Čo sa robí na tehotenskej poradni?

sviecka
4. máj 2013

Ahojte, zaujimalo by ma, co sa tam robi a ako to prebieha... 🙂 dakujem

sviecka
autor
4. máj 2013

Chodim k dr. Muranskej Stele...

miruuska
4. máj 2013

@sviecka sestricka ti zmera tlak.na kazdej poradni musis mat rann moc.namocis si ho do papierika ktory ti da sestricka a ukazes jej ho.odvazis sa.popripade sa ta nieco opyta v neskorsiom stadiu tehu ci uz citis pohyby ci su pravidelne ci ti neopuchaju nohy.a potom ta dr vysetri a spravi sono

mima89
4. máj 2013

vzdy to iste, sestricke odovzdas ranny moc, zmeria ti tla, odvazi ta, opyta sa ci nemas nejake tazkosti.
lekar ta vysetri a taktiez sa spyta akosa citis a urobi ultrazvuk, podla neho urci termin porodu.

katrinka8
4. máj 2013

@sviecka - u nas, napr. sa moc "odobera" az u dr. a aj test s papierikom robi sestricka. Tak sa meria vzdy, vazenie tiez. Neskor sa pocuvaju ozvy babatka, este neskor sa meria sirka panvy takym akoby kruzidlom 😀 (neviem to presne opisat), zaroven aj sa meria vzdialenost vari lonovej kosti od pupka (ak si to dobre pamatam).
"Specialne" (robi sa 1x za cele tehu) su akurat glukozovy test, to musis vypit glukozu nalacno a meria sa, ako Ti stupa hladina cukru v krvi (kvoli tehotenstkej cukrovke), ak si Rh- (krvna skupina), tak sa Ti bude navyse kontrolovat krv kvoli protilatkam, no a niekedy ku koncu tehotenstva sa tiez vysetruje pritomnost streptokoka, myslim, ze sa zoberie ster z krcka alebo z coho to...

esti77
4. máj 2013

...a okrem iného Ťa (možno) budú zastrašovať všetkými potenciálnymi chorobami a rizikami, ktoré Ťa môžu (ale nemusia) stretnúť, keď nebudeš spadať do "tabuliek" napriek tomu, že Ty aj drobinko budete ok...., takže niekde sa to môže nazývať aj tehotenská zastrašovňa 😉 .

kajustek2007
4. máj 2013

nas doktor nezastrasuje vobec klasika moc,vaha tlak a potom popozera doktor. 🙂 nic hrozne.

trish31
5. máj 2013

Mna nikto nezastrasuje.Vysetri sa moc(mne ho teraz na dalsiu nekazali priniest,tak neviem...),tlak,vaha sa skontroluje,lekar ohmata brusko ci je makke,skontroluje,opyta sa ako sa mas ak mas nejake komplikacie zapise do knizky,spravi UTZ.To je myslim vsetko

kajca84
9. máj 2013

@trish31 moc sa vysetruje na kazdej poradni,takze ho urcite zober 😉
a este sa zvykne brat krv,teda nie vzdy,mne teraz naposledy brali 4 skúmavky.

patusha282
13. máj 2013

ja som dnes bola prvy krat v poradni,sestricka ma odvazila, odmerala tlak a dr urobil len ultrazvuk..samozrejme mi vypisala tehotensku knizku a o mesiac zasa 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre