CBD od začiatku tehotenstva

25. sep 2023

Uzivali ste niektora cbd od zaciatku tehu alebo pocas? Je to bezpecne? Mam dost neprijemne uzkosti v zaludku take stahy (bez zjavnej priciny), a velmi mi to pomahalo pred tehotenstvom uzivanie 1kvapky vecer 20% roztok. Aktualne som v 7 tt vysadila som ho na par dni a uzkosti sa mi vratili... nepomaha ani magnezko.

nikpa
25. sep 2023

Pokiaľ viem, tak stále chýba výskum venovaný účinkom CBD na tehotnú ženu a na vývoj plodu. Zatiaľ sa z etických dôvodov klinické štúdie tohto typu lieku nevykonávajú na tehotných ženách. Preto je to len na tebe a tvojom uvážení. Ja som tiež chcela počas tehu užívať ale nebola som taká odvážna...

denkabemommy
25. sep 2023

Miesto týchto, ehm olejov, choď na pokec ku psychológovi, pomôže ti s úzkosťou pracovať aj do budúcna. CBD nemá preukázateľne testy, či sú bezpečné pre tehotné a vlastne aj netehotné 🙂.

autor
25. sep 2023

@denkabemommy je zaujimave, ze vzdy v cykle kddy som uzivala cbd som otehotnela a to mame niekolko vkladov umeleho za sebou bez vysledku 🙂 len ci ho uzivat dalej... zajtra mam terapiu so psychologickou, chodim pravidelne, velmi pomohla, lieky neuzivam. Jedine co mi pomaha je bud velke davky magnezia - co neviem ci tiez mozem na zaciatku tehotenstva alebo cbd.

autor
25. sep 2023

@nikpa toto som citala, a zaroven, ze je to "bezpecne"... no nic, dam na svoj pocit, skusim zvysit magneziove davky.

autor
25. sep 2023

@denkabemommy a okrem ineho cbd viem hodnorit len na sebe, kedysi som brala silne davky od neurologicky na migreny od svojich 10 rokov... odkedy mi dalo viac lekarov echo na cbd vratane psychologicky, migreny nemavam. Tak neviem aky vyskum mam riesit. Ide o to, co vyhodnocujem ja. V netehotnom stave som s tym uplne OK. Ale ako tehotna, mam otazniky...

denkabemommy
25. sep 2023

Nemusíš mi argumentovať, je v poriadku, ak ty tomu veríš a ja nie. Nemusíme sa tu navzájom presviedčať o pravde. Napísala som ti len jasný FAKT, že nie je testovaná bezpečnosť cbd na ne/tehotných, preto by som to v tehotenstve nebrala. To je všetko.

autor
25. sep 2023

@denkabemommy ok, moze byt.

ellaa12
3. okt 2023

Ja som tiez užívala cbd kvapky ale pocas tehotenstva neuzivam.
Je malo výskumov okolo toho, predsalen sa to viaze na bunky. Pozri si anglické stranky. Este pises o 20% co je dost vela.
Moj nazor je NEUZIVAT.

Psychológ je riesenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre