Antidepresíva v tehotenstve?

lolita1805
27. sep 2011

ahojte maminky, nájde sa tu maminka, ktorá pred tehotenstvom aj počas tehotenstva užívala antidepresíva??chcem sa spýtať, či to nejako neohrozilo bábatko a neostalo poznačené tým...ďakujem Vám za odpovede.....píšte prosím len tie, ktoré s tým máte skúsenosti...Vďaka 🙂

silvika99
6. jan 2017

@kachita zienky ja beriem trittico a sertralin myslite že to bude ok počas tehu?

ivkacmuk21
24. jan 2017

Ahojte baby chcem sa spytat ci obcasne uzitie a tym myslim raz za mesiac xanaxu na upokojenie moze uskodit babatku? Mate niektora skusenosti? Dakujeem

eliska13
24. jan 2017

Áno žiaľ mám, bolo to na radu psychiatričky dieťa je zdravé 😀netyraj sa výčitkami

sardinka336
24. jan 2017

@ivkacmuk21 nie, raz za tak kratky čas nemoze uškodit dietatu...samozrejme pod dohladom cvokara...

ivkacmuk21
24. jan 2017

@sardinka336 no nemam cvokara ja som sem tam aj pred tehotenstvom bravala mam ich od vseobecnej ale teraz som v uk cize sa nemam ako poradit s doktorkou

sardinka336
24. jan 2017

@ivkacmuk21 Xanax raz za mesiac iste nevadi.

simona_simi
31. jan 2017

@lolita1805 Ahoj, v prvom rade potrebujem zistiť, či sem na Modrého Koníka chodíš lebo príspevok bol z pár rokov dozadu .... ak hej rada by som si s tebou popísala lebo mám ten istý problém "úzkosti, ...." a snažíme sa o bábätko ... ĎAKUJEM 🙂

simona_simi
31. jan 2017

Ahoj 🙂 Ste tu niektoré aktuálne ... príspevky 🙂 Mám takú vec, že som dlhé roky brala Neurol 0,25... Ten som vysadila pod dohľadom DR, psychiatra ... Robil mi močové testy už som viac ako mesiac čistá ... Plánujem otehotnieť "ak už sa tak nestalo len je skoro zisťovať ešte" ... Bola som asi 2-3 týždne úplne bez liekov a úplne fajn nič sa nedialo a bolo mi dobre, no závraty sa mi vrátili "som liečená na úzkosť" momentálne neberiem nič ... Predpísaný mám Spitomin no dala som si ho len raz "ten sa vraj môže aj počas tehu" ... Máte nejaké skúsenosti alebo ako ste to riešili ? nechcem ohroziť to maličké nevinné kuriatko ... a Veľmi po bábätku túžime ... Ozvite sa mi hlavne tie, ktoré ste riešili tehotenstvo liekmi a nič sa nestalo 🙂 ďakujem

simona_simi
31. jan 2017

@eliska13 Ahoj 🙂 brala si počas tehu lieky ? na úzkosť ? a ako píšeš bábätko nemá žiadne problémy ?

eliska13
2. feb 2017

@simona_simi ano dieta je zdrave uz je skolak😁brala som Seroxat 20 mg a chodila na terapie

simona_simi
4. feb 2017

@eliska13 Nedalo by sa tu napísať si správu ? Rada by som sa ťa popýtala ... velmi by mi to pomohlo 🙂 ak hej napíš prosím

eliska13
4. feb 2017

@simona_simi napis mi😀

simona_simi
5. feb 2017

@eliska13 Napísala som len neviem, či prišlo 🙂

simona_simi
15. feb 2017

@monisimi ahoj. Brala si počas tehotenstva neurol ako čítam a je bábätko zdravé ? 🙂 čítala som, že ho bralo dosť žien

eliska13
15. feb 2017

@simona_simi ahoj, ja sem chodim tak narychlo ani som si nevsimla, ze si mi pisala spravu.Co chces konkretne vediet?pred tehotenstvom som mala zly rok psycg som sa zrutila mala som panicke ataky dostala som AD a Lexaurin brala som iba AD.otehotnela som lieky vysadila a v 4 m sa mi to vratilo plac, neistota, uzkost....takze znova nasadene AD a ten beriem roky.moja psychiatricka ma ubezpecila, ze lieky cez placentu idu v min.davkach a dokonca som s nim aj kojila.na vlastne poziadanie som si vypytala listok k primarovi na Kramare, ktory mi povedal, ze odrodil x deti tazko chorych pacientiek napr schizofrenicky co su na antipsychotikach nemam sa bat.Bola som v ustave pre lieciva na konzultacii ohladne Seroxatu napisali mi spravu chcela som mat ciste svedomie
lepsie brat lieky ako potratit
na tvojom mieste snazim sa byt bez benzakov Spitomin nepoznam to je AD,?tvoja uzkost je tvoja aj moja povahova crta a cely zivot pojde s nami:(odorucam chodit k pdychologicke nech Ta nauci zvladat stres a ten strach
pockaj, kym sa trocha otrasies bez liekov vies ono sa to zvykne vracat.Hlavne neboj sa🙂

eliska13
15. feb 2017

@simona_simi pozri Adriane Kmotrikovej zomrela dcerka, ked bola tehotna a povedala, ze cele teh brala lieky na ukludnenie.Je vela takych zien ja mam pred tymi liekmi respekt a som skor za AD pohovor si s psychiatrom.

simona_simi
15. feb 2017

@eliska13 liečim sa 7 rokov. Vždy ako som vysadila po necelom mesiaci sa to vrátilo. Chodila som psychologička a nepomohlo ani dýchanie, keď prišli tie stavy. Spitomin nie je AD len niečo slabé na ukludnenie no mne to nezaberalo a nebolo mi lepšie. Zase som čítala veľa skúseností a vraj ak to je nevyhnutné treba to brať aby bola žena i dieťa v pohode. Vraj tento stres je horší ako lieky. Moja ženská má vraj, každú druhú pacientku s týmito liekmi lebo asi je zlá doba. A nemať za toto deti a rodinu je hlúposť. Nie je vedecky dokázané, že tieto lieky škodia leho, ktorá žena si takéto nechá testovať v tehotenstve. Ako píšeš ty lieky idú v min. dávkach k dieťaťu. Skúšala som to X-krát vysadiť ale nepôjde to. Pôjde ale s liekmi. Snažím sa nepozerať stále na negatíva ale na pozitíva.

eliska13
17. feb 2017

@simona_simi tak mas pekny pristup a, ked su Ti lieky napomocne uz ich nevysadzaj.a vies coho sa bojis vies to pomenovat?strach ma velke oci asi to poznas🙂a to Ti predpisuje psychiatricka?som prekvapena, ze radsej Ti neda AD tie by Ti tie uzkosti potlacili zvysenim serotoninu

simona_simi
18. feb 2017

@eliska13 Ľahko sa povie niekomu buď bez liekov, či sú to benzáky alebo AD. Človek, ktorý nezažil tieto stavy to nikdy nepochopí lebo pri tom to sa nedá ani prekonať "aspoň ja som to nedokázala" ... Beriem síce lieky, ktoré by sa v tehotenstve nemali ale nie sú štúdia, ktoré dokázali, že dieťa bolo poškodené z nich ... Stres ako takýto, čo prežívame MY s takýmito stavmi je horší ako nebrať ich hlavne pre dieťa. Strach na hrudy ... To sa nedá prirovnať, nedá sa to popísať ... Je ti niečo no nevieš, čo ... chceš plakať, kričať, utekať od samej seba no nedá sa to lebo všade sa to vlečie za tebou a neprechádza to ... Neprajem to nikomu tieto stavy. Ano všetko mám od psychiatričky a som a budem pod jej dohľadom celý čas ... Či už tehotná alebo nie ... Mám jediné šťastie, že nepotrebujem silné dávky a toto minimum sa k plodu dostane minimálom .... Vyskúšala som veľa AD a nesadli ani jedni .... Jedine toto, čo beriem teraz aj to sa musím naspäť dostať do toho brania ... Zatiaľ sú tie dni nie veľmi dobré lebo nedokážem bežné veci ... Kvôli silným závratom ... Preto sa nedám ničím a nikým odsudzovať kvôli liekom ... Sú horšie lieky, čo berú počas tehotenstva ...

adulkas
18. feb 2017

@ivkacmuk21 nemal by sa užívať iba naozaj ak je to nutné

sabinka54
21. feb 2017

@helka193 ahoj,čítala som tvoj príspevok, som v 3 mes a čakám tretie bábätko. Asi týždeň mam hlavne večer strašne uzkostne stavy, a musím zobrať štvrtku neurolu 0,25 U som zúfalá bojím sa veľmi p bábätko, aby som mi neublížila nejak, aby nebolo chorucke :( ale nezvladam to nijak. Keď si dám tbl ukludim sa a aj zaspím.. Hoc vezmem malinku dávku, veľmi sa bojím, že bude malé nejak poškodené :((((

silvika99
21. feb 2017

no zienky ahojte v klube teraz som zistila ze cakame druhe a liecim sa na nespavost ,,,,,a dnes hrozna noc

simona_simi
21. feb 2017

@sabinka54 poraď sa so psychiatrom ak si liečená alebo s gynekológom. Poznám niekoľko žien, ktoré berú neurol 0,25 v tehotenstve. Ten je slabý a k plodu ide minimum. Poznám jednu, ktorá ho brala 3x denne a všetko bolo v poriadku. Hlavne mamička musí byť kľudná lebo stres je horší ako lieky 🙂

simona_simi
6. apr 2017

@sabinka54 Ahoj 🙂 už si tu písala niekoľko týždňov dozadu a len sa chcem spýtať ako si na to ako si to riešila ... čo lieky a tak 🙂 a ako sa máš 🙂 a čo bábätko

kachita
6. apr 2017

@simona_simi moja rec a moj pripad, proste bez liekov sa neda. Nebyt ich tak zo stresov potratim. Kto nezazil, nepochopi.

simona_simi
6. apr 2017

@kachita čo berieš aké lieky? Kľudne mi napíš správu rada s tebou pokecám .... tak čakám dakujem

sojecka
24. apr 2017

Bral niekto AD escitalopram pocas tehotenstva?Dakujem

andocka
16. sep 2017

@silvika99 Ahoj, ja sa tiez liecim na nespavost uz treti rok a mam rano Sertralune ( 50mg) a na vecer Trittici (1/3). Teraz som tehu a beriem ich od zaciatku. Pred tehu som vsetko konzultovala s 3 lekarmi- psychiater, gynekolog a Mudr.Koucky z Prahy, hlavne ten mi to schvalil.Zevraj su to setrne lieky a mam nizku davku. Ma XXX mamiciek, ktore beru AD pocas tehu. Skus si pozriet poradnu www.porodnice.cz, je tam veeela dotazov ohladne toho, kde im prave tento doktor odpoveda. A mozes mu aj ty polozit otazku. Tak dufam, ze bude vsetko v poriadku.

andocka
16. sep 2017

@kachita ahoj mozem sa spytat, ake AD si brala pocas tehu?

kachita
16. sep 2017

@andocka sertralin, polovicku minimalnej davky. Mala je uplne zdrava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre