Brali ste Clexane a iné NMH počas tehotenstva?

denisocka
15. apr 2010

ahojte baby,
beriete niekto Clexane alebo ine nizko molekulove heparíny počas tehu? ja som si pichala aj počas prveho ,od 31tt a teraz budem už od 24tt - len som nejak vyšla z praxe ako pichať ,teda picha ma mm ale uvažujem že sa budem pichať sama do brucha,ale neviem ako a kde asi ...
http://www.northdevonhealth.nhs.uk/patientinfor...

gudulo
16. apr 2010

ahoj deni, ja som si tiez pichala clexane kazdy den do brucha. Prvy krat som sa odhodlavala asi pol hodinku 😀 , ale potom to uz slo. Striedala som si strany. Ked som este nemala velke brusko, tak som si pichala blizsie k pupku, postupne ako rastlo brusko som pichala dalej - tam, kde som si vedela urobit peknu riasu. Doktorka na hematologii mi povedala, ze mam pichat asi tak 5 - 7 cm od pupka. Na heme som videla letak, kde to bolo pekne nafotene.

denisocka
autor
16. apr 2010

Jejda,7cm je malo.tam sa bojim

gudulo
16. apr 2010

mne doktorka povedala ze sa nemam bat, ze babu neublizim, cim som si bola ista ked som porovnala velkost ihly a hrubku mojho "poporodneho svalu" - teda pneumatiky 😀 , ale ku koncu tehotenstva som to uz rvala blizsie ku kosti bedrovej

denisocka
autor
16. apr 2010

Citam na clexane,ze je to aj intravaskularka,tak aj keby som trafila zilku tak nevadi

meruska
16. apr 2010

ahojte..ja som sa vcera dozvedala, ked som si bola po vysledky z krvi ze si budem pichat fragmin....nikdy som nic nepocula ze by si tehulky nieco pichali do bruska a tak som dost prestrasena.... nemoze sa babu nieco stat, bude problem pri porode, budem teraz rizikova? co vlastne babu hrozi pri tejto diagnoze?

denisocka
autor
16. apr 2010

Neboj sa,hrozi ti sice tromboza pre hustsiu krv,ale vdaka injekciam bude zriedena a tympadom budete obaja oki. Ja mam prvy pich uz za sebou

meruska
16. apr 2010

ja som mala doteraz vzdy problem ze sa mi dlhsie zastavovala krv a teraz toto...nechapem

meruska
16. apr 2010

aj pri odberoch dhsie krvacam ako iny...

denisocka
autor
22. apr 2010

Aj ja dlhsie krvacam pri odberoch aj kramoch..uz mam za sebou treti pich,ale sama seba sa neodvazim

ellysa
22. apr 2010

ahojte, ja si pichám clexane do brucha už od 5tt tehu, dá sa to zvládnuť, aj keď niekedy to pekne štípe,tiež už pichám niekde okolo bedier, k bábätku sa tá ihla určite nedostane ale mám taký blbý pocit pichať to priamo tam kde kopká ... 😕

mischellb
27. apr 2010

Ahojky,já jsem pýchala ještě před těhu stimulační hormony ale to se dalo pýchat v pohodě do břicha.zvládla jsem to v pohodě sama, ale clexane to je teda masakr do břicha mě to teda dost bolelo.tak když byl manža doma tak mi to pýchal do ramena a když ne pýchala jsem do stehna.je to o dost méně bolestivé.

denisocka
autor
27. apr 2010

Aj mna to boli,vcera menej.som myslela ze do brucha to bude malina.a aj modrinky po nom mam

denisocka
autor
23. máj 2010

ahojte tak ja si už pichám každy deň 😀 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre