Beriete lieky aj po potvdení tehu z krvi, po IVF?

jane1
9. jún 2011

Ahoj, snad tu este taka tema nie je.
potrebujem si overit, ci beriete niektora lieky aj po pozitivnej krvi. lebo mne sesticka kazala pokracovat, no ja som si neskoro uvedomila ze uz mm len tak na jeden den davku duphastonu a utrogestanu. akurat estrimaxu plno.
no yhodou okolnosti som bola u svojho gyndosa a ten sa ma pytal ci treba predpisat lieky a ja ze asi hej.. pytal sa na tuto kombinaciu ci som brala a predpisal vsetko.
ja som povodne chcela od neho ak nebude sam navrhovat, vydrankat duphaston. teraz si nie som ista, ci brat vsetko a obavam sa ze ked zavolam sestricke, mozno mi duphik aj utros ztrhne, co ja viem...
ono ked mi to teraz malo pomahat, tak mi to uskodit nemoze ze?
beriete teda nieco?

anjelicek26
9. jún 2011

duphaston ti urcite nezatrhne, ten vyzivuje babo, pomaha mu, na skodu nikdy nie je. Utrogestan netusim. Ale ten Duphaston ak si ho brala este rozhodne nevysadzaj!

dankadina
10. jún 2011

utrogestane a duphastone je tá istá účinná látka tak je úplne jedno ktoré budes brat, ale neviem prečo má oboje,utroš si asi vkladala, duphaston postačí ja som ho brala do 3 mesiaca

nemko
10. jún 2011

ja som utrogestan mala do 3 mesiaca a odvtedy uzivam a az do 30 tt budem mat Duphaston

jane1
autor
10. jún 2011

dik babulky a co estrimax? neviete naco ten vlastne sluzi?

jane1
autor
10. jún 2011

a prave som citala ze sa v tehu nesmie, tak nechapem :( tak estrimax ked tak mozno doberem do konca platu, ktore som mala este z caru. asi sa opytam :( kurnik ale sak zeby moj gynekolog mi to predpisal? sakra

jane1
autor
10. jún 2011

@anjelicek26 nevysadim, ja som si ho mienila vypytat od svojho. len zvlastne je to, ze v car sa nejako nestarali. lebo sak lieky co mi na zaciatku predpisali mi stacili tak do dnesneho dna. okrem estrimaxu. a sestricka mi vcera do telefonu povedala ze mam pokracovat s liekmi. 😖

jane1
autor
10. jún 2011

@dankadina hej, utros vkladam a duphik beriem len rano a na obed

katy2
10. jún 2011

@jane1 ja som brala po IVF estrimax az do potvrdenia akcie srdiecka, potom som ho vysadila (brala som 3x1)
rano a naobed som brala duphaston dve tabletky a vecer utrogestan som vkladala 2 bobulky. To som brala az do 13tt, v 14tt som zacala po jednej vysadzat ....

jane1
autor
10. jún 2011

dakujem katy, upokojila si ma 🙂

diadiana
10. jún 2011

urcite nevysadzuj lieky @jane ja az teraz od 11 TT znizujem Utrogestan aj Estrimax po doporuceni lekara z CARu.

jane1
autor
10. jún 2011

ved hej, ani nebudem len ma trosku mrzi, ze v car sa vlastne nezaujimali ci este mam ani mi sestricka nekaza prist ze mi predpisu, ani ma nodporucali ku svojmu gynek-
to len moja iniciativa ma pohnala k mojmu gyndosovi a ten sa ma opytal ci treba predpisat.
takze tak.

mikloska2012
8. feb 2013

ahojte baby
som po IVF, cakame na uhniezdenie .. chcem sa opytat ako ste brali Estrimax,ja mam odporucane 3x1 ... len mam chaos v tom ci to mam zobrat naraz rano, alebo rano na obed a vecer po jednej ,,,, lekar mi nejak aj na tuto otazku odpovedal ze to mam na letaciku ako uzivat ... tak neviem, poradte mi niektora ako ste to brali dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem Tinka

krasneleto
9. feb 2013

@jane1 nic ti nezatrhne v protokole by si mala mat napisane, ze lieky ako duphaston, alebo utrogestan sa beru do cca konca 12 tt, postupne sa znizuje ich davka... estrimax nemusis

krasneleto
9. feb 2013

@mikloska2012 ja som mala davkovanie 3x2 a brala som rano-obed- vecer, to iste plati aj pre teba rano na obed a vecer jednu

mikloska2012
10. feb 2013

krasneleto @ veeeeeeeeeelmi pekne ti dakujem za radu 🙂

erikagunarova1111
8. sep 2014

ahojte a nezvracate. ja zvracam , a neviem ci od liekov ci mi neskodi ked mi potvrdili z krve tehotenstvo

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, mam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy,

kimmm1
15. júl 2015

@erikagunarova1111 zvracias z estrimaxu ako ho beries...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre