Dovolenka v 32. týždni

amelieelein
4. jún 2013

ahojte zienky..chcem sa vas spytat .. vybrai by ste sa k moru 32 tyzdni?? ked sm ezajednavali dovolenku som to nemala v plane.. teraz prisiel cas a ja uvazujem ci to nezrusim lebo ma prepadaju obavy.. nakolko je problem s cestovnym poistenim pre tehulky nad 26 tyzden,,, ako by ste to riesili????

barbora84
4. jún 2013

Ja by som urcite neriskovala a nesla. Cele tehotenstvo som mala vazny respekt pred vsetkym, kedze som mala problemy v 1. trimestri. Ak sa nieco stane, zbytocne si to budes vycitat. Ale rozhodnut sa musis sama...

amelieelein
autor
4. jún 2013

no som an obrovskych vazkach :( velmi som sa na tu dovolenku tesila .. nemam ziadne komplikacie cele tehu je v pohodicke ... no teraz mam hlavu v smutku
neviem co robit

zuzka444
4. jún 2013

@amelieelein a lekar ti co na to povedal?ja neviem idete letecky alebo autom?lietadlo je vacsia zataz ak sa citis v pohode si myslim ze by to nemalo vadit.neviem porad sa s tvojim lekarom ci ti to doporuci alebo nie.

usacek79
4. jún 2013

@amelieelein no ja by som isla.. neviem, ci idete letecky- to budes asi potrebovat aj papier pre letecku spolocnost od lekara, ze mozes (nie som si ista, ci od 32 alebo az 36 ho chcu - a niektore ani nechcu uz tehule prepravovat v takom vysokom stadiu)
ale teda ak nemas ziadne komplikacie, tak naozaj by som isla v pohode - je to posledna dovolenka "vo dvojici", treba si to uzit 🙂 a ak by naaaahodou nieco, tak urcite ides do krajiny, kde maju porodnice 😉 takze aj to by bolo riesenie v krajnom pripade - doviezla by si si proste z dovolenky viac, ako bezny suvenir 😀
urcite ti ale povie svoj nazor aj lekar, ktory tvoje tehu sleduje, ci si sposobila na dovolenku, ale ako hovorim, ja by som urcite isla 🙂

amelieelein
autor
4. jún 2013

ideme autom je to iba 400 km.. no lekar mi nepovedal ze nemozem ist..len ze aby som ratal ze v tom case mozem porodit ... kedze je to niekedy bezna vec.. a to je problem.. porod v cudzine nepoisti ziadna positovna.. aspon ja som ziadnu nenasla ...cestovne poistenie je ok...len na porod v zahranici nieje asi nic ..

amelieelein
autor
4. jún 2013

neviem ci mam proste vyhodit z hlavy tu moznost "predcasneho porodu" a proste si to uzit ..a duufat ze moje riskovanie nebude mat miesto radosti problemy

usacek79
4. jún 2013

@amelieelein nuz a nie je porod v zahranici (ak je neocakavany, pred terminom) normalna poistna udalost? isteze planovany porod do zahranicia nikto nepoisti, ale naozaj "urgentny" by mal byt v zakladom cestovnom poisteni podla mna zahrnuty. Zavolaj do nejakej poistovne a opytaj sa - ved v 32tt si este dva mesiace pred terminom, to zas naozaj nie je az tak tesne pred porodom, samozrejme, ze stat sa to moze, ale skor nemusi...

amelieelein
autor
4. jún 2013

@usacek79 co som vsade volala kazde cestovne poistenie je iba do 26 tt ... a jedina positovna poisti az do 9 mesiaca len porod sa tam nevztahuje..ten ze nepositi nikto ..cize si ho budem muset zaplatit pravdepodobne

usacek79
4. jún 2013

@amelieelein aha, no tak to by bola trosku drahsia dovca, ale najma - ani nad tym neuvazuj, preco by si mala rodit uz v 32tyzdni 😉 len tu cestou autom skus prezit s tym banderom - caste prestavky, poprechadzat sa trosku, pripadne si daj sedadlo do takmer lezatej polohy pocas jazdy 😉

suzzi_
4. jún 2013

ja som pocas tehu dovolenku zrusila, ale bolo to moje prve tehu a mala som velky respekt. myslela som na to co ak sa tam nieco skomplikuje, co ak nahodou zjem v restauracii nieco pokazene, co ak dostanem upal 🙂, a pod 🙂. pri druhom tehu by som to asi uz tak neprezivala 🙂. 32tt je uz dost pokrocile stadium, skus sa poradit so svojim gynekologom, i tak od neho budes potrebovat potvrdenie pre letecku spolocnost ze si fit lietat. osobne si nemyslim ze lietadlo je vacsia zataz nez auto, autom by som rozhodne necestovala, x-hodin sediet, (sice s prestavkami, ale predsa), nedokrvene koncatiny, drncat sa po cestach, to je pre tehulku masaker. ako tehotna som letela 5krat, bez problemov, citila som sa rovnako ako ked som letela netehotna, ziadna hyperaktivita v brusku. myslim ze cca 2,5hod v lietadle a 8 ci viac hodin v aute je neporovnatelny rozdiel a aj vacsie riziko.

katrinka8
4. jún 2013

@amelieelein - suhlasim s @usacečk79. Svagrina chcela rodit v SR, ziju v CR uz par rokov, tam si aj plati odvody. A povedala jej pani (sice zo zdravotnej poistovne), ze ak by porodila skor, ze by to bola normalna poistna udalost. Ale ze v case terminu by to uz tak nebrali. Ono sa to vseobecne dalo nejako aj papierovo vybavit, aby mohla legalne porodit na SR, kedze je obcan SR, ale bolo to zlozite, tak to nakoniec nechali tak.
Ale zase 400 km nie je az tak daleko 🙂 Ved to su cca 4 hodinky autom po dialnici. Ak sa citis dobre a nemas rizikove tehotenstvo, tak preco nie. Ved cestou mozte casto stat, odpocinies si, poprechadzas sa, cestou zdriemnes si v aute, a hned si na mieste. Ber to tak, ze budes v civilizovanom svete a keby naozaj doslo k nejakej komplikacii, tak mas poruke zdravotnu starostlivost. Ak by si sa citila naozaj zle, tak sadnete do auta a vratite sa. Proste budes mat zalozny plan pre kazdy pripad.

katrinka8
4. jún 2013

@amelieelein - a ako je to s porodom cez ten Europsky preukaz zdravotneho poistenia, co vydava zdravotna poistovna (nie komercne)? Ze mas pravo na rovnaku bezplatnu zdravotnu starostlivost ako kazdy obcan daneho statu EU? Vztahuje sa to aj na necakany porod? Skus aj tam zavolat. Idete do EU, predpokladam, ked pises, ze idete len 400 km... A idete autom ci lietadlom?

amelieelein
autor
4. jún 2013

ideme autom 400 km do slovinska .. ja sa momentalne citim velmi dobre soferujem kazdy den ,nemam ziadne opuchy noh .. viem ze vsetko moze este len prist..je to moje prve dietatko..no co sa tyka toho positenia ja neviem ale vsade ma odbili s tym ze porod sa do ziadneho cestovneho poistenia nezahrna.ja som bola ochotna aj si priplatit len zial ..vsade je hranica do 26 tt.. potom ak bude problem somnou alebo s malou tak nas osetria...ale ak pride porod ..to uz si musim uhradit sama.. oni ma mozu stabilizovat ale ak pridu kontrakcie uz mi nepomoze nic .. s tymito odpovedmai som sa dnes stretla vsade kam som zavolala

natalii6
4. jún 2013

@amelieelein ahoj ja som pred 4 rokmi isla na dovolenku autobusom do Chorvatska v 8. mesiaci a zvladla som to v pohode neviem zkadial si ja som sa poistila v BA v budove J&T tam poistuju aj tehulky vo vyssiom stadiu tehotnosti 😉

maznacik007
4. jún 2013

@amelieelein podla mna je to velky risk a uplne zbytocny .... a nezabudni ze aj ked ti bude platit europsky preukaz tak v slovinsku je spoluucast pacienta ... cize doplacas.. a tak ...
my sme tak boli s otcom mali sme poistenie vsetko preukaz ... a zacal mat problemy vyzeralo to na mrtvicu nakoniec to bola velmi silna cukrovka co sme dovtedy nevedeli a veru sme museli cvakat ked sme chceli aby mu natocili ekg a zakladne odbery... nakoniec sme ho modliac sa previezli na SVK hned do nemocky... takze sa nespoliehaj ... potom nam nieco preplatili ale nie vsetko ...

cize porod ak by bol nahly ti preplatia ale spoluucast zaplatis.... a potom riesit prevoz dietata atd... ja neviem stoji to za to ... dovolenkovat sa da aj blizsie ... a uplne v pohode ...

ale ak uz tak rozhodne aj cestovne poistenie prave kvoli prevozu ak by boli komplikacie resp. predcasny porod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre