Chcem kľudné a múdre dieťa. Čo mám jesť v tehotenstve?

dadak
17. júl 2011

baby, neviem, ci tu tato tema je, mozno sa vam zda hlupa, ale chcela by som vediet na to vase nazory a skusenesti...ja som napriklad pocula, ze ked papa ze oriesky, ze dieta je mudrejsie, alebo ze ked cvici jogu, dieta je kludnejsie, alebo ked pozerate vela sportu, tak dieta bude sportovy talent....co na to poviete? ake mate skusenosti?

lucka1987
18. júl 2011

@siskaa suhlasim s tebou... niektore deti sa schovaju za kut a tam su ticho a nieco si "studuju" a niektore behaju hore dole na vsetko sa len povrchne pozru a odhodia to....
deti s vysokym iQ alebo nadpriemerne nadane, sa rozlisuju v detskom kolektve aj tym ze trcia z radu.. to je bud su hyperaktivne.. alebo su velmi zakriknute a tiche. maju svoj svet....
ale to si myslim ze sa stravou ovplyvnit neda.. teda da ale len negativne äspominanymi drogami a tak) zalezi naozaj od predispozicii od rodicov a prvotnej vychovy v rannom veku.

syslica
18. júl 2011

@dadak Ahoj! Príjmi úprimné gratulácie od syslieho klanu... dúfame s vami, že to bude vytúžené dievčatko 😉 . Moja rada sa bohužiaľ v tehotenstve už nedá aplikovať... znie: vybrať si flegmatického manžela, tak máš aspoň polovičnú šancu, že aj dieťa bude flegmatik po tatkovi. MM je totálne flegmtický introvertný intelektuál, ja si pri ňom pripadám ako ozaj cholerik a synov máme jedného mimoriadne nadanéto zrejme tiež cholerika a druhého zatiaľ pri zemi sa držiaceho takmer flegmatika-tvrdohlavca. Obaja majú dosť komplikované povahy, naše gény sa v nich zmixovali dokonale... aj sama som zvedavá, čo z nich vyrastie.

Zosumarizovaním všetkých príspevkov ti už vyšlo, že to, aké dieťa bude, závisí hlavne od génov, ktoré zdedí a veľmi sa to zvonka ovplyvniť nedá. Pokúsiť sa môžeš, napríklad tým počúvaním Mozarta, pitím rybieho tuku od 20 tt. (údajne podporuje inteligenciu dieťaťa), venovaním sa takým činnostiam, ktoré ti robia radosť.... na čo ti pri vašich dvoch neúnavných synkoch zostane asi málo času. Ale aj tak sa tešíme s tebou a držíme palce.

feb13
18. júl 2011

@piacere @bosoriak @siskaa Dobre opravim sa, mala som na mysli hlavne male deti (babatka) typu "muchy ma zjedzte" a retardovane je teda fakt ostry vyraz, skor som mala povedat "jemze zaostale" (ano tazko retardovane casto byvaju agresivne a zlostne). Ospravedlnujem sa vsetkym, ktorych som urazila, nebol mojim cielom niekoho urazat. Ale ked niekto chce mat dieta kludne a este aj mudre, tiez sa mi zda trochu prehnane, ved to dieta predsa nemoze byt dokonale... Ano ja som bola relativne bezproblemove dieta, nie nejak extra kludne ale take bezne a mam doktorat... mam v rodine chlapa ktory vyhraval vsetky olympiady z matematiky v kazdom rocniku a v detstve "sa nedal zastrelit" a od puberty sa uplne zmenil, teraz sedi cely den sam v izbe a studuje... a VS profesora, ktory bol v detstve "betar betarov" a spachal vsetky detske "zlociny" ktore sa volakedy na dedinach spachat dali a teraz je medzinarodne uznanym odbornikom... a kocku, ktora bola vzdy velmi kludna ale sme sa s nou nevedeli hrat spolocenske hry zlozitejsie nez Clovece pretoze nepochopila pravidla a ZS absolvovala podla individualneho planu, potom do SOU isla radsej do specialneho pre handicapovane deti a tam to zvladla celkom dobre este aj maturitu spravila a cim dalej tym menej ten handicap citit ale v detstve teda rozhodne nebola na urovni rovesnikov... a samozrejme poznam pripady aj opacne takze sa to neda jednoznacne povedat ale ja si skor myslim ze deti maju byt primerane zive a akcne.

Inak ja som mala pocas celeho tehotenstva velmi slabe pohyby ze som si myslela ze aspon budem mat kludne dieta a rozhodne ho nemam, takze ani podla toho sa to neda predpovedat.

mamabiba
18. júl 2011

@feb13 juj už sa teším. Malá vystrája v bruchu ako akrobat. prvá mi robila to isté a je z nej hyperaktívny duracelko, tak to druhé by sná´d mohlo byť o niečo kľudnejšie. Ale sama som to videla. Staršia bola aktívna, veľmi skoro začala loziť, chodiť, a bohužiaľ aj rozprávať 😅 😅 a veeeľa, čo jej ostalo až do teraz 😅 😅 😅 . na výchovu je to síce náročnejšie ako kľudasi ale nemenila by som za nič na svete. Myslím si, že aj práca prispieva k rozvoju dieťaťa. Veď vtedy maminy musia najviac rozmýšľať a nemajú sa čas stresovať nad vecami ako sú IQ ešte nenarodených detí a podobné nezmysly, pretože moje babatko je moje, nech je aké je. A potom ten relax po práci...vyložené nohy, vypnutý mozog...určite si ho viac užijem ako mamičky, ktoré sa to snažia robiť, aj keď to robiť netreba. prosím neukameňujte ma za to, že mám iný názor 😅

feb13
20. júl 2011

@syslica Hehe ja mam tiez flegmatika takeho kludasa pohodaka no ale maly je strasne narocne dieta. Ale MM bol taky tiez aj jeho brat, nespavy, hyperaktivny (hlavne svagor) a svokra ho udajne musela jednou rukou drzat na kolene kym druhou varila inak tak reval ze sa pozvracal v postielke. 😅 Kedy sa tak zmenil neviem, asi po puberte. Maly je zatial absolutne po nom, dokonca este horsi. MM sa sam postavil ako 7 mesacny, maly 6,5... aj konstitucne aj na tvaricku aj povahovo sa nanho velmi podoba.

lucinkab
12. dec 2013

@martinamk moje bude tiež depešáčka 🙂 aj tak ju budem milovať a nemusí mať IQ 200 🙂 uz vo februári ju berieme na DM 🙂 v 32tt 🙂

mami21
12. dec 2013

😀 zdravo jedz a hlavne musis byt ty kludna aj manzel

horana
12. dec 2013

Jedz vela lososov, nie z umeleho chovu ale volneho lovu, k tomu vseobecne zdravu lahku stravu, na ktoru mas chut.
Bud sama stasnta a spokojna.
A aj tak uvidis co ti Priroda ci Panbozko nadelia, to je este len niekedy prekvapko. 😀

salamistka
12. dec 2013

mám presne také 🙂 ale nestravovala som sa nijako špeciálne počas tehu, nejedla som vitamíny ani som necvičila...samozrejme, bola som mladá a hlúpa, s terajším rozumom by som si každý deň dopriala dávku kyseliny listovej, čerstvého ovocia a zeleniny a chodila by som na dlhé dlhé prechádzky...vtedy som takmer do konca do večera pracovala a myslela som si, že tak je to správne...

mimake
12. dec 2013

@dadak je uplne jedno ako sa budes stravovat pokial nebudes po porode ty v psychyckej pohode nebude ani babo a ziadne vitaminy a specialny jedalnicek ti k tomu nepomozu. Pokial bude kludna a vyrovnana ty, je velky predpoklad ze budes mat aj kludne dieta. A co sa mudrosti tyka, holt tam do velkej miery prispieva genetika a dalsiu cast tvori cas ktory dietatku venujes.... Moj nazor

barcelona94901
12. dec 2013

@dadak a vedci potvrdili,že ak budeš kojiť aspon dva roky,dieťa bude mať vyššie iq 😉
a ak má žena širšie boky má bystrejšie dieťa ,atd,atd..kto chce,dočíta a dozvie sa skutočne čokoľvek..bud si z toho niečo vezme,alebo nie..
deti vegetariánov,deti z rodín,kde sa zdravšie stravuju,maju zdravší sposob samotného žitia života.. na tom vobec nie su tak zle,ako by si niekto pomyslel..podávaju vyššie výkony než deti,ktoré maju v sebe colu,hambáča atd..čo je tiež také prirodzene,logické..vidieť to aj na športovcoch a v tomto by som si na mieste niektorých báb nerobila srandičky,pretože to su fakty..ale ja myslím,že hlavnou podstatou je,aby si sa ako rodič o dieťa starala,vychovávala ho ,bola mu príkladom,ked chceš mať z dieťaťa slušného človeka a nespoliehala sa na niekoho rady 😉 dieťa potrebuje šťastného rodiča

veronicka1901
12. dec 2013

Neviem, ci taketo veci platia, ale ak mam hovorit za seba, pocas celeho tehu som mala velke stresy v praci a mam doma od narodenia zivel a nespaca. Mozno je to nahoda, mozno to ma s tym nieco spolocne, fakt neviem.

lucka1987
12. dec 2013

@barcelona94901 tak mozem napisat s odstupom casu.. prispevky som pisala, ked som bola niekde v 2 trim tehotenstva. teraz ma drobec 2 roky aj 2 mesiace, nastartuhje auto zaradi spiatocku, rozprava pomerne velmi dobre, tvori vety vie aj riekanku, hojda hojda spadla macka z pojda / akurat v jeho skratenom prevedeni /
vela veci ovlada, co neovladaju jeho rovesnici a naopak, v niecom v com vynikaju ine deti, zas marek nevynika..
tak asi tak.. kazdopadne ma nadpriemernu intelgineciu co sa tyka vymyslania huncutstiev a majstovania, rozoberania, a na technicek veci / no ved kto dokaze napchat 4 instalacne CD do jednej DVD romky ? / 😀 😀 😀 😀 😀 😀

barcelona94901
12. dec 2013

@lucka1987 😀 😀 😀

sensen12
23. máj 2016

a moze ovplyvnit to co si myslim,proste nie stres,tlak je ok,ale to co si myslim o svete a o ludoch a co by som spravila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre