alkoholu a nikotinu v tehotenstve....
( rozoberate tu alkohol v prvom trimestri a toto sa prave toho tyka... nebudem uz sudit, ci jednorazovo ci opakovane uzivat alkohol je porovnatelne... proste to tam je... )

takze ano.. uz len dufat, ze sa nic nestane.. uz to aj tak nezmenis... 😔 ale chlacholit sa tu, ze to je ok a pod.. isto nie je ok.

aristka
25. aug 2013

nestresuj ,odpila si si ,nič sa nestane neboj ,ale na alkohol pozeraj už len z ďialky....a v prvom rade ak máš nezodpovedané otázky porozprávaj sa zo svojím gyn.a ak sa ti nezdá rieš to tu ,ale otázka alkohol a tehu tu riešiť je veľmi nešťastné ... 😉

luciana33
autor
25. aug 2013

@aristka jasne, ze sa popytam lekara, mna to ani netrklo v ten prvy den u gyn..potvrdil mi tehotenstvo a som bola mimo uplne..potom doma sa mi to vsetko pripomenulo, urcite pojdem na ten 3Daj mu to poviem, sem som napisala preto, lebo ved nepojdem teraz vecer k lekarovi, potrebovala som nejake skusenosti, rady inych..takze dakujem, aj Tebe.

aristka
25. aug 2013

@luciana33 tu z toho spravia drámu a bude z teba najhoršia mamička a nemusíš to riešiť hneď ,ak pôjdeš na poradňu pekne mu povedz svoje obavy a dostaneš vysvetlenie.... 😉

petulawink
25. aug 2013

ahoj moja...vobec sa nestresuj...ja poznam jednu zenu, ktora pocas celeho tehotenstva do seba hadzala velke piva a este k tomu aj fajcila a narodil sa jej NASTASTIE krasny a zdravy chlapcek, ale hadam Ti nemusim pripominat,ze alkoholu a podobnym svinstvam sa treba vyvarovat....takze tehulkovanie si pekne uzivaj a sup-sup pekne papat zeleninu,ovocie, pit vela vody a tak🙂..

kiki68
27. aug 2013

nic sa nestane podla mna,ja mam kamosky co pili a keby len pili...ked este nevedeli,ze su v tom,totiz nie kazdy to zrovna planuje byt tehu a pocita nejake dni a pod. a maju zdrave deti....Tak uz teraz vies,ze co a ako a budes sa tomu vyhybat. Stres tomu malemu ublizi viac,nez to co si vypila ked si o tom tehu netusila. To keby sa ma takto vsetko riesit,ze ked planujem byt tehu,tak nemozem toto a hento...no a kolko ludi mlsa bezne sushi a pokusa sa o dieta?Pritom je to minimalne tak rizikove hlavne v nasich europskych podmienkach ako alkohol,ze z toho nieco clovek drapne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre