Dojčenie počas tehotenstva

boredka
14. okt 2018

Ahojte rada by som sa spytala na skusenosti s dojcenim pocas tehotenstva. Mam rocneho syna ktory sa dost casto koji, a som tehotna asi 6 tt (este som nebola u lekara). Zaujimalo by ma ci je ok ked tak casto kojim, ci ste kojili cele tehotenstvo alebo odstavili dieta. Dakujem

janulka2811
14. okt 2018

Tato tema tu bola uz neni davno pisana,skus pohladat v podobnych 😉

stvura
14. okt 2018

Ano, obe tehotenstva som plne dojcila. Starsie dieta este pred porodom a po porode tiez. Ziaden problem. Vsetky porody mam spontanne, po termine, posledne-tretie dieta na termin.

boredka
autor
14. okt 2018

@stvura dakujem a chcem sa spytat ked si bola v porodnici ako deti znasali ze sa nedojcili..moj je dost casto na prse..

majusska202
14. okt 2018

@boredka ahoj ja som tiež tehotná no ja som hneď prestala kojiť keď mi to doktorka potvrdila... Ale ja som prestala preto lebo mi v tehotenstve býva veľmi zle som v 5 mesiaci a stále vraciam takže moje telo dostáva zabrať a kojenie by ho zatazovalo viac... Ale to je môj názor

boredka
autor
14. okt 2018

@majusska202 rozumiem. Mne prve tehu byvalo tiez dost zle..zatial to este neprislo a nebola som este u lekarky pre potvrdenie tehu...ja by som chcela kojit este chvilku ...popravde on je taky zavisly na prse ze ja si neviem predstavit ten cirkus co bude ked ho odstavim..pravdaze moje zdravie je dolezite cize ak by to malo ohrozovat mna tak ho odstavim

majusska202
14. okt 2018

@boredka ja som sa tiež toho bála malý bol hrozný. Laktacna mi poradila že najskôr mam odstaviť v noci to sme zvládli a nakoniec cez deň a vieš čo totálne bez stresu plaču sme to dali mal 10.5 mesiaca vtedy

stanislavicenka
14. okt 2018

Uz mam druhe babatko a pocas tehorenstva som dojcila do 5teho mesiaca a velmi intenzivne. Bolo to pre mna tazke, bolelo to, no dcera bola aj chora a dojcenie jej pomahalo, vydrzala som. Nasledne som aj pre ine zdravotne problemy skoncila s tym, ze som dcerke povedala, ze ma to velmi boli, lebo v brusku je babatko, a bude opat pit mliecko, ked sa narodi. No ona uz mala 2 roky. Drzim palce

stvura
14. okt 2018

@majusska202 do 8m mi bolo pri najstarsom zle, pri dcerke len do 5m, pri najmensom vobec...takze nemozes to tvrdit kym neskusis, to je nieco co len predpokladas ale nevies ci by to tak bolo. Ja som ani neuvazovala nad tym ze by som nedojcila.

wurka
14. okt 2018

Ja by som tomu nechala prirodzeny priebeh. Ked stratis mlieko, mozno syncek aj strati zaujem. Ja som redukovala postupne, ku koncu tehu uz len pred spanim, ale synceka to uz bez mlieka velakrat ani neuspalo, tak sme to v 9. mesiaci zabalili. Uplne bez slz, presli sme na uspavanky.

guizui
14. okt 2018

Ja som otehotnela, ked mala dcerka 8m a dojcila som ju nadalej bez problemov, planovala som aj tandem. Moja gyn ma podporila, akurat odporucila vitaminy, aby mojmu telu nic nechybalo (inak nieje velkym zastancom extra vitaminom v tehotenstve). Dcerka sa vsak necakane v 15m (bola som v 33t) sama odstavila, takze tandem sa nekonal. Tiez som sa obavala, ako poriesim nekojenie pocas pobytu v porodnici, nakoniec to dcerka vyriesila za mna 🙂

majusska202
14. okt 2018

@stvura ja netvrdím ze to bolo z dojčenia pri prvom mi bolo zle do pôrodu... Skončila som už v nemocnici na infuziach teraz ja by som nezvládla už kojiť prvé tak som ho odstavila a nevidím natom nič zlé

stvura
15. okt 2018

@majusska202 ved to kazdej ... xixi...aj zaha pali ale ako porodis ani nevies ze dakedy palila. Ja som velmi upravila stravu kedze mi byvalo zle. Tak ti to citis najlepsie. Pokial to zachadza do extremu tak treba prestat. Normalne tehotenstvo aj s nevolnostou ale nie je pricina -som toho zivy priklad. Den pred porodom som ucila maleho (mal 2r a 1m) jazdit bez pomocnych, vydrhla som dom rano a na obed do pol hodky porodila bez nastrihu, sitia prirodzene moje 3kg dievcatko...zavisi od osoby, psychiky, okolnost.

majusska202
15. okt 2018

@stvura ja deň pred pôrodom som vracala dnes som sa už 4krat ja som v tomto extrém dvakrát nemocnica infuziky pri prvom... Zastavilo to až pôrod

zuzka_ant
15. okt 2018

@majusska202 ahoj chcela by som da ta spytat ak si maleho odstavila bez plac a stresu? Momentalne mam taky problem.zacala som v noci.poplakal si ale zaspal..teraz sa budi rano..ale skoro ..dnes o pol 5..a zase len rev lebo chce mliecko..neviem ako mam postupovat aby som ho nestresovala. Tak ci neporadis ako na to.

majusska202
15. okt 2018

@zuzka_ant poradím no veľa mamiciek so mnou nesúhlasí v tomto v mojom okoli... Ja som začala dávať večer krupicu tým sa nám predĺžil spánok na 3 hodiny potom som mu dala znova z fľaši takú kašu na dobrú noc.... Chcela som len v noci dávať umelé mlieko žiaľ žiadne mi nechcel... Teraz spi teraz spi aj 6 hodín v kuse potom mu spravím kašu a vstávame už len ráno niekedy dvakrát ale to je výnimočný stav... Aj doktor mi toto schválil.... Ale laktacna mi aj radila aby som ku malému nesvstala ja ale muž že on mu má dať jest lenže nás to dobre zvládal tak sme neboli nútení toto praktizovať... Radila že mám aj vedľa v izbe spať

zuzka_ant
15. okt 2018

@majusska202 tak toto uz mame za sebou, teda dufam ze uz to tak ostane, par dni sa nebudi v noci, len to rano, len by cuckal a cuckal..nejde o hlad, je schopny to robit aj hodinu a obcas aj cez den si pyta, snazim sa len pred spankom, lenze niekedy ani nespi tak ho idem skusit uspat aj 3x a nakoniec sa len nacucka a zdrhne mi...no najhorsie je to rano ked ho chcem zobrat z postieky ze ideme teda papat ranajky tak to nie, len place ..potrebujem to obmedzit lebo sa bojim ze sa to nebude dat takto spolu aj s babatkom..navyse ked sa dlho koji mam krce ako menstruacne, takze mi to neni prijemne..a s muzom tazko momentalne ma dve roboty takze neni mozne aby este aj vstaval rano k nemu..dost ze ho budi...teraz neviem ci mi niekto poradi :D

majusska202
15. okt 2018

@zuzka_ant tak ráno mu daj tu kašu z fľaše a uvidíš za skúšku nič nedáš a my sme mali aj tak ze sa bude každé dve hodky tak vtedy som mu dala vodičku napiť

zuzka_ant
15. okt 2018

@majusska202 no to som zabudla, on nechce flasu, teda iba v noci mam pre pripad ze by bol smadny, ale len co uciti v nej nieco ine ako vodu tak nebude...a to rano nevezme ani flasu z vodou..takze preto nic ani z umeleho mlieka, ani len moje nechcel z flase,.takze nieco ine musim vymysliet

majusska202
16. okt 2018

@zuzka_ant a neskúšala si tak ze odsat tvoje mielko cez fľašu aby si na fľašu zvykol?

zuzka_ant
16. okt 2018

@majusska202 od mala sme skusali aj s mojim mliekom ale nie..z flase len vodu..a an keby sim chcela uz mock neodsajem teraz.uz as mi zmenilk na klolostrum.. a jemu nejde o to mlieko ale o cuckanie..cumel nema...asi sme strateny pripad

majusska202
16. okt 2018

@zuzka_ant ja som dosť taka radikálna keď bolo najhoršie ja som ho nechala aj revat v postieľke ako je to drastické ale ja mam náročné dieťa takže fakt to niekedy inak nešlo teraz mal rok a ja to lepšie ale hovorím boli dní keď reval v postieľke o dušu ale zas pomohlo to

zuzka_ant
16. okt 2018

@majusska202 nemozem ho nechat revat dve hodiny o pol 5 rano a ked muz tiez sa musi vyspat do prace.predpokladam aj susedia..jedna vec ze to u neho nefunguje a druhe ze by som toho nebola schopna a to som dost prisna

stvura
16. okt 2018

@zuzka_ant ja som odstavovala v 2r a9m...dcerku neskor. To uz problemi neboli. Najmensi si troska poplackal ale v poho. Neprestala som ale z jedneho dna na druhy, postupne. Najprv nie na noc, len 3xdenne -vysvetlila som a troska mrncal sle pochopil. Potom 2x a nakoniec len na noc.

zuzka_ant
16. okt 2018

@stvura asi je tak lahsie ked je dieta vacsie..skor sa mu da vysvetlit a pochopi...maly ma 15 mes. Nechcem uplne oodstavit len oducit od toho cuckania..neviem ci je to tym nedostatkom mlieka..mozno ked bude mliecko tak sa napije rychlejsie a nebude iba dudlovat..

minik5
16. okt 2018

@boredka môj sa tiež často kojil, keď som otehotnela, mal 2roky. Teraz má 2,5roka a už pár mesiacov je tak, že si občas len podudluje, možno 30sekund dokopy za deň :D mlieko mu prestalov tehu tiecť, takže zostal odkázaný už iba na obyčajnú stravu. Aj som sa potešila, lebo začal aspoň viac jesť a viac sa odo mňa odpútal, už vie zaspať napr.aj pri mužovi, dovtedy len na cici spal. Tiež som sa bála, čo bude, keď budem v pôrodnici, ale už sa nebojím. Ale poznám také príbehy, kedy mama kojila, išla preč, a dieťa nemalo problém, nebola mama, nebolo cici, potom pokračovalo, keď sa mama vrátila. Niekedy je lepšie to neriešiť a zbytočne sa nestresovať ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre