Dochádzanie za gynekológom do iného mesta a tehotenstvo

kraskaaa
23. aug 2012

Máte to niektorá tak, že máte gynekologa od miesta bydliska vzdialeného aspon 50 km? Dá sa zvládnut potom to dochádzanie za ním počas tehotenstva? alebo by ste radšej zmenili gynekologa v mieste bydliska, aj napriek tomu, že s tým sučasným ste uplne spokojná?
Ja mám svojho v druhom meste ako bývam, tak neviem, či to nebude problem počas tehotenstva

gubcikova
23. aug 2012

@kraskaaa ja mám gynekológa 25km(teda rátam len od tabule po tabulu)a podľa mňa raz za mesiac sa to dá zvládnuť.vždy som sa objednala na čas a bolo

ematko29
23. aug 2012

ja som mala tak ginekologičku ,bola som snou velmi spokojná,al som sa vydala do druheho mesta akoli tomu som zmenila ginekologičku.neviem si toťiž predstaviť aby som tak daleko cestovala v tehotenstve.bolo mi totiž strašne zle.

ivett1
23. aug 2012

aj ja som mala gynekológa v inom meste ako som bývala, ale keď som otehotnela, tak som ho zmenila-odporúčanie na toho nového mi dal dokonca môj gynekológ a zavolal mu, aby ma "zapísal medzi svoje pacientky" 😉 ...

anculala
23. aug 2012

dobra tema! aj mna by to zaujimalo 😒 Dochadzam 30km... v tychto horucavach to bol naposledy dost problem, najma v mhd... Uvidime, ako to bude v dalsich mesiacoch. dufam, ze ok, lebo gynekologa zmenit nechcem, som spokojna, navyse aj tak neviem, ci by som niekoho doveryhodneho nasla v blizkom okoli. 🙄

alenka600
23. aug 2012

@kraskaaa ANo, dochadzam za gynekologom autom do vzdialenejsieho mesta, lebo u nas ziaden gynekolog nie je. Jednak je to v lete nie prave najprijemnejsie, ale aj ked som v prvom tehotenstve bola u neho v osmom mesiaci.....no mala som dost aj ked bol november. A tak isto je blbe, ze dochadzam s malym dietatom, lebo ho nemam kde nechat, takze - da sa to samozrejme, ale keby som mala na vybe, usetrila by som si radsej starosti.

nescafe28
23. aug 2012

ja dochadzam 85km, ale nevadi mi to, pretoze tam mam aj rodicov . 🙂

anculala
23. aug 2012

@nescafe28 wau tak to je uz ina vzdialenost! Predpokladam ze asi autom, ze? vsetko dobre prajem 🙂

nescafe28
23. aug 2012

@anculala samozrejme autom 🙂

svenka
23. aug 2012

@kraskaaa ja som pocas prveho tehu dochadzala tiez cca 50 km za gynekologom, a to 2x do mesiaca a k tomu ma este musel vozit manzel, lebo mne bolo pocas celeho tehu velmi zle... ale kedze som s nim bola spokojna a plne som mu doverovala, tak som nechcela menit doktora prave v obdobi tehotenstva...
pocas druheho tehu som si dala kartu ku gynde, ku ktorej som mohla zajst v pripade potreby aj pesi, aby som opat nemusela tolko cestovat s bruskom, ale velmi to lutujem... doktorka mi vobec nesadla, nebola som s nou spokojna... ale kartu som si uz od nej zobrat nemohla... takze takuto zmenu si treba dobre premysliet...

a btw rodila som v porodke vzdialenej autom cca 1,5 hodiny a v pohode... 😉

lypka
23. aug 2012

radšej dobrého troška dalej ako nezodpovedného blízko 😔

lubikaf
23. aug 2012

ja som sa pocas prveho tehu prestahovala do 80 km vzdialeneho mesta a uz som tam nechcela ist k novemu gynekologovi, tak som dochadzala k tomu staremu. bola to radost ten posledny mesiac chodit tam kazdy tyzden, a to bol jul 😝 😝 nastastie som chodila autom. dalo sa to prezit 😉 😉

anculala
23. aug 2012

jedine, coho sa obavam, je castejsie cestovanie pred porodom. Vodicka som este neskusena, takze asi to potom sama riskovat nebudem 😀 takze bud osobny sofer - manzel alebo busy. Hm... ked ma clovek volu, tak sa nieco vymysli 😎

kraskaaa
autor
23. aug 2012

@nescafe28
tiež by som dochádzala autom, autobusom určite nie...
@svenka
@lubikaf
dievcata a ako je to potom s porodom? predsa nepojdem rodit do 50 km vzdialeneho mesta, ked tu v meste kde bývam je tiež nemocnica

maslenka47
23. aug 2012

@kraskaaa doktor, ktory ordinuje v ambulancii je len malokedy s pacientkou pri porode. Posledny mesiac tehotenstva uz nebudes chodit k svojmu "standardnemu" doktorovi, ale k doktorovi do nemocnice, v ktorej planujes rodit - je to normalne.
A ak chces menit doktora, sprav to este pred otehotnenim. Gynekologovia neradi beru uz tehotne pacientky.

aduskatt
23. aug 2012

ja som dochadzala vlakom 50 km..............uz by som to nerobila, vo vlaku som odpadla a ludia ma prekracovali a pozerali na mna ako na alkacku, nikto mi nepomohol........ hnusna skusenost

hajajanka
23. aug 2012

Ja tiez cestujem za lekarom a pocas tehu to nebol ziadny problem (a to som chodila vlakom alebo busom, malokedy autom). Posledne 3 mesiace som chodila dva razy za mesiac a posledne tyzdne kazdy tyzden. A keby sa odstahoval hoc aj do Kosic, tak budem dochadzat aj tam 🙂
Ked chces rodit u neho, tak budes rodit 50 km od domova. Ved to nie je nijaka vzdialenost 😉

anculala
23. aug 2012

@hajajanka s tym rodenim 50 km od domova to vsak nemusi byt vzdy sranda (aj ked aj ja uvazujem ist rodit asi 70 km 😀 ). Moja teta kym sa dostala z dediny do najblizsej nemocnice cca 15 -20 km, porodila v aute. Viem, je to skor vynimocna vynimka... no aj pre to vaham pred vzdialenejsou nemocnicou.

snehuliena
23. aug 2012

Ja mám svoju gynekologičku na cca 80 km a nemenila by som ju za nič na svete. Dochádzala som za ňou v pohode počas celého tehotenstva, väčšinou vlakom. Prispôsobovali sme vyšetrenia, tak aby mi to vyhovovalo... proste je to super doktorka. Ak nie sú v tehu problémy, tak sa to dá zvládnuť. 🙂

elise
23. aug 2012

ja mám gynekologa hematologa pediatra v 40 km vzdialenom meste dokonca aj na pohotovosť tam jazdime pretože v meste čo je 5 km od našej dediny mi lekári nvyhovuju a mám snimi zle skusenosti a v našom meste ked sa ide s dákym problem k lekárovi tak na druhý den o tom čvirikaju aj vrabce. v meste 40 km mám aj rodičov a vyhovuje nám to jazdime autom v zime vlete v akomkolvek počasi obaja máme vodičák takže v pohode. ja osobne by som kôli pohodlnosti za to že je to len 5 km od našej dediny k lekárom nechodila ked som snimi nebola spokojná. spokojnosť a klud je nadovšetko. napriklad ako som otehotnela prvý mesiac tehotenstva som chodila k hematologičke každý týžden.

anculala
23. aug 2012

@elise presne preto som nechcela ist k lekarom v blizkom okoli dediny, kde teraz byvam, ale radsej do Presova! o vsetkom sa hned vie... je to otrava. Len prakticku mam priamo v dedine, ale ani to mi niekedy nie je po voli.

som rada, ze je tu taka tema, aspon viem, ze sa dochadzanie da zvladnut aj v neskorsich mesiacoch tehu. Dakujem 😉

atreyu
23. aug 2012

ja som chodila 100km prvých 6 mesiacov, potom som ostala u rodičov lebo som bola na rizikovom...

elise
23. aug 2012

@anculala všetko sa dá zvládnuť ja som pred 6 romi zvládala aj snovorodencom k pediatrovi 40 km v pohode sme to zvládali a to sa malý narodil v decembri

andula78
23. aug 2012

Ja dochadzam 85km, autom sa to da zvladnut. Tak istom som dochadzala aj pred styrmi rokmi, aj som tam rodila. So svojim lekarom som velmi spokojna, menit ho ma ani nenapadlo 🙂 Dufam, ze to stihneme aj tentokrat do porodnice v pohode 😀 😀

svenka
23. aug 2012

@kraskaaa ja som mojej gynde povedala ze rodit idem do sukromnej nemocnice, nemala s tym ziaden problem... k nej som na poradnu chodila do 37 tt, ale sucasne od 30 tt som chodila aj k svojmu porodnikovi (inak standardne sa k porodnikovi, resp. do porodnice, chodi na kontroly od 36 tt)
takze kludne mozes ist rodit kam chces, aj keby si mala nejaku porodnicu hned vedla domu 🙂 samozrejme v pripade, ze nastavaju komplikacie, resp. zacnes rodit atd... tak ides do najblizsej nemocnice...

hajajanka
23. aug 2012

@anculala No, mne hovor 🙂 Uz som tu do nejakej temy pisala, ze obidve moje deti boli rychle ako blesk. Ale porody v aute su vynimka, maminy to stihaju, takze sa nie je coho obavat si myslim 🙂

anculala
23. aug 2012

@hajajanka Kym neboli az take rychle, ze ste to nestihli do porodnice, tak si myslim stastna zena 🙂 Ked pocuvam o x-hodinovych porodoch, nie je mi vsetko jedno 😀

alyze
30. aug 2012

@kraskaaa Ahoj ja tiež dochádzam za svojim gynekológom do iného mesta, zmenila som ho cielene, kvôli tehotenstvu, lebo s mojim predchádzajúcim so nebola spokojná 😠 teraz som v 29 tt a zatiaľ sa nesťažujem, dá sa to v pohode zvládnuť, teda ja cestujem autom 😀 uvidíme ako to bude, keď tam budem musieť chodiť každý týždeň 😅 , nevadí ja som s ním nad mieru spokojná 😉

katia7
30. aug 2012

ja som pri prvom synovi dochadzala z Brezna do Bratislavy, trochu som mala problem ked som mala ist na krv a musela som ist o 4 rano aby som to stihla ale inak pohoda 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre