Ascorutin v prvom trimestri

wiwihc
22. aug 2018

Chcem sa spytat ci ste niektora neuzivali v prvom trimestri ascorutin. Zacal mi ist hnedkasty vytok, tak som bola na pohotovosti, dali mi injekciu a kazal uzivat Ascorutin proti krvacaniu. Je to vitamin C. No v pribalovom letaku som citala ze nevhodne pre tehotne zeny. Nechcem stale doktorovi vyvolavat. Matu skusenost?

asia83
22. aug 2018

@wiwihc Asi doktor uvážil, že jeho prínos pre vaše zdravie je väčší než riziko pre plod. Určite sa o tom porozprávajte so svojím gynekológom, keď tam najbližšie pôjdete.

arcanne2
22. aug 2018

Mne tiez dali ascorutin,po týždni brania mi vytok prestal ;)

misiacik31
22. aug 2018

Ja som mala v 6 tt hematom a výtok tak som odvtedy brala ascourtin 3x denne až do 12 tt, nemusíš sa obávať ak doktor zvážil tak by to nemalo ublížiť ale ak si nie si istá tak radšej mu zavolaj aby ťa ubezpečil, že je to v poriadku 🙂

haluta
22. aug 2018

Aj ja som mala ascorutin 🙂

wiwihc
autor
22. aug 2018

@arcanne2
@misiacik31
@haluta dakujem baby. Tak si ho teda budem davat 😊

marylynn
22. aug 2018

@wiwihc aj ja som brala, niekoľkokrát za tehotenstvo. Vždy som sa 2x spýtala ci ho mozem v tehotenstve, teda okrem jednej primarky na pohotovosti, tej som sa spytala len raz a vyskočila na mňa ci si myslim, ze nevie co robí.
Ono na väčšine pribalovych letakov pisu, se je to nevhodne v tehotenstve.
Držím palce.

misiacik31
23. aug 2018

@wiwihc
@marylynn ono teda na väčšine liekov sa uvádza, že nie sú vhodné pre tehotné ženy najmä kvôli tomu, že žiadne lieky sa netestujú na tehotných ženách.....tak je potom už na zhodnotení lekára, či ich odporučí.....držím prsty nech je teda všetko v poriadku 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marylynn
23. aug 2018

@esterba ano. toto teda vystrasilo. Mas zdrij tej studie? Ja som to nasla len tuto na koni, nikde inde

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snehulienka82
23. nov 2018

ahojte, potrebujem poradit, zacala som opat spinit pri liekoch duphaston a lekar na pohotovosti mi doporucil brat ascorutin. Zo zaciatku par dni som mala brat 3*2, potom 3*1. Dochadza mi posledne plato liekov, uz nekrvacam, ale pre istotu to mam brat dalej do konca 12. tt?

wiwihc
autor
7. dec 2018

@snehulienka82 treba vzdy pocuvat lekara! Naozaj

snehulienka82
8. dec 2018

@wiwihc ano, viem, ale ten lekar, co mi ho predpisal je z pohotovosti, ani neviem ako sa vola, takze sa ho neviem spytat. druha vec, to co povedal, som dodrzala. moja otazka sa tykala dalsieho obdobia.

misiacik31
8. dec 2018

@snehulienka82 určite navštív svojho gynekológa hneď v pondelok a poraď sa s ním, ja som však brala až do konca 12 tt. kvôli hematomu.

snehulienka82
9. dec 2018

@misiacik31 nemam hematom, bola som v piatok u de.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre