Chuť na sladké v tehotenstve

mimis13
3. okt 2016

Ahojte som tehotna a mávam niekedy strasnu chut na sladke aj si kelo razi troska viac doprajem ked mam na to chut, neuskodi to malickemu v brusku???? Aj vy ste si niektora dopriala troska viac sladke ???;)

sardinka336
3. okt 2016

@mimis13 tehotenstvo nie je choroba. Treba jest v zdravej miere to na čo máš chut a na čo si zvyknuta. Co je to ,,o troška viac?,, to moze byt aj o tabulku čokolady viac....a to vidim ako problém lebo sa vyzereš - resp. zbytočne priberieš vela kil navyše...je rozdiel pribrat neviem 15kg v tehu a rozdiel 20 a viac nehovoriac o tom ze sa to potom ťažko zhadzuje a na zdravi to neprida. Maličkemu v brušku to neuškodi, uškodi to tebe ked si pripapaš x kil ktore mozno nemuseli byt.

dominika6
3. okt 2016

@mimis13 ja som si bola kúpiť jadranskú tortu a celú som ju zjedla..vtedy je to vraj znak že to bude dievčatko...a aj bolo

sibalka21
3. okt 2016

boze toto nemozes mysliet vazne :D :D niekto sa musi naozaj nudit.... precitaj si o tom nieco na nete lebo o tehotenstve ocividne nevies vobec nic ... ako by si mu asi mohla ublizit? ty to skor beries ako nejaku strasnu chorobu namiesto toho aby si si to uzivala, ach

zuzanahrabcakova
3. okt 2016

Radšej zjedz viac ovocia..aj sušené..je to tiež sladké. 🙂 ....

candii
4. okt 2016

chipsi a cokolada moja naoblubenejsia kombinacia 😉 a maly je OK jedz na co mas chut

monhla
4. okt 2016

Ja milujem sladké 😀 A teda určite nie v rozumnej miere.
Trochu sladkostí bábu neublíži, len Tebe sa bude ťažšie zhadzovať kilá po pôrode - to je overené na vlastnej koži 😉
Takže si trošku dopraj, no nepreháňaj to. Ale ak môžeš skús radšej ovocie - je sladké a bábenku vitamíny pomôžu viac ako prázdne kalórie.

A teraz kedže som Ti dala peknú radu o zdravej strave idem si za odmenu z ladničky vybrať tú tortu z oslavy 1. narodením a pekne ju celú dojem 😀 😀 😀

lenkamaxim
4. okt 2016

Ja som sladke nejak nemusela (okrem detskych cias) pocas tehu som si obcas nieco dala,viac sa mi ziadalo ovocie a mlecne vyrobky. Pribrala som 10kg,z porodnice som odchadzala o 3kg tazsia ako pred otehotnenim. Takze dopraj si na co mas chut ale nech to nieje obzerstvo,ze vsak som tehu tak bezhlavo hltam co predomnou neutecie 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre