Čo môžem papať v tehotenstve?

stromberg
5. sep 2015

Žienky taká otázočka. Čo vlastne môžem papať v tehotenstve? Keď čítam staršie diskusie tak to sa nesmie tamto sa nesmie. Normálne ja neviem čo idem jesť..:D Motivujte ma prosím..:D

ladyblcha
6. sep 2015

Preboha, preco zase pikantne nie? Tu fakt niekedy take zadru, ze aby som sa bala aj kychnut, ze vyflusnes babo tym.

evittam
6. sep 2015

Dobre som sa pobavila ako sa tu všetky predháňate v radách čo áno a čo nie - teda česť výnimkám. 😀 😀 😀 Už sa to teda fakt preháňa.
@stromberg Ak si normálna zdravá žena, tak nemusíš nič riešiť. Nie si chorá ale tehotná - ale to už tu bolo. 😉 Ja som porodila dve zdravé deti, ktorým nič nechýba a to som pri oboch tehotenstvách nikdy a vôbec neriešila čo môžem a čo nemôžem jesť - jedla som všetko na čo som mala chuť. Samozrejme až na alkohol a fajčiť nefajčím. Dokonca aj bylinkové čaje som normálne pila ako pred otehotnením, aj kávu. A kľudne som si dala aj raz za čas pivo alebo na Vianoce normálne šampanské. 😉 Takže moja rada znie - začni si užívať tehotenstvo a nerieš sprostosti. 😉

sardinka333
6. sep 2015

Inak ja som si dala aj činsku ostrokyslu polievku a v pohode..ta ich jedna ,,misôčka,, proste riadte sa podla chuti, podla zdravého sedliackeho rozumu, v niečom si dajte povedať od skusenejších a inak si robte ako uznate za vhodné - telo vam iste ukaze čo ano a čo nie. Jejda..už si robím chuťky... 🙂

anega79
6. sep 2015

@moni244 surove vajcia pri priprave a salmonela z toho

moni244
6. sep 2015

@anega79 tak vynechaj vajce, ked sa bojis a urob bez toho, mi nevrav, ze su len dresingy zo surovych vajec a to myslis dresingy kupovane, ci doma robene?

fantaghiro21
7. sep 2015

Mne takze napadlo ako mi mama spominala,ze jej mama(starka)uliala stamrplu chlastu ked jej bolo zle.A to nie sme v rodinr ziadni alkoholoci.Mna este babkanvysmiala na oslave precp si nedam vinko.Ze mi to neublizi.So sestrou sme myslim mentalne zdrave,inteligentne...(neratam dedicne choroby,alergie,ktorym sa clovek nevyhne)Teraz by asi aktualne tehulky a znalkyne spravmej vyzivy zavreli za tyranie deti alebo co...ze si mama v tehu dopriala alkohol😁Jedla vsetko co ju nezjedlo.S manzelom cakamr svoje prve dieta a som rada ze ma toto novodobe prehnane uzkostlive obdobie obislo a nevcucllo.Mam problemove tehu,ale za.nasledok ma dedicnost a ulozenie krcka.A nie kava ktoru si dam.Alebo skor mlieko v kave????Dr ma este ubezpecil ze v.kave su vitaminy ktore dokonca prospievaju babatku.A bol by sok pre telo ak by sok kavu vynechala. (Mavam migreny pri ktorych grcam)

fantaghiro21
7. sep 2015

@ladyblcha pekne napisane.I.ked ja ale nemozem prist na chut tymto novodobym strankam(preto asi nie som taka ustrachana.Pocuvam svoje telo a nie to co diriguje svet).Pisu to novinari ,ktori ako rano vstanu a co sa im prisnie,o tom napisu(pochybujem ze maju vobec nejake deti)...ataci si zadat do "guugla"pojem zdrava strava v tehotenstve a co stranka to rozny blud😁

ladyblcha
7. sep 2015

@fantaghiro21 jasne, praveze ma ten clanok prekvapil, je taky racionalny 🙂

labajka
7. sep 2015

som druhýkrát tehu a jem všetko, čo mňa nezje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre