Čo ma čaká na úplne prvom vyšetrení?

tamarci
17. jún 2013

Dobrý deň, minulý týžden vo štvrtok som zistila, že som tehotná, s priateľom sme sa začali snažiť koncom mája a vyšlo nám to. 🙂 Neviem ešte ani presne, že v ktorom som týždni, v stredu idem k lekárke, ale do tel mi nepovedala nič, čo ma čaká (je to moje prvé tehu). Vedeli by ste mi poradiť, na čo sa mám pripraviť? ďakujem za reakcie 🙂

juliannarn
17. jún 2013

tak urcite sono ako prve a mozno ti vezme aj krv kkde ti z hcg ukaze a potvrdi ze si tehotna neviem ci ti hned vyda tehu knizku mne dali az niekedy v 2 mesiaci tehu ale nic ta strasne necaka 🙂

adelsa
17. jún 2013

dobry den, odoberu ti krv.mne to robili pri oboch tehotenstvach. a potom usg.

zuuzika
17. jún 2013

sono, krv, popyta sa ta kedy bola posledna MS, na cyklus...

huxy
17. jún 2013

mne nerobili ani sono,ani nebrali krv prvýkrát,len ma vyšetril zo spodu,pýtal info o poslednej menštruácii a tak.krv bral až na ďalší krát,keď aj vypísal tehotenskú knižku.soná mi robili až neskôr /ale ak ho dr.má v ambulancii,tak ti ho určite bude robiť skôr,alebo aj hneď/.

figurka1985
17. jún 2013

mne nebrala krvicku na hcg. bolo to zbytocne lebo na sone bolo vidno bublinku. potom len zmerali tlak, vysku, vahu. 🙂

lauricka
17. jún 2013

pozrel na sone a jasne videl vnutromaternicove tehu, takze sa len potvrdilo, co povedali testy a objednal ma na dalsiu prehliadku. Bude chciet vediet posledny termin menstruacie. Priebezne ti potom budu brat krv, kontrolovat srdiecko, sem-tam usg. Zo zaciatku sa sono robi vaginalne, asi tak do, uz si nepamatam presne, 20tt? a potom uz cez brucho. Ked uz robi cez brucho, mozes ist aj s partnerom, aby sa na babatko mohol aj on pozriet.

marthuska
17. jún 2013

tehotensku knizku dostanes az cca v 3.mes. hlavne sa tes, ze sa vam to takto podarilo a nestresuj sa. 🙂 ved to je to najkrajsie, co sa ti mohlo stat. (inak nerozumiem, preco sem pises, ved na nete najdes aj info o kontrolach v tehu-to su ovela doveryhodnejsie info ako od pisateliek.)

medved11
17. jún 2013

tak to sa teším ja zažívam niečo podobne dnes som si robila 4 testy a všetky vyšli pozitívne zajtra idem k doktorovy tak dufam že všetko bude OK držím palce

doska
17. jún 2013

no na prvom vysetreni ti pravdepodobne urobi vnutorne sono ak ho ma v ambulancii, samozrejme ta vysetri rucne-klasicky, popyta sa na cyklus a tak...uz to mas vsetko zodpovedane 🙂 ani moja dr neberie krv hned, ked jej to potvrdi pohmat a sono, naco krv....to az potom ... tak vela stastia a nech sa to narodi v poriadku !!!! 🙂

simonne1
17. jún 2013

ja som bola potom ako mi vysiel test pozitivny na potrdenie tehotenstva na odber krvi. Ked to bolo potvrdene, tak som sla na USG a hned mi vypisal lekar tehotensky preukaz. Zajtra mam ist na odbery krvi KS,Rh,KO, Ptl...neviete niektora co znamenaju tie skratky?
Viem len o co ide pri Rh.