Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

petra89
10. mar 2010

uvedomujú si to len tie ženy, ktoré si to chcú uvedomiť. ostatné si budú radšej denno denne hovoriť, že -veď kamoška fajčila a má zdravé dieťa- ako keby sa mali toho vzdať...

a najlepšia prevencia je samozrejme nezačať fajčiť :D ale to po nikom samozrejme nechcem, to ma len tak teraz napadlo :D

a ak má niekto výrazný problém so závislosťou,že má pocit, že sa to nedá a podobne, dá sa to liečiť aj pomocou psychoterapie... možností je dosť, len treba chcieť...

diddi
10. mar 2010

a ta co v tehotenstve fajci, nelubi svoje dieta!!!

dydynka
10. mar 2010

baby naco zakladate taketo temy?aby ste tu mohli s prepacenim d.... zeny co fajcia v tehotenstve?ked sa chcete s niekym poradit tak sa poradte s lekarom,ale nezakladajte temy v ktorych su len hadky,,kazda zena vie ake je riziko ked fajci.kazda ma nato svoj nazor a nikdy sa nedohodnete,,iba pri citani tych prispevkov urcite chytate nervy a to tiez neni dobre pre babo,,,

mircalla
10. mar 2010

dydynka, tuto termu otvorila fajciarka
to ze sa nedohodneme, mas uplnu prvadu
ale ze si to kazda uvedomuje a vie ake je riziko - s tym nesuhlasim...

v podstate je fakt, kazda, kto chce fajcit, aj bude...ziadne prispevky ju nijako nevplyvnia, takze je to asi zbytocne.
mala som naivnu predstavu, ze snad ano....

mircalla
10. mar 2010

a ani ziadny lekarov nazor ju nijake neovplyvni....

dydynka
10. mar 2010

dnesni den citam vase prispevky a musela som ukludnovat lebo som sa len rozculila,,,ja sa na druhe tehulky nepozeram,,je mijedno co robia,,,a hotovo,,vybavene,,,,a ked niekto zakladaa temu tak nech si prve povie ci sa to oplati,, a miracalla ziadnej tehulke tvoj nazor nezabrani aby fajcila,,ked jej v tom nezabrani ani lekar ani nikto iny,,,tak je mi zbytocne sem pisat,,,

mircalla
10. mar 2010

vies co mne to uz len kvoli tym detom jedno nie je....

sante
10. mar 2010

no takéto témy je dobre zasa podla mňa zakladať, lebo stále sa podla mňa nájde nejaká tá mamička, čo sa uvedomí po prečítaní takéhoto niečoho. keby sa nič neriešilo a nehovorilo o ničom, tak si neviem predstaviť ako by to tu dnes vyzeralo (vo všeobecnosti). Ja som tiež bola fajčiarka a prestala som zo dňa na deň. dieťaťu škodí aj pasivne fajčenie a je sprostosť si nahovárať, že mu jedna cigareta denne neublíži. tehotné ženy ktoré fajčia a je im ťažko sa odúčať od fajčenia, by si mohli uvedomiť aspoň jedno, že ako im je ťažko, tak velmi zle sa bude cítiť ich bábo ked príde na svet. je to humus ktorý dávajú do seba a je to len o psychike. je to nezodpovedné a ked už v tehotenstve si nevedia poradiť s takouto nechutnou závislosťou, tak čo bude potom ked sa narodí dieťa? fuj! hnusné ospravedlňovania fajčiarok!!!

zuz123
10. mar 2010

zdravim vas, neda mi nepripojit sa do vasej temy. sice nie som tehotna ale len snazilka 🙂 , ale moja mamina, ked bola so mnou tehotna tak fajcila, co malo za nasledok v detstve caste zapaly pluc a nabeh na astmu. takze tie ktore fajcia pocas tehotenstva mozu pocitat s tym, ze sa im raz ich deti za to 'podakuju'. A tie co maju pocit, ze ich dieta je zdrave, tak mozno mali len stastie (pre tentokrat).

sante
10. mar 2010

myslím že deti s astmou a všelijakými ekzemami sa rodia aj ženám nefajčiarok, takže ak niektoré chcú čítať, že fajčiarkam sa rodia zdravé deti, budiš... ale preboha ak to dieťa chcem a lúbim ho, nebudem vdychovať takéto svinstvo do seba a hovoriť si že aj tak moje dieťa bude zdravé a uškodím si ja, lebo som závislá a potrebujem to aj ked... je to velmi úbohé, ked si predstavím to dieťa v sebe, spojené so mnou a to čo dávam sebe, dávam aj dieťatu a napriek tomu fajčím, tak to je smutné. deti si nevyberajú rodičov, to je škoda ...

mircalla
10. mar 2010

sante, ono najhrosie je, ze su tu aj take, co su na seba snad hrde, ze fajcili....ze pcha, tu mate, maly je zdravy....vsak co....tento prispevok ma dnes najviac sokol....

sante
10. mar 2010

no presne, nad tým sa mi rozum pozastavuje ☹ ale nie každému bolo asi pridelené...

janatt23
10. mar 2010

moj nazor na toto je, ze kazda si musi sama uvedomit ake je to skodlive. ak chce niektora fajcit, musi potom vediet znasat aj pripadne nasledky. ja som bola vzdy tuhy fajciar a ani jeden krat sa mi nepodarilo prestat fajcit. nemala som na to volu. no ked som chcela otehotniet, zahodila som krabicku 🙂 no viem, ze ked odrodim a dokojim, tak nejaka tajna cigaretka vecer pri vinku urcite bude 😀
a doktor, ktory povie, ze sa nesmie prestat fajcit naraz je podla mna totalny idiot a mali by mu zobrat licenciu. nemyslim, ze to embryo je nejak zavisle na niktoine. ale to je tiez vec nazoru 😉

mircalla
10. mar 2010

jana, klobuk dole, ze sa ti to podarilo... 🙂 ked baba neni tehu, tak nech si fajci kolko chce, to nemam nic proti, len cez tehu sa mi to zda nezodpovedne....lebo tu nejde len o nu. to je cele

janatt23
10. mar 2010

presne tak. nejde len o mna, ale o toho maleho cloviecika vo mne....
dakujem za ten klobuk. to mi povedal aj drahy, bo on sam neveril, ze prestanem. myslim, ze sa to podarilo len preto, bo som vedela kvoli comu to je. ale prestat fajcit len tak, tak to nebolo u mna nikdy mozne 😅

juliagregor
10. mar 2010

jani presne ja som tiež dokázala prestať až ked som bola tehotná, žiadne dôvody neboli dosť veľké a silné 😕
len dieťa a prestala som hned a ani krabičku som nedokončila a dala som ju kolegyni...
prestať sa dá a dieťa je ten najlepší dôvod prečo skončiť,
je super ked sa narodí fajčiarke zdravé dieťa a je nešťastie, ked sa nefajčiarke narodí choré dieťa....a tá si vyčíta aj paralen, čo zjedla ....
výhovorky typy, ved lepšia jedna ciga ako nervozna mamička sú hlúposti a len výhovorky...a dr. mi povedal, že jedna nevadí...ale to nie je jeho dieťa a svojej žene by to nedovolil ...

najväčší zázrak na svete je dieťa...prajem všetkým veľa síl...

petra89
10. mar 2010

dydynka, ale veď v tejto téme nikto neprikazuje a nepresvieča fajčiace tehotné dámy, aby prestali. len upozorňujeme na riziká, a tie sú veľké. sa nerozčuľuj kvôli tomuto prosím ťa :D

veľká vďaka za detičky všetkým ženám, ktoré to dokázali, aspon počas tehotenstva, a ostatným veľmi držím palce, a nezabúdajte, ak si neviete rady s odvykaním, dá sa to liečiť pomocou psychoterapie a ešte nikto neumrel z psychoterapie 🙂

mirka285
10. mar 2010

mircalla veru niektore sa tym dobreze nechvalia ze fajcili,ja sa hanbim,ze som bola taka sprosta a nechcem sa ospravedlnovat ale ani som nemala take velke mnozstvo informacii o skodlivosti cigariet ako je teraz...takze naozaj sa cudujem kockam co fajcia ☹ a ak co i len jedna mamicka vdaka tejto teme prestane fajcit,tak tato tema zmysel ma 😉

janatt23
10. mar 2010

moja znama sa ma pytala ci fajcim. hned som jej odpovedala, ze samozrejme ze nie. ona na to, ze fajcila do siedmeho mesiaca, ale ze to len tak 3-4 denne. chutne. co na to odpoviete??? radsej som sa zdrzala komentara

sante
10. mar 2010

Mirka, presne ako si napísala, stále existujú tehulky, ktoré majú málo informácii, takže možnosť tu je, že niektorá si to väzme k srdcu 🙂
Jani a taktiež si myslím že aj jedna cigareta denne v tehotenstve škodí. ..

vefi89
10. mar 2010

aj keď doma otvoríte okno, tak to škodí

sante
10. mar 2010

krásne prirovnanie 🙂

mircalla
11. mar 2010

vefi = co veta, to perla...

onellyo
11. mar 2010

ahojte tehulky,,, ja som toho nazoru,,, ludia ziju zdravo nefajcia a predsa dostanu v zivote hoc ake choroby!!
takze neobvinujte sa tehotne baby ked ste si zapalili v tehotenstve ,,,,pretoze ten lak na vlasy
spreje co na seba kidame v hektolitroch skodia ovela viac ako cigarety!!! a to jedlo ze ovocie co jeme
z hypermarketoch postrekovane chemikaliami to nam neskodi??? myslim si ovela viac a aj maso a ine
vyrobky ... keby kazda z vas chcela byt taka cestna a zdravo zit,,,nic ine by jej neostavalo iba sa odstahovat
niekam na vidiek a tam si petovat zeleninu zvierata ovocie ,,,a potom by mohla druhym zenam hovorit o tom
a ako skodi zdraviu!!!!!!!!!!!!!!!!§

mircalla
11. mar 2010

jasne ze toto vsetko skodi, ale nezabija to, zatial, co cigarety ano. naviac, zivotne prostredie neovplyvnis, toto ano!! naco si davat do seba dalsie jedy z cigariet, co robis dobrovolne???

vefi89
11. mar 2010
mircalla
11. mar 2010
mircalla
11. mar 2010
afrika
11. mar 2010

baby pokoj. radčej sa tešte z toho, že ste mamami a budúcimi mamami. mircalla ty vieš, čo by za to iné dali ☹
keď chce niekto fajčiť, bude bez ohľadu na to, čo sa tu píše. obe robíte maximum pre to, aby vaše mimčo bolo zdravé, tak si to vychutnávajte.....
fakt už neviem o čo vám ide ☹

vefi89
11. mar 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre