Čo si mám zobrať na amniocentézu?

afrika
28. jan 2014

ahojte, zajtra mám podstúpiť amniocentézu.. bola som s genetičkou, no pri všetkých informáciách som sa jej zabudla opýtať čo si mám zobrať so sebou - nejaká nočná košeľa... ? ako ste zvládli toto vyšetrenie? ďakujem moc za akúkoľvek radu..

petrula21
28. jan 2014

Ahoj, ja som bola na amnio v TN a potrebovala som akurat tak nočnú košelu, nejaké keksíky na zjedenie a hlavne veľa veľa vody aby sa mi plodová voda rýchlo dotvorila (aj doktor mi počas amnio povedal aby som veľa pila). Neviem ako je to u vás v nemocnici, ale náš večer okolo šiestej pustili domov, po zákroku musíš neviem ako dlho iba ležať, ale potom nám sestrička povedala, že môžme ísť do sprchy. A mala som krížovky na zahnanie nudy...

petrula21
28. jan 2014

a nech ti všetko dobre dopadne 🙂

zabka1987
28. jan 2014

@afrika a ideš moja? kedy máš ísť? ja by som mala ísť v piatok ale uvidím podľa morfo v stredu ,či sa neodhlásim

afrika
autor
28. jan 2014

@petrula21 ďakujem Peťka.. u nás je to práveže v tom zlé, že tam nemám kde ležať.. takže budem musieť ísť domkov.. a ďakujem za radu s vodou - to som nevedela..

afrika
autor
28. jan 2014

@zabka1987 idem zajtra moja.. mám to ráno o 8,30 hod.... dúfam, že vy nebudete musieť ísť

dada7701
28. jan 2014

ja som bola ambulantne....zobrali mi vodu...2 hodinky sme čakali na chodbe - ešteže bolo kde sadnúť...po dvoch hodinách skontrolovali na ultrazvuku a potom sme išli domov....nič som zo sebou nemala,žiadne oblečenie mi nebolo treba....ale vodu si vezmi...

afrika
autor
28. jan 2014

@dada7701 aj u nás je to ževraj tak, že čakáme na chodbe... je to hrozne zle vyriešené... a boli nejaké komplikácie po odbere?

afrika
autor
28. jan 2014

@petrula21 a boli nejaké komplikácie po odbere? ďakujem moc za odpovede

afrika
autor
28. jan 2014

v ktorom tt vám to robili?

zabka1987
28. jan 2014

@afrika no sama som zvedavá :-/ inak aj tu v Nr je to tak, v nejakej jedálni 2hodky ....

bastika
28. jan 2014

Skús si vygooglit v konkretnej nemocnici. Nám dali koselu všetky sme boli ako kravy na bitunok rovnako oblecene sme tam sedeli 😀 papuce a jedlo. Ja som lezala 2 hodiny potom. Chod ako prvá budes mat pokoj neboli to vôbec. Na druhý den som šla pojednavat a o týždeň som letela do NY 😀
Držím palce hlavne sa vôbec neboj 😎

bastika
28. jan 2014

@afrika 19tt

11kacena
28. jan 2014

ja som tiez bola ambulantne,vraj uz sa nelezi pokial nenastanu nejake komplikacie.nas tam bolo 8dievcat a islo to jak na beziacom pase 🙂 Museli sme mat nocnu koselu alebo pyzamo vraj koli hygiene ale inac tiez len vodu alebo nejaku papanicu,knizku alebo nieco aby si sa nenudila.Po odobrati sme tam este 2 hodky pockali ci je vsetko ok, nakoniec dostali pokyny a isli domov. 🙂 my sme cakali vsetky v jednej miestnosti a sedeli na posteliach. Po zakroku sa mi zda ze si tyzden prace neschopna!!!

bastika
28. jan 2014

@afrika vôbec žiadne neboj ako som uz písala na druhy den som šla robit a o týždeň na dovolenku so 4 ročnou dcerkou takze úplne v pohode. Výsledky som mala na druhy den 😀

bastika
28. jan 2014

@11kacena nie si praceneschopna len ked chces a je to zbytocne 😎

11kacena
28. jan 2014

v 18tt a ziadne komplikacie

11kacena
28. jan 2014

@bastika je to mozne uz si nepamatam 🙂

afrika
autor
28. jan 2014

@11kacena
@bastika ja som tak či tak na PN, takže do práce momentálne nechodím.. veľmi pekne vám ďakujem za rady.. hlavne nech sa nepotvrdí to, čoho sa obávame...

dada7701
28. jan 2014

@afrika no vieš, slovenské zdravotníctvo...našťastie žiadne komplikácie neboli...dávala som si pozor pár dní, žiadne prepínanie a tak...oddych...ja som bola na PN, takže nemala som žiaden stres..., neboj,treba len pozitívne myslieť, že všetko dobre dopadne ( a to ti hovorí rodený pesimista 🙂 ). Ja som mala zle výsledky na DS, tak pre spokojnosť som podstúpila amnio...aj ked vo vnútri som cítila,že to dieťatko je zdravé...ale istota nie je nikdy...to čakanie na výsledky je horšie...3 týždne...myslím,že po týždni som mala predbežný výsledok a potom som čakala dalšie 2 na celkový...našťastie všetko dobre dopadlo....pre mňa bola amnio zhodnejšia cesta ako čakať dalších 6 mesiacov a trápiť sa...tak keby nebolo niečo v poriadku, tak mám čas sa s tým zmieriť a pripraviť sa na to....ale každá sme iná...hlavne naozaj ver, že to dobre dopadne, veľa šťastia....

petrula21
28. jan 2014

@afrika vôbec židne komplikácie, ja som si len nechala vypísať PN (kedže som pracovala v školstve tak aby som mala klud a nemusela sa rozčulovať) . my sme boli tri najskôr nás vaginálne vyšetrili a potom postupne brali na amnio, mne robili až v 20 týždni a výsledky som mala o mesiac, dalo sa aj tak že na druhý deň, ale viem že je to spoplatnené...možno sa niečo zmenilo mne ju robili ešte v marci minulého roka 🙂

ynett
28. jan 2014

my sme si mali doniesť len papuče, ostatné na prezlečenie nám dali. takže asi záleží od konkrétnej nemocnice. po zákroku sme museli ležať, čo bolo pre mňa super lebo mne bolo strašne zle, ale to bola moja chyba nie chyba zákroku lebo ja som celú noc nespala, nič som nejedla, nič som nepila, stres jak hovado, takže určite odporúčam kľud, pohoda, veľa vody a určite sa treba najesť 🙂
iné komplikácie som nemala, robili mi to v cca 18-19 tt.

afrika
autor
28. jan 2014

@ynett
@petrula21
@dada7701
@11kacena
@bastika a ešte sa chcem opýtať - raňajkovať môžem ráno? a piť vodu?

11kacena
28. jan 2014

@afrika neboj vsetko bude OK.drzim palecky!! 🙂

petrula21
28. jan 2014

@afrika jasné ja som jedla uplne normalne aj pila 🙂

11kacena
28. jan 2014

@afrika ano ranajkovat mozes aj pit mozes.vodu si zober aj so sebou !!

ynett
28. jan 2014

@afrika ako baby píšu určite sa naraňajkuj🙂 ja som v tom urobila chybu.

marduliena
28. jan 2014

@afrika Ja som nemala nič zo sebou, zobrali my plodovu vodu, skontrolovali ultrazvukom a išla som domov

afrika
autor
28. jan 2014

@marduliena ako vám to dopadlo?

marduliena
28. jan 2014

Dopadlo to dobre všetko bolo v poriadku
@afrika

bastika
28. jan 2014

@afrika jasne vsetko mozes 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre