Bylinkové čaje v tehu

modrinka1
30. dec 2014

Ahojte, ja už som naozaj šiši z toho. Počula som že niektoré čaje by sa v tehotenstve nemali piť,, ktoré smiem teda a ktoré nie? Môžem žihľavový, repikovy a pupavovy, mätový? Ďakujem za odpovede🙂

monkabr
30. dec 2014

Ahoj, zihlavovy, pupavovy a repikovy urcite ano tie mozes kludne, matovy (cierny, zeleny a dalsie povzbudzujuce) len v malych mnozstvach, ale pozor matu sivu nie...
Ak to chces uplne podrobne, tak pozri napr. tu
http://www.paula.sk/materstvo/vhodne-nevhodne-k...

miadi
4. jan 2015

zeleny sa nema cierny a vsetky co maju kofein (mozes si dat jednu salku za den)
niektore caje najdes rozdielne nazori na nete niekto povie ze su dobre dalsi ze nesmies..caje maju vselijake latky v sebe..napriklad som nasla ze zazvor ti pomoze proti nevolnosti kupila som si cela stastna 2baliky zazvoroveho caju a potom citam ze sa nema pit v teho...tak som to neriskovala +dako nechutil moc pikantne ale zazvor cerstvy mam rada
jediny caj kde som nenasla ziadne namietky bol Rooibos africky cerveny caj..nema kofein. Voda mlieko dzus a mas istotu 🙂

antonia008
5. jan 2015

ahoj, ja mam velmi rada bylinkove caje, salviu, materinnu dusku, cierny aj zeleny caj. Aj ostatne druhy, teraz v zime sipky, rumancek, lipovy.... mnam. Je to moje tretie tehotenstvo za posledne tri-styri roky /kazdy rok som par mesiacov tehotna../ a uz ma naozaj nebavi cakat, ze porodim. Napr. to, ze sa nesmie cierny som ani nevedela a denne pijem cierny. Snazim sa kombinovat a pijem aj materinnu dusku, salviu, lipovy, sipky, cierny vkuse kazdy den. Ja neviem, keby to bolo az tak strasne zakazane, tak by nam aj na poradni pripominali zakazdym, ze sa nesmu byl. caje pit. Nie je to alkohol, ani cigarety tak nerozumiem, ked sa zena citi dobre, preco by nemohla pit tieto caje. Viem, ze niektore sposobuju stahy maternice, ale aj taky orgazmus sposobuje a nemame sex zakazany pocas tehot. Ja som mala pri prvom lebo som cakala dvojicky, ale mala som neskutocnu chut na sex nevedela som sa ovladat a mavali sme ho aj viac x tyzdenne a porodila som az v 39tt. Nezniesla som zakazy ved aj ja som len clovek a nie som z kamena... tak teraz si davam uz aj bylinkove caje, teraz som si urobila zeleny a nech si babo zvyka uz teraz, ze aj ono bude pit bylinkove ked sa narodi :o)

antonia008
5. jan 2015

@modrinka1 moj nazor-odpoved je vyssie, ..nech ti to hlasi aj v upozorneniach :o)

ukulela
5. jan 2015

@modrinka1 urcite nesmies alchemilku (len na konci tehotenstva - vtedy podporuje cinnost maternice. Ku koncu sa preto tiez pije ostruzina malinova - skor nie.) inac - ked caje striedas a pijes vsetko c mierou, nevidim problem. ja som aj kavu pia - aj doktorka mi povolila, mala som ultra nizky tlak ... a maly je v pohode.

elizita
7. jan 2015

@modrinka1 ja som vylucila kavu, kolove napoje a akykolvek alkohol. Pijem len bylinkove caje, nieco som si nastudovala, no odporucania sa nie vzdy zhoduju... tak to neprehanam, caje striedam a ked nie som si ista ci je ta ktora bylinka celkom ok,tak si spravim len slabucky. Pijem slaby cierny aj zeleny, matu len v malom mnozstve v kombinacii s inymi, bazovy z kvetov, sipkovy, slaby mate raz za mesiac, roibos zeleny aj cerveny... bylinky maju liecive ucinky takze celkom bezhlavo by som ich nepila preto som vylucila vsetky "liecive" zmesi typu zaludocny,prieduskovy a pod. Take sypane z lekarne to maju aj napisane na obale, ze tehotnym sa neodporuca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre