Čakám dieťa s mužom, ktorý má priateľku. Mám mu to povedať?

ivana3456
15. máj 2016

Zdravím.. Vôbec netuším ako to tu chodí, ale už neviem čo mám robiť.. Mám 18, vlastne o chvíľu 19 a pravdepodobne som tehotná.. Chystám sa k lekárovi, to problém nie je.. Najväčší problém je otec.. Ten chalan má frajerku, ktorou nie som ja.. Je s ňou dlho, neviem ako to medzi nimi je, ale určite sa nechystá skončiť to.. Ja mu nechcem dieťaťom pokaziť život, ani vzťah.. Bola chyba, že sme s tým začali, ale už je neskoro.. Sme veľmi dobrí priatelia, ale hold, stalo sa.. O adopcii alebo potrate ani neuvažujem.. Moja otázka je.. Povedať mu to, alebo to tajiť?

sardinka335
16. máj 2016

@marusia12 tak ked ide bez gumy a nerieši ani tbl ani tabletku po tak čo na to povedat - NEZODPOVEDNOST!

sasa1983
16. máj 2016

Inak, ja nechcem byt negativisticka, ale dako sa mi zda, ze uz to je klasika. Niekto da otazku do plena a ked sa ostatni zapoja/zareaguju, autor uz nereaguje. Tak to nie vzdy vyzera uplne najlepsie. Ale mozno je toto iny pripada.

marusia12
16. máj 2016

@sasa1983 možno je v škole 😀

divozienka26
16. máj 2016

@ivana3456 Ak to budes mat potvrdene, urcite by to mal vediet, je to predsa jeho dieta a ma na to pravo, a to babatko tiez raz bude chciet spoznat otca. Mozno aj ked ma frajerku tak im to moc neklape ked ju podvazda s tebou...uvidis jeho reakciu, vzdy ho mozes alebo nemusis uznat ako otca.

dominika6
16. máj 2016

@sasa1983
je to tunajší folklor,že ak autorke neťapkáš chlácholilo po pliecku a nepritakávaš,tak reagovať nebude...len stručne podakuje svojím ovečkám a tým ,,otvorenejším,,životom zbehlejším popraje pekný deň 😀

nice202
16. máj 2016

Povedať!

sardinka335
16. máj 2016

@dominika6 domi ideš...smejem sa ako kon...ze podakuje svojim ovečkám!!! Ale ,,svata pravda,, ked tu nešteklíš uši tak sudiš a si zlý...

dominika6
16. máj 2016

@sardinka335
tak túto vetu keby som mala kopírovať do každej témy,asi by mi zrušili účet 😀...tak dávkujem preventívne...žiaľ nakoniec som ja najhoršia...

sissy27
16. máj 2016

@sardinka335 hovorím, ľahké to mať nebude, ale ani život nikto zničený mať nemusí... no tak bude dieťa skôr - nie je to ideálne, ale tak sa začne stavať na vlastné nohy neskôr... alebo vlastne aj skôr než jej rovesníci, lebo bude musieť... jasné, bude musieť oželieť žúrky a zábavu s rovesníkmi, ale možno kým jej rovesníci budú v 30 s krivdou v srdci opúšťať mamahotel, rozmýšľať, čo so sebou a zúfalo zháňať nejakého partnera na život a rodinu, tak ona už to bude mať aj vyriešené a bude vysmiata a spokojná... žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí...
@marusia12 hmmm aby ti raz tvoj potomok v 18 neprišiel domov zo školy s pozdravom "ahoj babi"... vieš ako, odriekaného chleba najväčší kus 😅

marusia12
16. máj 2016

@sissy27 moje deti nevychováva ulica 😀 Autorka otázky má tiež charakter vo výšinách..... jednoducho si podľa mňa pokašlala život.... v 19 zostať na dieťa sama a ešte ku tomu mať to dieťa s idiotom.... vlastne obaja sú na rovnakej úrovni... tak čo... 😀

monilik
16. máj 2016

@ivana3456 ak ti to lekar potvrdi, určite to buducemu ockovi povedz a cim skor tym lepsie aspon budes vediet na čom z jeho strany si. mysli aj na bábätko ktore bude rast a bude sa pytat... zatajovanie nie je na mieste, obrati sa to proti tebe. jeho vzťah sa pokazil uz vo chvili ked svoju priateľku podviedol, takze pre nu bude najlepšie ak sa to cim skor dozvie. teším sa z tvojho rozhodnutia babatko si nechat a prajem ti vela sil aby si to zvládala aj v pripade ak on nebude javit zaujem... drzim prsty 😉
verim ze tie blbe komentáre ktore sa tu mnozia ta neuvedu do depresie.

mima4
16. máj 2016

@ivana3456

povedat to v prvom rade jeho frajerke, aby sa za take hovado nevydala a nemala s nim deti.

misel0806
16. máj 2016

Frajerka dostane sok , chlapec dostane kosom a ty asi budes slobodna mamicka,,lebo take hovado bych do rity kopla a cervenu maslu na krk bych mu uviazala... Ked si chce uzivat ne h ide do bordelu a necici zivot druhym🙋

marusia12
16. máj 2016

@misel0806 najlepšia odpoveď 😀 vyhrávaš beh okolo vlastného domu.... :_D Lepšie by som to ani ja nenapísala.... a to som rovnako surová.... 😀

misel0806
16. máj 2016

@marusia12 nieze surova ale co ine ma clovek k tomu povedat, je to nezodpovednos,ze chvilkovy rozmar a problem je na svete.... Ludia asi nevedia co je to ochrana.. Dieta sa plodi s lasky je to velka zodpovednost na cely zivot,,lenze toto male asi kompletnu rodinu mat nebude🙋

anjeli_k
16. máj 2016

Ahoj, urcite mu to povedz, ved ty si bavo nechas tak ci tak, takze jeho nazor je v podstate bezpredmetny, lebo TY budes mamina a ty rozhidujes o svojom tele.jednoducho mu to iba oznam a bodka.urcite to bude rozdychavat par dni, ale urcite to netaj. Drzim palce😉

ivana3456
autor
19. máj 2016

Prečítala som si všetko a veľmi ďakujem... Pre vás s názorom " keď autorke nepritakavaš" tu je vysvetlenie - chcela som najprv zistiť, či som tehotná a riešiť to s lekárom, preto som nepisala... A áno, som tehotná.. Otec toho dieťaťa to nevie.. No nie je idiot.. To určite nie.. Za tým si budem stáť, pretože ho poznám... Jeho priateľka o ničom vedieť nemôže.. Viem že to bola chyba, ale tak čo už.. Budem sa snažiť pre moje dieťa urobiť všetko.. Ďakujem veľmi.. Ak máte nejaké rady, budem veľmi šťastná ak sa podelíte 🙂

robin30
19. máj 2016

@ivana3456 ste spini obidvaja a dufam ze sa vam to obidvom vrati

vierkainka
19. máj 2016

v živote človek urobi chyby,nikto nie je neomylny.....spravili ste obaja velku chybu,ale dieťa však nikdy chybou nie je,dieťa je Boži dar.....neschvalujem tvoje spravanie,že si si začala so zadanym mužom,pretože ste konieckoncov ubližili sami sebe a časom ubližite aj tej slečne ktora za nič nemože....za čo ťa chvalim,je to,že si dieťatko chceš ponechať🙂 moj nazor je,že to povedz otocovi dietata čim skor a najlepšie bude aby sa priznal svojeje priatlke aj on cim skor,pretože bude ovela horšie,ak sa to dozvie od niekoho ineho,pripadne po rokoch ked už budu manželia a bude to ťažšie pre všetkych.....dieťa nie je trets,nemaš ho prečo tajiť..a on ak je chlap,tak sa k nemu prizna....nie je doležite či s tebou ostane,ale či sa zachova ako zodpovedny chlap......držim ti palce,drž sa🙂

stesil
19. máj 2016

@ivana3456 Gratulujem. Dúfam, že všetko bude OK. Dúfam, že to otcovi dieťata povieš. Je dobré mať v rodnom liste uvedených oboch rodičov. To ako ti iní budú nakladať, musíš s tým rátať. Ale môžeš sama všetko vykašľať. Škoda, že netvoríte s otcom dieťaťa pár. Ale mozno v budúcnosti.... Vela šťastia. Dúfam, že sa dozvieme ako zareagoval chlap.

charity
19. máj 2016

@ivana3456 Zahravas sa mlcanim s osudmi troch ludi. Chore...

stesil
19. máj 2016

@robin30 nevieš podrobnosti, ako môžeš niekomu hneď nadávať. 🤐

robin30
19. máj 2016

@stesil podme jej zatlieskat ako dobre spravila ze chrapala so zadanym chlapom dajme jej medailu chuda baba co s nim ma vztah myslis aj na nu???? po hube by som jej dala byt jej rodicmi ako to vychovali?

emilia25
19. máj 2016

No sama s 200eur to nebude fakt jednoduche.potom pochopis ze vyzivne bude treba. A testy na urcenie otcovstva nie su zadarmo.a tak isto sudy.budes to mat tazke.aj ked mozno byvas u rodicov a budu ti pomahat.v tvojom veku som chodila este do skoly tak este asi studujes.tam ani matetska zrejme ani nebude len tak rodicak.drzim palce.

ivana3456
autor
19. máj 2016

Ja sa s ničím nezahrávam.. Snažím sa to vyriešiť tak, aby to bolo najlepšie.. Čo ak sa nikdy nedozvie že je jeho? Alebo ja neviem... Jeho frajerke to určite nebudem hovoriť ja, to už nech si rieši sám... A to, že má frajerku som ja na začiatku nevedela.. Fakt vás chcem poprosiť, aby ste prestali nadávať, nie je to ľahké pre mňa a nieto ešte čítať takéto príspevky... Áno, bola to chyba začať si S ním.. Ale z bábätka sa celkom teším, aj keď to bude ťažké...

stesil
19. máj 2016

@robin30 😯🤐🤐🤐🤐

ivana3456
autor
19. máj 2016

@robin30 moji rodičia ma vychovali dobre.. Najlepšie ako len vedeli a dali mi do života všetko, čo som potrebovala.. Odpustite si takéto narážky... To, že som s ním spala nezmením... Ale máme 19.. Nie 30 a rodinu

sova76
19. máj 2016

@ivana3456 Nečítala som ostatné príspevky, ale môžem Ti povedať len toľko, že ste v tom dvaja a je v tejto chvíli úplne jedno či má alebo nemá priateľku. Ak si s ním tehotná, je potrebné ho so situáciou oboznámiť a ak o neho stojíš ako o partnera... tak sa posnažiť, i keď na "úkor" toho padne iný vzťah. Si mladá, dieťa si chceš nechať, tak nech zaujme aj on stanovisko. A treba si veľmi dobre premyslieť aj aké kroky podnikneš, ak ho dieťa nebude zaujímať...
Ďalšia veľmi dôležitá vec je aj to, že jeho priateľka určite nebude nadšená, keď sa dozvie, že čaká dieťa s inou ženou. A že mu pokazíš život? O čom to hovoríš? Tu ide o dieťatko a o ďalší život dvoch dospelých ľudí, teda o budúcnosť troch ľudí. Nielen o teba a dieťa. Určite by som ho nijako nešetrila. Nech sa chlapec rozhodne, čo ďalej. Nie brať si na ramená všetko sama. To ani nemáš šancu zvládnuť. A navyše si mladučká, celý život máš pred sebou. Preto... ak náhodou zaujme odmietavý postoj, dobre rozmýšľaj, čo ďalej. Ale držím palce, aby všetko dopadlo k tvojej spokojnosti.

stesil
19. máj 2016

@ivana3456 dieťa vždy chce vedieť kto sú jeho biologicky rodičia. Nechápem prečo to chceš tajiť. 🤔 Musís sa chovať zodpovedne aj voči dieťaťu. Vela šťastia

robin30
19. máj 2016

@ivana3456 naco si snim spala ked ma priatelku?chcela si jej ublizit?co si si potrebovala dokazat?a to ze mas 19nast tym sa ospravedljujes?a ocividne vychova zlyhala ked pre teba nic neznamenalo to ze ma vztah

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre