Boli ste na ultrazvuku v 27. týždni?

milka1533
30. júl 2013

Ahojte mamičky chcem sa opýtať včera som bola u gynekologicky a chcela som aby mi spravila ultrazvuk lebo za tento mesiac som nebola na ultrazvuku a ona mi povedala ze preto nerobila lebo by bábätko nebolo vidiet stretli ste sa s tym niektora? Ďakujem 🙂 mne to prislo kus čudné

sharlotta
30. júl 2013

Nerobila, lebo to nie je hradene poistovnou...

gabuska36
30. júl 2013

mne robili ultrazvuk 3 x za tehotenstvo raz som bola ešte na 3 d a hradila som si to sama....oni maju určene kolkokrat môžu robiť...tiež nie je dobre robiť zakaždym ultrazvuk...bud spokojna......

traktor
30. júl 2013

v tehu máš nárok na 3 ultrazvukové vyšetrenia

• 1. na začiatku tehotenstva, v 6. až 8. týždni: robí sa na potvrdenie gravidity, na stanovenie počtu plodov a určenie termínu pôrodu.

• 2. v 20. týždni tehotenstva - presnejšie sa určuje vek plodu, primeranosť rastu, veľkosť plodu, spresňuje sa termín pôrodu, pátra sa po vrodených vývojových chybách (srdca, obličiek, hlavičky, končatín) plodu, vyšetruje sa kŕčok maternice, placenta, jej veľkosť, meria sa množstvo plodovej vody.

• 3. v 30. – 32. týždni tehotenstva sa určí poloha plodu, kontroluje sa akcia srdca, sleduje sa vyvinutie jednotlivých orgánov, kontroluje sa množstvo plodovej vody, sleduje sa poloha, veľkosť a funkčnosť placenty.

U rizikových skupín žien môže byť počet ultrazvukových vyšetrení vyšší, závisí to od ich stavu a stavu dieťatka.
Tieto 3 ultrazvuky by mala absolvovať každá tehulka , ostatné je už len na nej, či si zaplatí a bude mať tých ultrazvukov viac..

livocka21
30. júl 2013

hmm no mne robi pri kazdej poradni... ale ja som po troch potratoch.... hmm ak citis pohyby a nemas tazkosti tak to neries....jej vysvetlenie bolo cudne.... ale asi nevedela co ti ma povedat 🙂 ... drzte sa 🙂

schvarzy
30. júl 2013

Mne robí ultrazvuk každý raz na poradni, ale platím si zaň 5 eur.

barbara088
30. júl 2013

mne robi iba v urcene tyzdne,inak som si musela platit a to bolo mimo poradne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre