Canesten krém v 15. týždni

karinbirosova2
13. apr 2016

Ahojte chcela sa opytat ci mozem pouzit canesten krem lebo mam problem velmi ma svrbi aj stipe a som tehotna v 15tt ...ku lekarke idem az o tyzden..

freemind
13. apr 2016

canesten krem alebo vaginalnu tabletku?
ak citam spravne o pouziti kremu v prvych mesiacoch tehotenstva musi rozhodnut lekar. Poradila by som ti ist na pohotovost (kedze mas teraz problemy) a necakat tyzden. alebo zavolat svojej lekarke a povedat jej aky mas problem.

cerez
13. apr 2016

Určite nečakaj týždeň. Choď zajtra k ženskému lekárovi a nastaví ti liečbu ako tehotnej. Mne lekár predpísal bórové guličky. Canesten krém je len lokálne, ale ak máš problém vo vnútri, tak ti moc nepomôže.

karinbirosova2
autor
13. apr 2016

Budem musiet ist ale na noc si mozem dat aspon nemalo by mi ublizit nie?

cerez
13. apr 2016

@karinbirosova2 Povrchovo by ti nemalo uškodiť, ale zajtra šup-šup k lekárovi. 🙂

kukakaj
13. apr 2016

Mne dr. dovolila canesten krem cele tehotenstvo. Mala som mykozy nonstop a tie kremy a lieky dovnutra mi nemohla stale davat, tak som fungovala na canestene vacsinou. Takze sa moze...

karinbirosova2
autor
13. apr 2016

Dakujem vam za radu...asi som dostala nejaku infekciu...na verejnych wckach alebi neviem :/

cerez
13. apr 2016

@karinbirosova2 To môže byť aj hormonálne. Tehotné ženy sú náchylnejšie na mykózu.

katka1981
13. apr 2016

@karinbirosova2, ano mozes, mozes aj cipky Candibene aj v prvom trimestri a ty si v druhom, neboj. Mne dala dr. aj canesten krem aj cipky Candibene v 1. trimestri

karinbirosova2
autor
13. apr 2016

Dakujem a este som sa chcela opytat niekedy mam take krce v podbrusku alebo taky pocit ako keby mi stvrdlo podbrusko na paru sekund a potom ok je to v pohode?

kukakaj
13. apr 2016

V 15tt to je relativne skoro, ale vela zien ma v tehotenstve caste tvrdnutie bruska. Nemusi sa pri tom nic diat, myslim to ze by si sa zacala otvarat, ale spomenula by som to dr. Vacsinou na to predpisuju magnezium.

mircalla
13. apr 2016

@karinbirosova2 infekciu si urcite nedostala - najskor to bude hormonalne (zmena hormonalnych hladin v tehu - inak mykozy bybavu aj pri zacati brania antikoncepcie - opat zmena hormonov), dovod byva aj porusena mikroflora - byva to po uzivani antibiotik, co nebude tvoj pripad. neboj, na wecku si nic nedostala. co sa tyka toho bruska, tak to ti neporadim, mne tvrdlo az neskor a na dost dlhu dobu aj hodiny (asi od 24tt)

cerez
13. apr 2016

@karinbirosova2 Zmieň sa dr., že ti tvrdne bruško. Nasadí ti magnézium. Mne tiež v tom čase tvrdlo bruško a brala som magnézium až do konca tehu.

katka1981
13. apr 2016

@karinbirosova2, kup si Magnerot

gabriella93
13. apr 2016

@karinbirosova2 na krče v podbrušku si daj nazačiatok magnéziovú minerálku ale spomeň to aj lekárovi a canesten môžeš kľudne aj ja som na začiatku mala tento problém no len chod lekárke nastaví ti liečbu... ale na noc aspoň na ukludnenie si kľudne môžeš dať.... poznám to ja by som sa zblaznila... držím palce

karinbirosova2
autor
13. apr 2016

Magnerot je od coho? 🙂 dakujem holky za rady 🙂

gabriella93
14. apr 2016

@karinbirosova2 to je magnezium v tabletkách ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre