Čo si mám priniesť na glukózový test?

viciouss
22. okt 2013

Ahojte

dnes ma objednali na glukozovy test, mam nanho ist o 4 tyzdne. Povedali mi aj navod ako sa pri nom spravat, len si nie som ista, ci som si dobre zapamatala.
Tak sa chcem spytat Vas - dobre si pamatam, ze mi povedali, ze si mam priniest so sebou nesladeny caj s vytlacenou polkou citrona s tym, ze mi do toho naleju ten roztok? 🙂 Alebo mam ten caj s cukrom vypit este doma?
Dakujem pekne za odpoved 🙂

domi1988
22. okt 2013

ja som na tom bola vcera.. v lekarni som si kupila flasku uz so zarobenou glukozou. sestricka mi zobrala krv z prsta,naliala mi tu glukozu do pohara,to som do 10 minut musela vypit a 2 hodky som v klude sedela v cakarni a cakala na dalsi odber... vobec to nie je take zle ako to opisuju.. a z domu som sla nalacno...

katarinava
22. okt 2013

z domu nalačno a nič predtým nepiť, sestrička vezme krv a potom sa vypije ten roztok. ak sa ti nechce, nič si nenos - ono je to v podstate poriadne sladká voda, niekto radí trochu citrónuu, ale je to trochu oštara nosiť zo sebou. treba to len vypiť, neriešiť, nie je to nič strašné. mne bolo ťažšie vydržať neísť na WC tie dve hodiny, už som mala na mále - preto ráno toho veľa nepiť.

wewe22
22. okt 2013

vypijes to tam ale keby som vedela ze sa nikde nepise na akom vysetreni som bola alebo nebola urco by som nesla je to zbytocne a neviem ako ine ale ja som myslela ze zomrem hladom

marylis
22. okt 2013

@wewe22 no tie, ktorym zistili tehu cukrovku ti asi nepovedia, ze to bolo zbytocne ;) Neliecena tehu cuktrovka je dost zavazny stav!
@viciouss No mne povedali, ze nesmiem jest nic sladke den predtym. Mala som prist na lacno aj s glukozou, kt. som si kupila v lekarni. Zobrala mi krv, zarobila tu glukozu, vypila som a cakala 2h. Potom mi zase zobrala krv a tym to koncilo 🙂

miku1
22. okt 2013

Ja som nebrala nič. Tú sladkú vodu mi dali vypiť v nemocnici, akurát som platila za to nejaké drobné. Ale nič špeciálne mi ani raz nevraveli. Akurát, že treba prísť na lačno, to bolo celé.

tutky
22. okt 2013

večer od šiestej sa nemá jest a piť max.cista voda aj ráno ist nalacno ja som brala aj moc z domu ranny v lekarni kupit glukozu tam uz vedia presne kolko maju to v balickoch,a dat to na oddeleni a tam uz presne povedia co a ako potom je o dve hodiny dalsie vysetrenie mocu a krvi a caka sa na vysledky inak v poho akurat troska ten hlad 🙂 🙂 🙂 🙂

kazunomiya
23. okt 2013

Zial tu ti to s istotou nepovieme, lebo v kazdej ordinacii resp. laboratoriu maju zrejme iny postup (ako som sa tu docitala o roznych skusenostiach...). Napriklad - ci si mas priniest suchu bezvodu glukozu a oni ju zarobia, alebo si mas priniest uz roztok; ci si mas resp. smies priniest citron,... a dokonca som sa vcera dozvedela, ze niekde sa zaobidu celkom bez glukozy, proste dali mamickam instrukciu ze si maju ist kupit jedlo, zjest a po jedle im zas merali cukor (co uz je urcite velmi netradicny postup, hoci rozhodne najprirodzenejsi). Cize si to musis overit tam, kam ides na OGTT ty.

alexandra1104
24. okt 2013

ahoj ja som si kupila len tu glukozu a u doktorky mi to nasipala do pohara s vodou a to som vypila a potom 2hodiny nic nejest ble hnusne to bolo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre