Čo by ste najviac ocenili v pôrodnici?

lenja123
29. máj 2020

Ahoj, zaujímalo by ma, čo by ste najviac ocenili v pôrodnici, čo vám chýbalo, prekážalo, alebo podľa čoho ste si danú pôrodnicu vyberali. Od vybavenia, polohy pri pôrode, prítomnosti manžela, až po čistotu WC a stravu😎. Či ste sa pri výbere sústredili na to, aby tam boli čerstvo zrekonštruované priestory, alebo skôr prístup personálu, alebo čokoľvek iné, čo bolo pre vás dôležité. Ďakujem za odpovede

3petka
30. máj 2020

@lenja123 No ja mám za sebou iba jeden pôrod. Moc som nerozmýšľala nad miestom proste v mieste bydliska a to bolo v LM. Čo my prekážalo bolo, že nám povedali že čisté plachty a košele sú každé ráno na chodbe no sorry ale kde?? Takze celé 4 dni som mala zakrvavenou jednu plachtu našťastie bola zložená z troch 😂 tak som ju len zastrcila pod tu čo neschytala dávku aj napriek tomu že som mala podložku a košele som si našťastie zobrala svoje. A wc a sprchy sú tu katastrofa keby ich aspoň každé ráno riadne umyli keďže tam ženy krvacaju a v podstate je jedna spoločná na 4 ženy. Jedine čo robili tak umývali dlážku a vždy v noci po nej behali tie slzicky svehly či ako sá im hovori. Ale personál bol super od ukážky kúpania cez kojenie info o vyšetreniach super.

natalala
30. máj 2020

@evittam napriklad na kramaroch je velakrat na vizitach, vysetreniach aj pri porodoch aj niekolko medikov, rovnako aj na antolskej. Zazila to moja mama 17 rokov dozadu a rovnako aj kamosly co rodili teraz nedavno. Ja mam skusenost s Kochom tak som opisala to🤷🏼‍♀️ Nejdem sa s tebou dotahovat ani riesit tvoje ironicke poznamky o top klinike ale ked som videla napr kupelnu na kramaroch kde som po porode isla pozriet kamaratku, skoro som sa dogrcala, nehovoriac o tom ze v noci jej prislo zle tak zohnat tam sestricku alebo nejaky personal bol zazrak. A ked ju prosila ze ma krvavu postel ci by jej vymenili plachtu tak sestricka zhukla ze predvcerom menili a ze to uz vydrzi kym odide. U Kocha umyvali izby aj kupelne 2 krat do dna, kazde rano doplnili poporodne vlozky, dali mi cistu koselu, podlozky jednorazove a opytali sa ci nepotrebujem prezliect postel plus kazdy den prisla aj pediatricka a sestricka z detskeho ci je vsetko ok a nepotrebujem pre malu plienky, vlhke obrusky alebo veci na prezlecenie.

evittam
30. máj 2020

@natalala No a ja pisem o slovenskej štátnej porodnici a mala som to iste o com pises.
Nikde sa nedotahujem. A zijeme v slobodnej krajine kde ta najskôr maju informovať ze pri pôrode by chceli medikov a či súhlasis-teda v dnešnej dobe. To je zase vsetko odo mna. Pekny den.😉

miriam11
30. máj 2020

@lenja123 ocenila by som najviac ochotu, ústretovosť personálu, nech sa zaujímajú o rodičky.

lucyluv
30. máj 2020

@evittam ja som rodila prve v Kochu a druhe v Ruzinove, takze viem realne porovnat. Nebol to veru ziadny velky rozdiel, vacsia vizita bola jednoznacne v Kochu ako v Ruzinove :D

evittam
30. máj 2020

@lucyluv Ja som nikdy nemala na vizite viac ako jedneho lekara a setricku.😉 Pri porode PA, lekar ked uz bolo treba a muž.

cimage
30. máj 2020

ja mozem porovnat 2porody. Prvy v zahranici-UK a druhy na Slovensku-GA. Prvy za mna super, sice bol tazsi a trosku komplikovanejsi, ale co sa nemocnice a personalu tyka, tak super. Pri porode 1asistentka a obcas sa pribehla ina pozriet ako to ide. Bonding krasny, hadam aj 2hodiny sme boli sami s malym. Strava tiez dobra, mala som na vyber z 3jedal, este aj dezert som dostala. Na izbe som bola s viacerymi mamickami, ale boli sme oddelene plentami, tak ani netusim kto tam bol vedla mna a ani kolko nas tam bolo. Sestricky pomahali s kojenim, prebalovanim a vsetkym co bolo treba. Ja som po 24hod isla domov, ale mohla som zostat aj 3dni ako je to na Slovensku.
Druhy porod bol na Slovensku. Porodnica vynovena, len personal by sa mal viac snazit. Chybal mi bonding po porode, lebo podla personalu dieta ma ist pod umelu lampu, kde je mu lepsie ako pri matke 🙈Ja som na stastie nepotrebovala pomoc od sestriciek s malou, ale urcite su mamicky, ktore maju prve dieta a potrebovali by vludnejsie slova. Po pravde si nepamatam porodne boxy, ani prvy, ani druhy. Mala som ine starosti ako pozerat sa okolo seba. Strava bola tiez prekvapujuco chutna. WC sme mali na izbe, len sprchy boli spolocne na chodbe, ale vzdy som tam bola sama. Upratovali kazdy den. Na izbe sme boli po 2, takze to bolo v pohode.

zuzu1994
30. máj 2020

@lucinka1988 ahoj mozem sa spytat kolko si platila u kocha?🙂

lucinka1988
30. máj 2020

@zuzu1994 1400€ plus 300€ za zazmluvnenie doktorky

zuzu1994
30. máj 2020

@lucinka1988 dakujem velmi pekne🙂

sara07
30. máj 2020

inak čo sa tyka bonding dietata pri prvom tak leteli s ním preč že som ho ani nevidela, dost zle som to niesla, potom chytili prsnik vsunuli do ust neviem ani či sa prisal a to bolo celé a hned pod lampu . strašné niečo
pri tretom mudr nedal z ruk dieta položil na brucho a doslova ich odhanal nech nás nechaju aspon chvilku, neviem prečo nemôžu mat nahriaty uterak alebo niečo ked sa boja že to dieta nachladne na brušku a bolo to užasne uplne o niečom inom ,hlavne myšlienky boli iné však nik neche po nich dve hodiny ale aspon 5 min

kulumulu123
30. máj 2020

@sara07 tiez si myslim ze dieta za tie 2hod ani nenarastie ci nezmeni vahu... chapem ked ide o zivot jasne ziadna by sa nehandrkovala ale takto no neviem....

kulumulu123
30. máj 2020

@lucinka1988 to ste mali ako samoplatca ci cez zp?

sara07
30. máj 2020

@kulumulu123 nešlo ani raz o život dietata ale myslím že ukázat ho mamine a dat aspon na 5 min na brucho a zakryt ho nahriatou dekou by šlo , prvy raz som myslela len na to najhoršie a bolo mi vysvetlené že som precitlivelá a ešte s ním budem cely život ako ked to porovnám že to bolo len o inom pristupe a 5 minutach je v tom riadny rozdiel a podotykam že nik ani raz tam nebol na sale ani čakačke v oboch pripadoch čiže času na mna bolo aja jjaaaj

kulumulu123
30. máj 2020

@sara07 Vies ono jeto vzdy o ludoch... Tiez som mala zazitok pri prvom tehu uz hospital.v porodnici par dni pred porodom s jednym mudr taky ze ked si spomeniem po takmer 6r este stale mi dviha tlak na 200..... Dokonca sestricka AJ druha mlada Dr (alebo medicka neviem) co boli prave v ambulancii sa mi ospravedl.za jeho pristup aj ked to zdaleka nebola ich chyba..... Sa cudujem ze som v tom momente so stresu neporodila rovno na mieste. A pritom stacilo povedat ok mozete odmietnut dane vysetrenie ale moze to mat take a take nasledky a nie ziapat tam po mne ze co som to na za mater ked som sa iba slusne opytala ci je dany proces naozaj nevyhnutny a ci existuje aj ina alternativa k danemu vysetreniu.... Inak cele tehu bolo super ani najmensi naznak komplikacii. A celkovo mal dany pan mudr dost nemiestny humor co som pocula od inych rodiciek co tam boli so mnou....

sara07
30. máj 2020

@kulumulu123 ved to , trocha normálna komunikácia, neviem dat im menej smien alebo nejak inak to vyriešit neviem či sa tak stále spravaju alebo su prepracovany a ideme im na nervy ale tak su v práci ja sa tiež musim usmievat aj cez zuby občas ale nikdy nejačim , nezhadzujem a podobne

lucinka1988
30. máj 2020

@kulumulu123 samoplatca, v súkromnej pôrodnici nepreplácajú nič.

evittam
30. máj 2020

@sara07 Mne pred 12rokmi dali syna hneď na brucho a k prsníku, potom na chvíľu vzali odvážiť, utriet, potom bol za nim muž a ako sme boli ďalšie 2h na porodnej sale bol s nami...a potom hneď na izbu.

sara07
30. máj 2020

@evittam tak to máš super, mna tam na sale nechali ležat samu , neviem či vôbec niekto bol tam na vzdychačke, bolo na ranom, zaspala som , ale zakryli ma , i kde ako viem si aj inak predstavit prve chvile po pôrode

cimage
31. máj 2020

my sme velmi chceli bonding, ale na Slovensku asi nemaju ponatia co to je. Aspon v niektorych nemocniciach. My sme dost bojovali za to aby mala bola s nami celu dobu, moj muz sa tam hadal s porodnikom hned vedla mojej hlavy. Nic moc po porode. Nakoniec to dopadlo tak, ze malu aj tak zobrali, ale moj muz isiel s nou. Bola pod lampou asi 10min a mna hned zobrali na izbu a odvtedy bola u mna. Neviem co maju s tymi lampami. Chapem ak su komplikacie, tak to je ina situacia, ale ak je vsetko v poriadku, tak dieta by mali nechat s matkou pokial si to zela. Tiez nemali iny porod v tu dobu, tak tam kludne jedna sestra mohla ostat. Toto ma doteraz skrie na dusi. Pri dalsom porode na Slovensku by som urcite hladala podla tohto porodnicu a nie podla ich webovych stranok kde maju spominany bonding.

kulumulu123
31. máj 2020

@cimage mozem sa opytat kde si rodila?

cimage
31. máj 2020

@kulumulu123 v Galante

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alby2014
19. dec 2021

@vifoncitta Šaci v ke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre